Truvatek Phlan-X incelemesi Türk malı

CHIP ONLINE Notu
85
  • Şık Tasarım
  • Başarılı Soğutma
  • Zengin Yuva Sayısı
Özetle

Kaliteli malzemesi ve yurtdışındaki rakiplerini aratmayacak kadar özenle hazırlanmış olması Truvatek Phalan-X'i modifiyeciler için cazip kılıyor.

Kalitesiyle biz şaşırtan ilk Türk malı kasa.

Artık nerede ise tüm kasalar çok teknolojik bir ürün havası veriyorlar ve hemen hepsi gizemli bir siyah renge sahip. İnceleyeceğimiz Truvatek Phalan-X de türünün son örneklerinden biri. Ancak diğer kasalardan ayrılan çok önemli bir özelliği var. Truvatek Phalan-X bir Türk markası ve kasası. Aslında modifikasyon meraklılarının yakından tanıdığı Fireball firmasının bir markası. Truvatek Phalan-X öncelikle Big Tower olarak adlandırılan en büyük boy kasalardan biri. 215 x 535 x 540mm ölçülere sahip ve tam 12 kg. Üretiminde 0.8mm SECC çelik kullanılmış. Bu nedenle oldukça sağlam bir yapıya sahip. Kasanın ön panelinde tam 11 adet 5.25" yuva için yer var. Bu görünüm Cooler Master'on Stacker'ını andırıyor. Bu yuvaların en üstünde ise bir adet 3.5" sürücü yuvası yer alıyor. Kasanın yan tarafında açma/kapama düğmesi, reset, 4 x USB yuvası, kulaklık çıkışı, mikrofon girişi gibi pratik erişim yolları sağlanmış. Yan kapakta 250mm, önde iki adet, arkada 1 adet olmak üzere mavi led'li ayrıca 3 fan da soğutma için çalışıyor. Truvatek Phalan-X 129 dolarlık satış fiyatı ile kendinden bekleneni fazlası ile veren bir kasa.

Truvatek Phlan-X Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Truvatek Phlan-X
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 85
Üretici Truvatek
Teknik Detaylar
Kasa Tipi Big Tower
Materyal 0.8mm SECC Çelik
Giriş/Çıkışlar 4x USB, 1x Mikrofon, 1x Kulaklık
Soğutma 3x 140mm, 1x 250mm fan
Genişleme Yuvaları 11x 5.25", 6x 3.5", 1x Harici 3.5"
Boyutlar ve Ağırlık 535x520x210 (YxDxG), 14 Kg

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

bir kasaya bu kadar para verilir mi yaaa.... diyordum önceleri ama :d sonradan dank etti... SES GEÇİRMEYEN KASA VAR MI? fan sesinden afedersiniz beynim ...... Zerre kadar ses geçirmeyen kasa varsa 1000 lira vermeye bile razıyım... tavsiyelerinizi bekliyorum :))

a open kasaya ben 160 lira para saydım fan sesini felan duymuyorum ben o senin kasanın baya kötü olmasından kaynaklanıyor :D

iyide türk malı kasanın adı neden yabancı pardon

3.5" lik yuva gereksiz. e-sata çıkışı yok. 11 tane 5.25" yuva da saçma. anakarta kaç tane takabilirsin böyle sürücü, kaç tane yeri var? sonra anakart hepsini çalıştıramadıktan sonra ne işe yarar? bende 2 sürücü var ikisine de aynı anda birşeyler yazamıyorum. iş sadece sağlam olmakla bitmiyor. oldu olacak para kasaları gibi şifreyle açılacak şekilde yapsaydınız.

3.5'lik yuvalara fan kontrölcüsü takılabilir.Zaten firebal'da bu tarz ürünler üzerine yoğunlaşmış bir firma olduğu için 3.5 yuva pek çok kişi için gerekli.
E-Sata portu da zaten bu fan kontroller'lara dahil ediliyor.Ayrıca 11 tane 5.25'lik sürücü yuvası olması hepsini doldurmanız gerektiği anlamına gelmiyor.Benim kasamda da 10 tane HD yuvası var ama 10 tane disk takmayı hiç düşünmedim.Olabildiğince geniş ve bütün donanımların iyi soğuması sağlanmak istenmiş.Bence başarılı.Ama tabi fan kontrolcüsü şart

Yabancı bir isim altında bile olsa, "Türk Malı" olarak anılması güzel. Bence birçok kullanıcıyı idare edebilecek nitelikte...
"Yerli malı, Yurdum malı, herkes onu kullanmalı."

Teşekkürler.

Bravo Türklere. Ama adının Türkçe olmasını tercih ederdim. Gerçi dünyaya açılacaksa, pek çok marka kendi dilini kullanmıyor. Bunu da düşünmek lazım tabii.

işte türkün gücü. rezalet bir kasa.

truvatek oldukce iyi bir kasa sacma sapan yorumlar yazilmis hic bu yorumlari yazanlar arasinda alip deneyen var mi acaba ben kullaniyorum su an piyasada ki alanindaki en iyi fiyat performans kasasi

neden adı türkçe değil böyle uyduruk isim ??

Sen de yorum yaz

Turhost