Tunçmatik Lite 600 VA incelemesi Kesintiden kim korkar

Elektrik kesintisi gibi kötü bir sürprizden kaçınmak isteyenlerin dikkatini çekecek, güvenilir bir ürün.

CHIP Test Merkezi
CHIP ONLINE Notu
85
  • Az ısınıyor
  • Az yer kaplıyor
  • Sessiz çalışıyor
Elektrik kesintileri artık eskisi kadar sık yaşanmasa da özellikle kış aylarında kötü hava şartları yüzünden karşılaştığımız bir durumdur. Kesintinin bizim için en korkutucu sonucu ise donanımımızın zarar görmesidir. Bir masaüstü bilgisayar kullanıyorsanız, bir kesinti sonucunda yaptığınız işin kaybolması da yaşayabileceğiniz başka bir olumsuz senaryodur. Tabii ki biz editörler gibi 30 saniyede bir yedek alarak çalışma huyunuz varsa bu sizi kurtarabilir. Aynı sorun online oyun oynarken de geçerli. İşte tüm bu ve benzeri sorunlardan kaçmak için en iyi çözüm bir kesintisiz güç kaynağı sahibi olmaktır.Tunçmatik'in Lite 600 sürümü ev ve küçük işyerleri için düşünülmüş, en fazla bir PC ve monitörü destekleyen bir kesintisiz güç kaynağı. Elektrik kesintisi durumunda 2 ila 6 milisaniye içinde etkin duruma geçen ürün, sisteminize 10 dakika daha güç sağlayarak işinizi saklayıp bilgisayarınızı kapatmanıza yetecek süreyi kazandırıyor. Üstelik bilgisayarınız Tunçmatiğe bağlı olduğu sürece bilgisayar bileşenlerinin dengesiz voltaj akımlarından zarar görmesini de engellemiş oluyorsunuz. Son olarak ürünün oldukça sessiz çalıştığını da belirtmeliyiz.SONUÇ: Elektrik kesintisi gibi kötü bir sürprizden kaçınmak isteyenlerin dikkatini çekecek, güvenilir bir ürün.
Özetle

-

Tunçmatik Lite 600 VA Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Tunçmatik Lite 600 VA
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 85
Üretici Tunçmatik
Teknik Detaylar
Giriş voltaj 170 - 280 VAC
Çıkış voltaj 220 V +/- %10
Aktarım süresi 2 - 6 ms
Şarj süresi 8 saat
Gürültü <40 dB
Sıcaklık 0-40 C˚
12/05/2008 Tarihli Fiyatı 60 YTL (KDV Dahil)

Okuyucu Yorumları

Toplam 8 Yorum

Yaklaşık bir senedir kullanıyorum.Ve 2 laptop bir 19 inç ekran iki tane harici sabit disk ve bir cok fonksiyonlu yazıcı kullanmama ragmen hicbir sorun cıkarmadan mukemmel bir sekilde calısıyor.

Yaklaşık bir senedir kullanıyorum.Ve 2 laptop bir 19 inç ekran iki tane harici sabit disk ve bir cok fonksiyonlu yazıcı kullanmama ragmen hicbir sorun cıkarmadan mukemmel bir sekilde calısıyor.

aynı ürün bende var sessizdir kesinlikle donanımınızı koruyor. Ben 2 ayda bi format atmak zorudna kalıyordum elektrik kesintiisinde sistem zarar gördüğü için şuan 5 aydır format atmıyorum güç kaynağı kullandığımdan beri...

Benim kullandığım iki tane tunçmatik digitech 700 var birer pc ve 19 inç monitör bağlı ve elektrik kesintilerinde güç bela kaydediyorum işimi ,çok da memnun değilim açıkcası, belki yeni modeller daha dayanıklıdır

Tunçmatik ecotech600va model ups-d01 kullanıyorum bir yılda ömrü bitdi aküsünü de bulamıyorum siirt gibi yerde tamircilerde dolaşıyorum başka batarya takacaklar bakalı sağlıklı olacak mı sanırım daha iyileri cıkar.

powercom nasıl iii mi ne dersiniz arkadaşlar yerli malı değil ama tavsiye ediliyor bide inform var bunların dijital göstergeli olanları da iiii gibi varmı bu işin uzmanı önerisi olan

Bu tür ups alacaksanız Powercom Imperial serisi tekgeçer.. 2 senedir kullanıyorum 22 inch ekran hoparlorler harici diskler adsl modem hepsi buna bağlı ve hiçbir sorun çıkarmadı, gerçi akü bu kadar nasıl dayandı onuda bilmiyorum ama tavsiye edilir..

arkadalar bence eniyisi türk malı enel'in Upsleridir. Diğer ürünler çinden getirildiği için çok fazla sıkıntı yaşatıyordu. Enel aldım rahat ettim.

Sen de yorum yaz