Türk Telekom TT175 incelemesi Fiyat/performans cebi TT175 testte!

Türk Telekom'un ilk cep telefonu deneyimi olan fiyat/performans modeli TT175 testte!

CHIP Test Merkezi Ercan Uğurlu
CHIP ONLINE Notu
78
 • Kullanım (%30)75
 • İnternet (%20)83
 • Multimedya (%20)68
 • Telefon Fonksiyonu (%10)85
 • Fiyat / Performans (%20)88
 • Snapdragon 615 ayarında performans
 • Çok ısınmıyor
 • Fiyat avantajı
 • İyi kamera
 • Metalik gövde
 • 4.5G desteği
 • NFC yok
 • Ekran
 • Parmak izi okuyucu iyi çalışmıyor
 • Kapasitif tuşlar

Cep telefonu piyasası her ne kadar doygunluğa ulaştı dense de elbette bu durum, yeni markaların pazara girmesi için bir engel teşkil etmiyor. Bunlara yurt dışında pek çok örnek görüyoruz, ancak ülkemizde de çok sayıda girişim mevcut. Operatör modellerini saymazsak bunlar arasında Casper ve Vestel en dikkat çeken markalardan. Şimdi bunlara, Türk Telekom da katıldı. Türk Telekom, 175'inci yılına özel olarak geliştirdiği TT175 isimli modeliyle, cep telefonu pazarına giriş yaptı. Hemen detaylara geçelim...

Fiyat avantajı var

Fiyat/performans bandında rekabet edecek olan TT175, 889 TL'lik fiyat etiketiyle ilk etapta fazlasıyla dikkat çekici bir model. Zira pazarda 750 – 1000 TL arasında birkaç örnek dışında çok da parlak modeller göremiyoruz. TT175, bu anlamda bu fiyata karşılık hem metalik tasarım hem orta – üst segment arası rekabetçi performansıyla kullanıcılara beklediklerini veriyor olabilir. Bunu incelememizde detaylı olarak değerlendireceğiz.

TT175, aslında temelde çok yabancı bir telefon değil. Ülkemiz operatörlerine de telefon üreten ZTE ile işbirliği neticesinde üretilen TT175, sırtında büyük bir Türk Telekom logosu taşıyor. Tasarımda arka gövde, metalik malzemeden oluşuyor. Elimizdeki modeliyle gümüş renkte olan telefonun ayrıca koyu gri ve altın renkli seçenekleri de mevcut.

Tasarım detayları

Telefonun ekranı 5.5 inç boyutunda. Bu da doğal olarak boyutlara ve ağırlığa katkıda bulunuyor. TT175, 155 mm boyunda, 77 mm eninde ve 8.5 mm kalınlığında; ayrıca 160 gram ağırlığında bir model.

Üst kısımda sensör ve ön kamerayı görüyoruz. Ön yüzde konuşulacak dikkat çekici bir konu yok; kapasitif butonlar dışında... Ekranın hemen altında kapasitif tuş üçlemesi bulunuyor. Tuşların ışıklandırmaları mevcut, fakat bu ışıklandırma çok çok düşük seviyede; yanıp yanmadığı anlaşılmıyor.

Ekranın çevresinde daha önce Sony Xperia Z5 modellerinde de gördüğümüz gibi metalik bir bezel yer alıyor. Bu güzel bir özellik, zira telefonu yüzüstü masaya koyduğunuzda ekranın çizilmesini engelliyor.

Arka yüze geçtiğimizde, az önce de söylediğimiz gibi metallik bir yüzeyle karşılaşıyoruz. Telefonun üst ve alt kısmındaki ayrılmış alanlar dışında her yeri metalik malzemeye sahip. Yine telefonun çerçevesi de metalik malzemede.

Arka yüzün metalik olmasının dışında dikkat çeken detaylar arasında, kamera çıkıntısının olması ve parmak izi okuyucusunun yer alması bulunuyor. Her ikisinden de ilerleyen adımlarda daha detaylı bahsedeceğiz.

Telefonun arka yüzünün metalik malzemeye sahip olması güzel fakat arka yüzde yer alan etiketin güzel görünmediğini söylemek gerek. Muhtemelen bu telefonu satın alacakların ilk yapacakları şey, bu etiketi sökmek olacak.

TT175'in çevresine baktığımızdaysa; sağ kenarda güç ve ses butonlarını, üst kısımda kulaklık, alt kısımda microUSB ve sol tarafta da SIM kart slotunu görüyoruz.

Ekran ve işletim sistemi

TT175, 5.5 inç büyüklüğünde bir ekranın sahibi. Avantajlı fiyatı ve geniş ekranıyla çekici duran telefon, pek çok rakibinin aksine Full HD çözünürlük sunuyor. Daha önce incelediğimiz ve TT175'le aynı çizgide duran Turkcell T60 ve Lenovo A7000, HD çözünürlükteyken, Vodafone Smart 6'da Full HD bir ekran görmüştük.

Ekran Full HD ve 401 ppi piksel yoğunluğuna sahip. Bu sayede iyi görüntü verdiği söylenebilir. Ancak telefonun beyaz dengesini açıkçası hiç beğenmedik. Tam ekran parlaklığındayken dahi bakıldığında beyazın gölgeli olduğunu görüyorsunuz, hele ki farklı bir modelle yan yana getirdiğinizde bu durum ayyuka çıkıyor doğrusu. Bu nedenle telefonun beyaz dengesini beğenmediğimizi net biçimde söyleyebiliriz.

TT175'de Android 5.1 Lollipop'u görüyoruz. Bu bağlamda yaz aylarında piyasaya çıkan Turkcell T60, Vodafone Smart 6 gibi modellerle fark yaratmayan TT175, umarız Marshmallow güncellemesini alır.

Android 5.1'in yanında ekranda TT Launcher mevcut. İsterseniz bunu ayarlardan düzenleyebilir ve farklı launcher'lar da ekleyebilirsiniz.

Teknik kadro

TT175'in orta – üst segment arası performansında rekabetçi olduğunu söyledik. Bunun sebebi teknik kadrosunda Qualcomm Snapdragon 615 işlemci ayarında tercih edilen MediaTek MT6753 işlemcinin olması. 8 çekirdekli MT6753 işlemci ile performans notlarında güzel sonuçlar alabilen telefon, 2 GB RAM ve 16 GB dahili hafıza gibi diğer teknik birimlerin sahibi. Telefonun bu kısmında herhangi bir sorun yok, sahip olduğu fiyata göre güzel işler çıkarıyor. Ayrıca bunu yaparken ısınma problemi gibi sıkıntıları da yaratmıyor.

Grafik işlemci tarafında MediaTek işlemciyle entegre gelen MaliT720'yi gördüğümüz telefonda, hafıza kapasitesini de microSD kartla beraber 64 GB daha arttırabiliyorsunuz. Yine 3000 mAh'lik bir batarya kapasitesi telefonda yer alıyor. Pil ömrüne ilişkin notlarımızdan da ilerleyen adımlarda bahsedeceğiz.

Performans notlarına geçmeden önce TT175'in 4.5G desteği sunduğunu da söyleyelim. Ancak telefonda NFC desteği mevcut değil.

Kamera ve parmak izi

TT175'de kamera olarak Sony lensleri kullanılmış. Bu sayede segmenti için iyi fotoğraflar çekebilen bir model oluyor. Arka kamerada klasik 13 megapiksel sensör bulunuyor. Ön kamerada da 5.0 megapiksel atlanmamış. Yine arka yüzde bir LED flaşın olduğunu da söyleyelim.

Telefonun genel fotoğraf performansı başarılı. Işığın iyi olduğu sahnelerde gerçekten de üst segment telefonlar kadar iyi fotoğraflar yakalamanız mümkün.

Kamera arabiriminde de kullanışlı seçenekler bulunuyor. Arabirimde farklı çekim modları ile profesyonel seçenekleri görebiliyorsunuz.

Şimdi de kameranın hemen altında yer alan parmak izi sensörüne gelelim. Artık parmak izi sensörlerini orta segmentteki ceplerde de görmeye başlıyoruz. Hatta önümüzdeki dönemde giriş seviyesi modellerde de göreceğiz.

TT175'te; Turkcell T60, Vodafone Smart 6, Lenovo A7000 ve başka rakiplerinin aksine bir parmak izi sensörü mevcut. Hemen arka yüzde, telefonu tuttuğunuzda işaret parmağınızın altına denk gelen alanda yer alan parmak izi sensörü, böylece TT175'in rakiplerinden fark yaratmasını sağlıyor. Ancak bu sensörün iyi çalışmadığını yekten söyleyelim. Parmak izinizi tanıtırken herhangi bir problemle karşılaşmıyorsunuz, hatta parmağınızı hızlı şekilde tanıtabiliyorsunuz. Fakat gelin görün ki, iş parmak izinizi okutarak kilit ekranını açmaya gelince, sensörün o kadar da iyi çalışmadığını görüyoruz. Farklı açılardan algılamayı bir kenara bırakın, parmağınızı normal şekilde okuttuğunuzda dahi, parmağınızı okuyucuya birkaç kez dokundurmanız gerekiyor; bu da kullanılabilirlik adına dezavantaj yaratıyor. Açıkçası sensörü beğenmedik, olmamış.

Pil ömrü ve performans notları

TT175, performansıyla orta – üst segment arasında yer alıyor dedik. Şimdi yaptığımız sentetik test sonuçlarına geçerek telefonun nerede durduğuna yakından bakalım.

AnTuTu Benchmark'tan 32287 puan toplayan TT175, bu skoruyla Turkcell T60 ile Huawei P8 Lite arasında, bu segmentte incelediğimiz cepler arasında 5'inci sırada bulunuyor. Zirvede benzer teknik altyapıya sahip HTC One A9'u görürken, Lenovo VIBE P1 de 3'üncü sırada yer alıyor.

CPU Prime'a baktığımızda 10051 puan alan TT175, burada Huawei P8 Lite'ı geride bırakıyor ve 4'üncü sıraya yerleşiyor. Önünde yer alan VIBE P1'de de Snapdragon 615 işlemci kullanıldığını bu noktada söylemek lazım, zira bu tablo bir nebze de olsa MediaTek ile Qualcomm'un birbiriyle rekabet halindeki işlemcilerinin kıyaslamasını veriyor bize.

Ancak diğer yandan Geekbench 3'te ise tek çekirdek skoruyla 622 puan alarak rakipleriyle yakın, çoklu çekirdekte ise 2930 puan toplayarak zirveye yakın bir grafik çiziyor TT175.

Grafik testlerine geldiğimizde 3DMark Benchmark'ın Ice Storm'da 7670, Extreme'de 4389 ve Unlimited modunda 6864 puan alan TT175, Epic Citadel'den de Full HD'de 26 FPS dolayında bir sonuç alıyor. Bu sonuçlar 3DMark tablosunda yine rakiplerini geriden takip eden TT175, grafik noktasında elindeki MaliT720 ile Adreno 405'e boyun eğiyor.

Pil ömrü değerlendirmesine gelirsek, aldığımız sentetik Geekbench pil testi sonucuna göre TT175 bize 4 saat 28 dakikalık bir süre tanıyor. Bu süre içinde bataryasını tamamen tüketen telefon, bu performansıyla listemizde 5'inci sıraya yerleşiyor. Peki, telefon gerçek zamanlı olarak ne kadarda pil ömrünü tüketiyor? Bunu tam parlaklıkta yaptığımız 90 dakikalık video test senaryomuzla işlersek, TT175'in 90 dakikada yüzde 26 değer kaybettiğini söyleyebiliriz. Yani bu skorla telefonun kabaca 6 saatlik bir video seansı sonrası pilini tüketeceği açık.

Özetle

Sonuç olarak değerlendirecek olursak, Türk Telekom TT175, en önemli avantajını fiyatıyla yaratıyor. Sahip olduğu avantajlı fiyatıyla herkese akıllı telefon sahibi olma fırsatı sunması en önemli artısı. Performansıyla rakipleriyle rekabet halinde olan telefon, bizden en ciddi eksisini ise ekranı ve parmak izi okuyucusuyla alıyor. Tasarım olarak çok çok kaliteli durmasa da metalik malzemenin dikkat çektiği açık. Pil ömrü uç noktalardaki modeller dışında rakiplerinden büyük fark yaratmıyor. Yani sözün özü, TT175'in eksikleri mevcut, fakat fiyat avantajı hepsinin önüne geçebilecek ölçüde büyük. Şu sıralar uygun fiyata akıllı telefon sahibi olmak isteyenler yakından inceleyebilir.

Kimler Almalı

Türk Telekom TT175, uygun fiyata akıllı telefon sahibi olmak isteyen kullanıcılar tarafından beğenilebilir.

Türk Telekom TT175 Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Türk Telekom TT175
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 78
Üretici Türk Telekom
Firma Türk Telekom     (212) 444 14 44
İşletim Sistemi Android 5.1
İşlemci MediaTek MT6753
Çekirdek (CPU) 8
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 1080 × 1920 px
Grafik İşlemci Mali T720
Bellek (RAM) 2 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 64 GB
Ön Kamera 5.0 MP
Arka Kamera 13 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Yok
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Yok
Boyutlar 77 × 155 × 8.5 mm
Ağırlık 160 gr.

Alternatifleri

TT175'e alternatif olarak Vodafone Smart 6, Turkcell T60, Lenovo A7000 ve General Mobile Discovery Air modelleri de tercih edilebilir.

Okuyucu Yorumları

Toplam 114 Yorum

4.25 "Umarız kısa zamanda lolipop güncellemesini alır." Lolipopla sürümüyle gelen telefona lolipop güncellemesi beklemek :)

İğrenç logolarını basmasalarmış çok şık olacakmış telefon

TT pişmanlıktır. General Mobile Android One bence daha iyi. 699 TL

Benim arkadaşım discovery kullanıyodu güncelleme geldi yaptı. Telefonun ekranı karardı çocuk kaskoya verdi yaptılar sattı. Ağabeyimde discovery kullanıyo telefonda kasmalar olsun google play dan uygulama yükleme olsun herşeyde sorun yaşıyo. BİRDAHA GENARAL MOBİL Mİ? ASLA!!!!

@04 Şubat 2016 02:25 servisi arıyorum başka numaraya yönlendiriyor yönlendirdiği numaranın dakikası 2 liraymış hizmete bak rezillik resmen bi dahada türktelekomdan bişey almam hatta borçlarım kapansın faturadan aldım telefonu hattımıda taşıyacam inşallah neyse bakalım hayırlı akşamlar

Keşke Telekom otomobil piyasasına da girse kelepir Hindistan marka Tata'ları getirip üstüne Telekom yazsa kapış kapış gider. Bu millet Telekom'suz yaşayamaz, ille de Telekom!

Kesinlikle kopya telefon aynı model ve daha fazla donanıma sahip olani 600 lira bunlara para vermeyin pişman olmayın.

alma aldırtma unutmayın akn rezaleti, komik uploadlar, ttnet soygunculuğu.

Hoparlörü ve mikrofonu iğrenç sizde de var mı böyle bi sorun

@25 Aralık 2015 16:20 bende dun aldim telefonu ama pek memnun kalamadim ya geri iade etsem kabul ederlermi acaba kredi kartiyla aldim avea bayisinden

@27 Aralık 2015 20:26 Kutusu vb saglam duruyorsa bir hafta icerisinde neden belirtmeden iade hakin var kanunen. Gecirmediysen bekleme iade et hemen.

arızalı çıktığı halde iade almıyorlar.

@12 Şubat 2016 10:06 14 gün içinde sorgusuz sualsiz iade almak zorundalar araştır kanunları bulunduğun bölgenin kaymakamlığına git orada tüketici haklarıyla ilgili bir bölüm var, 14 günü geçti ise 14 gün ila 6 ay arasında gerekli nedenlerle başvurabilirsin. başvurun uygun bulunursa paranı geri alabilirsin.

@25 Aralık 2015 16:20 malesef ayni sikinti. Berbat

@27 Aralık 2015 20:26 bana sat alayım

Kutusundan Çıkarttım Parmak İzi Okuyucu Çalışmıyordu. Sorunu Bildirdim Muhattap Bulamadım Ve İade Ettim.

elephone p7000 ile bire bir aynı özelliklere ve çok çok benzeyen bir tasarıma sahip. alınır mı? ürününün arkasında duruyor ise alınır.

meizu alırım havam olur

xiaomi minote nin birebir benzeri olduğu için minote almaktan vazgeçtim. çekemem sonra herkes aaaaa tt175 mi aldın diyecek benim de içim şişecek.

Kamerasi cok pixelleme yapiyor aksam fotolar oda icinde bile net degil ayrica hoparloru cok kotü

bende aldımda.acaba play storde bu turk telekomun online hizmet uygulaması yüklenmiyor.504 hatasını veriyor.belleği falan boşalttım ama yine olmuyor.bu test cihazındadamı böyle?

BU TELEFONU ALDIM AMA PİŞMANIM SEBEBİ TÜRKÇE Q KLAVYESİ YOK YADA BEN BULAMADIM VARSA LÜTFEN YAZIN EĞER YOKSA KİMSE ALMASIN

@05 Ocak 2016 23:36 Swiftkey deneyebilirsiniz

@05 Ocak 2016 23:36 var ayarlar bölümüne daha dikkatli bak

ben dün telefonu aldım aldığımda hiç bi ssorun yoktu ama akşam telefonu sarja taktım sonra başka bi prize taktım ve ekran gitti 10-15 saniye kadar geri geldi. kötü bi telefon değil ama bazen donuyo ama çok değil .ben beğendim güzeş.

almayı düşünüyorum ama korkuyorum. general mobile ya da tt 175 arasınsa karar veremedim.

@07 Ocak 2016 15:12 abi general mobile 4g yi kastediyorsan telefonun çok sorunu var diye biliyorum

@07 Ocak 2016 15:12 general mobile 5 plusuda kastediyosan onunda sorunu cok diye biliyorum

Bu kadar olumsuz yorumda sonra almam bu teli

Onceden galaxy s4 kullaniyordum ama sarj soketi yandigi icin yeni telefon almak zorunda kaldim. Maddi durumum iyi olmasina ragmen telefondan fazla bir beklentim yok turk telekomda calisan bir arkadastan pesin 800 liraya aldim. Oncelikle burada yorum yazanlarin cogu telefondan anlamayan tipler gelmisler telefonu kotuluyorlar adam gelmis turkce q klavye yok diyor. Ben 3 gundur kullaniyorum bir sıkıntısıni gormedim en azindan s4'ten daha hizli ve akici.

Ben 14 ocakta alddim istanbul forumdan iprahimdiye satis elamani vardi telofon kutusu acikti son birtane kaldi dedi bes para etmez telofon goruntulu konusma yok aveyayla ttnetin ortak kazigi iade yok yani anlicaniz bunlara bi halt yiyemeyiz o yuzden alacak olanlarda almasin

Ve benim 3 faturali hattim var iptal edecem ayri yetten ttneti de iptal edecem ancak boyle tepki veririz

Malesef dil seçeneği tr ve ing. Arapça ve diğer diller yok. Yakışmamış kullanamadık.

Bende tt175 i cok isteyerek aldim fakat kullanmaya basladiktan 3 gun sonra on kamerayi acmak istedigimde telefonumun kamerasi kapandi ve yanit vermemeye basladi servise yolladim garanti kapsaminda oldugunu soylediler yaklasik 10 gun olmasina ragmen telefonum hala gelmedi bu kadar olumsuz yorumu gordukten sonra aldigima cok pisman oldum napacagimi bilmiyorum

Arkadaşlar TT175 (ZTE) telefonu aldım. 1 haftalıkken düşürdüm. 23.12.2015 tarihinde servise teslim alındı. Garanti dışı açma kapama düğmeleri ve ön arka kapaklarnın birlikte degişmesi için 185 tl ücreti oldugunu söylediler. Yatırdım. Makbuzu illgili servise fax çektim. 05.01.2016 tarihinden beri yedek parça bekleniyormuş. Ne kadar zaman beklenecek süresi belli değil. 1 ay oldu nerdeyse yollayalı. Müşteri hizmetlerine ulaşmak mümkün değil. Yeni telefon piyasaya sürmüşler ama parçası yok.

Kardes alicam ama her telefona bi bok buluyonuz ne alacagimizi sasirdik kimisi iyi dio kimisi kotu dio tel kullanmayi bileceksin yorum yapmadan adam turkce klavye yok dio dil secenekleri yok dio lan olum sanki teli her dilde kullanacan

@19 Ocak 2016 17:14 güzel telofon Çok hizli

@19 Ocak 2016 17:14 çok haklısın kardeşim inan bana çok iyi telefon bu fiyata kaçmaz anneme aldık şimdi de kendime alicam kötü yorum yapanların hiçbiri bu telefonu kullanmayan teknoloji ve beyin fakiri

@19 Ocak 2016 17:14 arkadasım kullanıyo bunu. kamera sozde 13 Megapiksel ama çok kotu 900un varsa t60a bibak derim ben kullanıyorum cokta memnunum

Sarj suresi haricinde guzel telefon

bu tcihazi aldim ama pismanim nerden bulastim bu cihaza haporler patlak gibi ses cikariyor bunu ureteninde piyasaya sureninde

@19 Ocak 2016 20:01 aynı sorun bendede var patlak değil miki

16/01/2016 CUMARTESİ GÜNÜ ALDIM TELEFON ÇOK SERİ VE GÜZEL AMA KAMERASI ÇALIŞMAMAYA BAŞLADI BUGÜN GİDİP İADE ETMEYİ DENEYECEM BAKALIM. AYRICA SES DE ÇOK KÖTÜ.

@20 Ocak 2016 10:28 iade ettiniz mi

Bana gore tt175 engelleme programi yok operator tarafindan goruntulu gorusme yok bu yuzden cihazi aldigima cok pismanim

Yani bu kadar ovguyu haketmiyor istemedin numarayi engelleyemiyorsun goruntulu gorusme operator tarafindan yapilmiyor aldim tt175 lanet olsun cok pismanim

alacaktım ama artık almıcam bu ne herkes şikayet etmiş :D

Evet yaaa bune lan herkes şikayet etmiş :D

Birkaç Sorum Var Aslında Genel Olarak Herkesin Merak Ettigi Konular (Telefonu En Az 1 Ay Kullananlar Yazarsa Sevinirim) 1-) Hoparlör konusunda İzlenimleriniz 2-)Kameradaki Sorunlar 3-)Genel Telefon Hızı (uygulamara geçişi kapanması cevap vermesi )

@31 Ocak 2016 00:21 1 aydir kullaniyorum 1.hoparlor patlak gibi ses veriyor 2.kamera gunduz gayet iyi askam kötü Video idare eder 3.hizi gayet iyi kasilma yasamadim 4.kiminle konussam karsi tarafa sesin cok bulanik geldigini soyluyor 5. Turkce klavye yok 6.arama engelleme ve goruntulu gorusme yok

@31 Ocak 2016 00:21 tel hızlı kamera güzel hoporlor patladı servis gitti bir ay geldi gene patladı

Herkes şikayet etmiş gercekten alicaktim vazgectim bu ne ??

Telefonun indirme hızı çok mükemmel. Diğer söylenen olumsuzlukları ben yaşamadım. Ama benim için internet hızı önemliydi. O konuda da hiç beklemediğim kadar iyi.

arkadaşlar hiç net alın diyen yok

Ben telefonu aldım . Telefon mükemmel . Bu telefon kotu yorum hak etmiyo bence

ben artık bu yorumlara bakmayacam. her telefon inceleme yorumlarının %90 ı kötü. telefon alamıyom la!

Perşembe günü 14 şubat için eşime aldım eve gittim sim kartı görmüyor bayiyi aradım pazar günü getir değiştirelim dediler fakat pazar günü götürdüğümde herseyi tam olmasına rağmen cihazı iade veya değişim almadılar cihazı servise göndermek üzere aldılar. Lanet olsun Türk Telekom sana, kesinlikle tavsiye etmiyorum Türk Telekom aboneliğimi de sonlandıracağım bu kadar maduriyete gerek yok o telefonu alacağına 3310 kullan daha iyi

@14 Şubat 2016 14:45 kardes bu trlefonu aldigima bende pismanim alacak arkadaslara uyarim sudur apaorleri patlak gibi ses veriyor rehberde toplu silme secenegi yok fotograf kalitesi dusuk uyarin biz dustuk millet dusmesin satici bana bu telefonu oyle bi cilaladi sanki aple aldigimi zannettim ertesi gun iade etmek istedim yuzume bile bakmadi almayin derim pisman olursunuz

Gece fotograf performansi eh iste gunduz ve kamera cekimi ise gayet iyi. İnternet performansi ve hizi basarili. Mercedes arzulayip sahin parasicvermek isteyenler disindakiler icin alinacak telefon

telefonu kullanıyorum gayet başarılı bir hızı var telefonun. kasma donma olmuyor. yalnız sony telefondan sonra bu telefona geçince tabiki kamera olarak bir mide bulantısı oldu. hatta kusma noktasına geldim diyebilirim. yazarın parmakizi ile ilgili söylediklerine katılmıyorum parmak izi gayet iyi çalışıyor, hatta o kadar iyi çalışıyor ki, parmak izi sensörünüz eğer açıksa ekranınız her 5 saniyede bir ışığını yakıyor buda şarjınızı bitiyor. :)

@16 Şubat 2016 10:06 o aprunun cozumude var.ayarlardan parmak izi sensorunu kapatin acilmaz ekran :)

Telefondan memnunum lakin korkutucu şekilde ekran kararıyor yazılımsal sıkıntı var sanırım güncelleme ile hal olur, ekran bir karardı gelmedi 15 20 dk sanırım. En son resetleyim dedim ses kısma tuşu +power tuşu + orta tuşa bastım anam gitti telefon ekrana çince bir şeyler geldi nasıl korktum sağa sola baktım böyle bir hata yok otg falan yazıyordu. Vesselam sözün özü böyle bir şeyle karşılaşırsanız çince yazılardan 4 5 tane vardı sanırım EN ALTTA ÇİNCE YAZIYA bscksnz ses tşyla inip powerle basın.

Servise ulaşamıyorum

@24 Şubat 2016 11:00 bende ulasamiyorum ulasirsan bilgi ver kardes kime yaptirmislarsa bu tlefonu sadece goruntusu var kampanya baslatalim iade alsinlar bu telefonlari

Arkadaşlar telefonun sesi kotü değil ayarlara girin ses ve bildirime girin orda ses zenginleştirme yazıyor onu kapatın tamam sorun yok

Arkadaşlar bu telefonu almayın! Yaklaşık 2 aydır kullanıyorum ve telefonun çerçevesi çıkmaya başladı ve ara sıra şarj olmuyor oysa hiç yere düşürmedim.Bir salaklığıda bazen uygulamaları durduruyor,google play düzgün çalışmıyor.Sim kartı takma yeri 1mm çokük ve oranın etrafı çerçeve olarak çıkıyor.Alt ve üst ayrı parçalar kıpırdamaya başladı, içine tırnağımı sokabiliyorum, yakında çıkacak kesin. Almanız için sebep kalmadı bence.

Ben kullaniyorum yorumlara aldanmayin parmak izi super otesi calisiyor kusursuz bir telefon

@25 Şubat 2016 21:29 neyini kusursuz buldun onuda soyle bari bizde bilelim aldigim fiyata sana satabilirim istersen

Bu tt175 almayin aporler sorunu var cok kaba ayrica rehber mesajlari toplu bir sekilde silemiyorsun ben aldim pisman oldum arkadaslar yanlis anlamayin illada almak isterseniz iyice inceleyip oyle alin derim

Bir sey sorucam bilgisi olan varsa cevaplasin rehberde coklu sil secenegi yokmu tek silme secenegimi var sadece acaba

Rehberde coklu silme secenegi var

Telefonda coklu silme secenegide var

@26 Şubat 2016 17:17 telefon arama yani numara çevirme kısmındaki kişilerden değilde menüdeki kişiler den rehbere girdiğinde oraday çoklu silme seçeneği var.

@27 Şubat 2016 13:34 rehberden girdigimde yinede toplu silme veya secip silme secenegi yok bu tlfonda resimi kopyalayip atarsaniz sevinirim tlfonun tek iyi tarafi internet hizi diger yonden benden gecer not alamadi telefonu alirken inceleyip oyle alin derim sonucta para veriyorsunuz saticinin telefonu cilalamasina ovmesine aldanmayin ben aldandim ozellikle operlerden gelen sesi inceleyin herkes farkli yorum yapabilir saygi duyarim

Ben dun aldim telefonu ve performans gercekten super kamerasini cok kotu bulmadim acikcasi hoporlor sorunu da duzelecegini umuyorum ayrica kulaklik takinca sorun cozuluyor ve turkce klavye de var

@26 Şubat 2016 21:00 aynen bune yaa telefonu kotuleyip durmuslar bence iyi sadece parmak izi iyi gormuyor bazen aciliyor bazen acilmiyor onun didinda guzel telefon

Telefonu uc aydir bende kullaniyorum ama dediginiz sorunlarin hicbiri yok ayriyeten coklu silme secenegide var

Ayni tlefunu aldim sikinti cok tuketici haklarina bas vurucam tavsiyem herkes oyke yapsin baska caresi yok

bu fiyata beğendim telefonu. ama kamerası bana da güzel gelmedi.ama hız olarak gayet iyi.herhangi bir sorun yaşamadım oyunlarda. 1500 tl falan olaydı zaten ne bakıcam tt ye.

bende aldım bu telefonu ama cok pisman oldum hoparlor ve kamerası cok kötü onun yerine samsung grand max alın

bende 2 gün önce aldım şimdilik çok memnunum yalnız bu yorumları okuyunca gerçekten çok üzüldüm

Arkadaşlar 18 yaş grubu ergenlerin lagına bakmayın telefon gayet güzel şık ve kullanışlı sadece kamera biraz vasat kamera dışında harika telefon. Almak isteyenlere tavsiye ederim. (bu ergenlere iphone 6 plus verseniz iki günde kırarlar bozarlar onuda beğenmezler siz yormlara aldırış etmeyin ben aldım kullanıyorum gayet güzel)

Bu fiata alabilecğin en iyi telefonlardan biri alanlar güle güle kullansınlar

BENDE BU GUN BAKTIM COK IYI DEDILER NAPSAM BILEMEDIM SIMDI

2-3 ay oldu alalı karşı tarafla konuşamıyorum,ses herkesemi az gider . Müzik indirip dinleyemiyoruz .logolar çok kötü,ve bir logoyu seçtiğinizde onun ayarını üzerindeyken yapamıyorsunuz.BENCE ALMAYIN...!!! Hata edersiniz

Millet telefonu kötülüyor. Sanki servet bagışladınız. 800 lira ya bu kadar olur. Fiyat a göre cok guzel telefon . kimsenin aklı bulanmasın .

Telefon iki ay dir kullaniyom hic sikinti yok guncelleme geldimi nisan da dahada guzel olur saglam telefon 5 kere dusurdum saglam fiyatina gore cok uygun

galerimde sorun var. resimler ve videolar acılmıyor , küçük resim falan diyor ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım

arkadaslar ben aldım 1 ay oldu tlfon süper bı sıkıntı yok tavsiye edrim

tt175 aldım 1 hafta oldu hediye aldım ve ara ara telefonu kontrol ediyorum aramada sorun yok karsı taraftan ses de d sorun yok sadece kendi yüklediğin müzikten ince ses geliyor ama site youtubeden açtığın da çok güzel ses bu bi teknoloji arkadaşlar daha sarj ve kulaklık yerını denemedim denıyecem kamera baktığımda garıp birşeyle karşılaşmadım pro da var zaten o yüzden 900 tl normal aksaklıklar ola bilir garatisi var

Arkadaslar ben 3 aydir kullaniyorum.kamera vasat onun haricinde goruntulu arama yok.ki samsung harici cogu telefonlarda yok.bende oyle kasma donma olayi olmadi.3 arkadas aldik birimizinkinde ses cizirti olayi cikti.pismanmisiniz derseniz evet pismanim vade uzatip note 5 alsaydim keske.

30.03.2016 ,tarihinde yazilim guncellemesi geldi. Guncelleme sonrasi telefon tuş kilidindeyken kapaniyor, batarya si cok hizli bitiyor. Turktelekom musteri hizm. Cok zor ulastim, satici bayiye götürün dediler, satici: cihazi sizde kargoyla servise gonderebilirsiniz bizim isimiz degil ama yinede yapariz dediler. Ben: cihazi satarken birsey olursa faturasiyla bize getirin biz servise gonderiyoruz dediklerini hatirlatinca. Tamam gönderelim ama ,25gun telofonsuz kalirsiniz bence bekleyin guncelleme

@02 Nisan 2016 11:50 sorma benimkide aynı servise vermeyecem.yeni güncelleme bekleyeceğim

bi güncelleme geldi herkezin telefonunu bozdu.ben dahi telefon sürekli kapanıp açılıyor.

Kamerası dışında herşeyi güzel

1000 TL civarında telefon almayı düşünüyorum uzun yıllar kullanacağım ve sorun yaşamayacağım telefon arıyorum. Yapılan yorumlar yüzünden alamıyorum hangi tel. Beğensem hep kötü yorumlar huawei honor 7 düşünüyorum onunda olumlu yorumları varmı bilmiyorum telefondan anlayan birinin tavsiye edeceği bir telefon varmı yazarsanız memnun olurum.

@15 Nisan 2016 01:43 Lenovo vibe p1 alabilirsin

Ben 3 aydir kullaniyorum hoporleri disinda gayet guzel şık telefon ben memnunum gonul rahatligiyla alin bence

Telefonu aldiqim 2 ay oldu telefon bes kurus etmiyo ve telefon belli bi sure sonra kendiliqinden kapanip aciliyo parmak izi okuyucuysa 20 saniyeden sonra aciliyo sarjzi ise 4 saatte bitiyo. Kamera cözunurluk se karinca bulunmakta yani demem buki telefon hicte guzel deyil allan pisman olur

Bugun avea bayisine gittim fatura odemek icin tesadüfen barismalar duydum adam 1saat once almis ciyaz bozuk cikmis kimse ilgilenmedi adam milletin ortasinda kirdi telefonu :(

Ya arkadaşlar bişey soracam. Telefonun kendi orijinal şarjı. %100 oluyor çıkarıyom prizden. Daha 5 dakika geçmeden direk %94 oluyor ve o şarj çok çabuk bitiyorm daha priz dışında bu telefonun %100 kaldığını görmedim. Acaba garantiye göndermeli miyim ?

@18 Mayıs 2016 12:09 Gönderme bende de aynı. Ve şarj 6 da iken de baya bitmiyor dengeliyor mu anlamadım

whatsapp a resim yüklemiyor karşıdan gelenlerde açmıyor bir bilgisi olan varsa paylaşsın lütfen!

Ben alalı 5 ay oldu telefon burda kötülendiği gibi falan değil çoğu uyduruyor telefon sağlam ayrıca çok hızlı hoparlör ve kamerada ufak sıkıntılar var ama yine de güzel fotoğraflar çekiliyor şarj sıkıntısı ise her telefonda var tt175 günü kurtarıyor şarj yönünden her halükarda iyi ben şunu soracaktım bana güncelleme gelmedi daha anlamadım?

Ben biraz abartıldığı kanaatindeyim,6 aydır kullanıyorum,bahsedilen sorunlarn hiç birini yaşamadm,telefon gayet hızlı,kasma problemi sıfır,tek dezavantajı bütünleşik kasası,yani arkası açılmıyor...

Telefoum tt175 ilk gelen yazılım güncellemede orjinal kamera uygulaması kendi kendine fotoğraf çekmeye başlamıştı ve parmak izi okuyucu kendi kendine titretiyordu telefonu, sonra güncellemeyi bir şekilde kaldirmistim ve tüm sorunlar bitmiş oldu. Şarjda kullanımda telefon çok ısınıyor ve kendini baştan başlatıyor, zaten şarjda kullanmak akıl işi değil. Asphalt nitro tarzı oyunlarda hiç sıkıntı yaşamadım sorun yaşayanlar ya şanssız ya kötü kullanıyor. Ayrıca nerde bu 6.0 güncellemesi gelen var mı?

Esimde aldi hiç bir problem yasamadi 6 aydır kullaniyor hatta bir tane de bana alicaz ama yorumlari okuyunca acaba sans mi dedim kararsizim su an elimdeki problemsiz ama ya benim aldığım kötü çıkarsa??

Bu telefonu huwei mi uretiyor satici huwei uretiyor dedi ama arastirdim bulamadim

Karşı tarafa sesi tekrar geri dönüyor kulaklık takılı iken hışırtı yapıyor faturaya ek aldım ama arkadaşların dediği gibi geri iade kabul etmezler ise kullanmadığım birşeyin parasını ödemem tüketici haklarına kadar gidip internet ev telefonu cep hepsini de iptal edicem

Fotograf guzel cekmiyor diger turlude idare eder iste

Telefonu dün öğlen aldık hiç şarjı yoktu şarja taktik kurulumunu yaptık 4 saatte şarj etti daha sonra WhatsApp'ı falan yükledik ekranı kapatıp açtık uygulamalar kendi kendine silindi ve daha önemlisi telefon kendi kendine kapanıp açılıyor akşamüstü aldığımız yere götürdük iade edelim diye almadılar servise gönderelim diye aldılar sonra telefona bakarken güvenli moda almışsıniz o yüzden kapanıyor siliniyor dediler o moddan çıkardık dediler telefon yine kapandı servise gönderdik bakalım ne çıkacak

@19 Ocak 2017 22:25 ben de aldim gecenlerde iki saat sonra ayni sorunla acilip kapanmayla karsilastim.Servise gonderdiler.Ben yeni telefon istiyorum.Bende kullanim sonucu sorun cikmadi ki.Uretimden kaynakli bir problem oldugu belli.Servis degismez ya da ucret iade etmez ise Tuketici Hakem Heyetine basvuracagim.

Yaklaşık bir ay önce tavsiye üzerine Türk Telekom bayisinden tt175 i aldım,görünüşte ve kullanışta cihaz güzel fakat cihaz sürekli kendini kapatıp acmaya başladı ve bazen 'uygulamlar optimize ediliyor' diyor ve cihaz bir süre kitleniyor.Şikayetimi bayiye bildirdim fakat bana 'Cihazı anlaşmalı kargoyla kendimin göndereceği' söylediler,internettende servisi araştırdığımda herhangibir muhatab bulanadım.

BENDE BUGÜN İÇERİSİNDE ALDIM TELEFONU KENDA KENDİNE KAPANIYOR TTNER ÜZERİNE ALDIM İADESİ VAR MI BİLGİ SAHİBİ OLAN LÜTFEN ACİL YAZSİN GÖTÜRECEĞİM GERİ İADE IÇİN

Sen de yorum yaz