TX Venus incelemesi Mini severlere

CHIP ONLINE Notu
68
  • Şık tasarım
  • Başarılı soğutma
  • Ergonomik yapı
Özetle

Orta sınıf bir sistem toplarken bütçenizi aşmak istemiyor buna karşın şık ve serin bir kasaya sahip olmak istiyorsanız TX Venus size göre.

Az yer kaplayan bir PC toplamak isterseniz TX Venus gibi bir kasa tam size göre.

Hızlı ya da yavaş, eğer bir masaüstü bir bilgisayar toplayacaksanız parçalarınıza uygun bir kasa mutlaka olacaktır. Akortek bilişim tarafından Test merkezimize gönderilen TX Venus standart ATX kasalara aykırı dururcasına Micro-ATX yapısı ile ön plana çıkıyor. Küçük kasaları tercih eden kullanıcıların da şıklıktan ve soğutma gibi diğer özelliklerden mahrum kalmamasını amaçlayan firma TX Venus ile tasarım ve kaliteyi bir araya getirmiş diyebiliriz. Ürünün teknik özelliklerine baktığımızda ön kısımda 120mm'lik fan dikkatimizi çekiyor. Mavi bir LED aydınlatması olan bu fan ürünün piyano siyahı şıklığını tamamlar nitelikte. TX Venus'ün iç kısmına baktığımızda 3 adet 5.25" yuva ve 6 adet 3.5"yuva görüyoruz. Ürünün güç kaynağı ise 254 Watt. Bu güç kaynağı gerçek güç sunabilen bir güç kaynağı olduğu için standart sistemleri karşılayacaktır. Fakat Micro-ATX Core i7 bir sistemler birlikte üst uç bir ekran kartı kullanıp bir minik dev yaratıp arkadaşlarınıza şaka yapmak istiyorsanız ürünle beraber gelen güç kaynağını değiştirmelisiniz. Güç kaynağının çıkışlarına baktığımızda ise 2 adet SATA ve üç adet IDE çıkışı görüyoruz.

TX Venus Teknik Özellikleri
Ürün Modeli TX Venus
Ürün Türü Kasa
CHIP Online Notu 68
Üretici TX Venus
Teknik Detaylar
Kasa Tipi Mini-Tower
Yuva sayısı 3 x 5.25, 6 x 3.5"
Güç Kaynağı 250W ATX (3 IDE + 2 SATA)
Boyut 41cm (D) x 18cm (G) x 35cm (Y)
Soğutma 1 x 12cm fan
Fan Yuvaları Ön ve arka, 1 x 8/9/12cm

Okuyucu Yorumları

Toplam 2 Yorum

O kadar dandik bir kasa ki, elinizi kolunuzu seviyorsanız hiç bulaşmayın.

PSU diye koydukları dandik şeyin arkasına kazara parmağınız değerse en az üç yerinden dikiş atılması gerekiyor. Kasaya bir ekran kartı takmak isterseniz, arkadaki slot yuvalarından birini sökmeniz lazım, üç parmağınızı ve kolunuzu orada keseceksiniz.

Sonra, sinirlenip "ulan siz bu kasanın neresine baktınız?" diye sormak için şirketi arayacaksınız, karşınıza çıkan şahıs size "bizim kasa çok kaliteli. o slot yuvalarını sökerken başka şirketlerin kasalaının arkası yamuluyor, bizim kasanınki yamulmuyor" diyecek.

Bu kasayı getirenleri tekrar tekrar tebrik ediyor, aynı dandiklikte kasa getirmeye devam etmelerini diliyorum....

ya o kadar da kotu degıldır zaten belırtmısler kendı halınde bır kasa heralde 30tl den fazla degıldır ne beklenırk ha ha ha

Sen de yorum yaz

Turhost