Vestel Venus 5.5V incelemesi Vestel Venus 5.5V neler sunuyor? Test ettik!

CHIP ONLINE Notu
71
 • Kullanım (%30)72
 • İnternet (%20)71
 • Multimedya (%20)78
 • Telefon Fonksiyonu (%10)81
 • Fiyat / Performans (%20)60
 • HD ekran
 • Uygun performans
 • Yazılım desteği
 • NFC ve 4G
 • Yüksek fiyat
 • Malzeme kalitesi
 • Tasarım detayları
Özetle

Venus 5.5 V'yi sonuç olarak yeniden değerlendirecek olursak orta segmentte bulunduğunu ve bu segmentin ihtiyaçlarına cevap verir nitelikte olduğunu söyleyebiliriz. Yazılım desteği ve segmentine uygun performans göstermesini beğendik. Ancak tasarımda karşımıza çıkan bazı detayların açıkçası kullanımı olumsuz etkilediğini gördüğümüz gibi, telefonu görünümde de pek estetik bulmadık. Öte yandan telefonun fiyatı biraz daha düşük olabilirmiş. Segmentinde rekabet halinde olduğu çok sayıda model bulunuyor.

Vestel Venus 5.5 V'nin fiyatı ise 898 TL civarında.

Kimler Almalı

Orta segment bir cep telefonu almak isteyenler Vestel Venus 5.5 V'yi tercih edebilirler.

Vestel'in Venus ailesinin 5.5 inçlik üyesi Venus 5.5V kullanıcılara neler sunuyor? Test ettik!

Cep telefonu pazarında yerli üretimde son zamanlarda büyük atak görüyoruz. Geçtiğimiz eylül ayında Berlin'de gerçekleştirilen IFA 2014'te düzenlenen organizasyonda, Vestel'in de yeni cep telefonu modelleriyle pazara dahil olduğunu görmüş ve sizlere oradan yaptığımız canlı yayınlarla CHIP Online üzerinden aktarmıştık hatırlarsanız. Vestel'in Venus adını verdiği ailede 4.5 ila 5.5 inç ekran boyutunda farklı modeller bulunuyor. Bugün inceleyeceğimiz modelse Vestel'in 5.5 V modeli.

Vestel'in, Venus ailesinin mensubu olan 5.5 V'yi -ve diğer Venus cep telefonu modellerini- Manisa'daki Vestel City'de Türk mühendislerce geliştirmiş olması, belki de telefonun en öne çıkan özelliği olarak dikkat çekiyor. Tamamen yerli tasarımın imalatı olan Venus 5.5 V, öte yandan yazılım olarak da pek çok çeşitlilik sunuyor. Telefonda sunulan dahili uygulamalar ve özelleştirilmiş tema seçeneklerinden de bahsedeceğimiz Venus 5.5 V'ye şimdi daha yakından bakalım...

Tasarım

İlk etapta Venus 5.5 V'nin tasarımıyla söze başlayalım. Telefon 5.5 inç boyutunda bir ekrana sahip. Böylece biraz büyükçe bir kasayla gelen telefonu tek elle kullanmak zor. 152 milimetre boyunda 9 milimetrelik kalınlıkta olan telefonu elbette tartımızda da tarttık ve batarya dahil 186 gram geldiğini gördük. Açıkçası bu ağırlıkla 5.7 inçlik Note 4'den daha ağır. Öte yandan daha önce incelediğimiz 5.5 inç boyutlu ekranlı telefonlardan da biraz daha ağır olduğunu gördük.

Venus 5.5 V'ün beyaz ve siyah renkli seçenekleri mevcut. İncelediğimiz modelle siyah renkte olan cebin parlak plastik malzeme yapısı nedeniyle üzerinde parmak izi topladığını söyleyelim. Telefonun üst kenarında kulaklık, alt kenarında ise microUSB bağlantısı bulunuyor. Telefonun güç butonu ise sol kenarda başparmak altına konumlanmış durumda. Bu tuşun bulunduğu yer kullanıcılara yabancı gelebilir. Zira ağırlıklı olarak güç butonu için sağ kenar veya üst kenar tercih ediliyor. Nadir de olsa bazı modellerde sol kenarda görebiliyoruz. Telefonda buna karşılık diğer kenarda da ses tuşları bulunuyor. Hemen onları takiben de bir deklanşör görüyoruz. Yani fotoğraf çekmek için bu tuşu kullanabiliyorsunuz.

Venus 5.5 V'nin arka kapağını açabiliyorsunuz. Fakat açıkçası bu biraz zor. Kapağın kolay açılması için çevreye bir çentik yerleştirilmemiş. Kapağın altında bataryayı, microSD kart girişini ve SIM kart slotunu görüyoruz. Bu noktada bataryanın da değiştirilebilir yapıda olduğunu söyleyelim.

Hazır kapağı açmışken gözümüze çarpan bir başka detaydan daha bahsedelim. Az önce değindiğimiz güç ve diğer tuşların yapısı biraz kırılgan. O nedenle özellikle kapağı açtığınız durumlarda bu tuşlara dikkat etmenizi tavsiye ederiz.

Teknik kadro

Şimdi yavaş yavaş Venus 5.5 V'nin teknik kadrosuna ve sunduğu performansa gelelim, ancak sözü ekrandan açalım. Telefonun ekranı az önce de söylediğimiz gibi 5.5 inç boyutunda. IPS panelle karşımıza çıkan cep, iyi görüntü sunuyor. Çözünürlük olarak HD tercih edilmiş ki, bu çözünürlük telefonun bulunduğu orta segmente uygun yapıda. Bu arada ekranın Corning Gorilla Glass ile korunduğunu söyleyelim.

Telefonun teknik kadrosuna gelelim. Cebin kalbinde işlemci olarak Qualcomm Snapdragon 400 görüyoruz. 4 çekirdekli olan işlemci 1.2 GHz frekansta çalışıyor. 16 GB dahili hafızaya sahip olan telefon ayrıca microSD kart noktasıyla 32 GB'a kadar daha hafızayı genişletmeye olanak tanıyor. Telefonun ayrıca 1 GB da RAM değeri bulunuyor. Grafik hanesinde de Adreno 305 var. Bunları bir arada değerlendirdiğimiz orta segment için yeterli olduğunu görüyoruz. Zaten performansa yansımasını hem sentetik, hem genel kullanım performans notlarıyla da göreceğiz.

Ancak ona geçmeden cebin kameralarından da bahsedelim. Ön kamerasıyla 2.0 megapiksel değerinde olan cep, arka kamerada ise 13 MP ile karşımıza çıkıyor. Genel hatlarıyla segmentinin beklentisini karşılayacak ölçüde kareler yakalayan telefon, odaklanma süresiyle ise bekletebiliyor. Kameranın yazılımı kullanışlı. Fotoğraf çekmeden önce isteyenler çeşitli ayarları yapılandırabiliyor, MOD seçiminden sahne seçebiliyorlar. Bu arada telefonla 1080p video kaydı yapılabileceğini ve kameranın flaşla da desteklendiğini söyleyelim.

Performans

Venus 5.5 V'nin performans notlarından bahsedelim. Venus 5.5 V'e, incelediğimiz diğer ceplere de yaptığımız test senaryolarını uyguladık.  AnTuTu Benchmark testine göre toplamda 17958 puan toplayan cep, böylece segmentine uygun sonuç üretti. Burada daha önce incelediğimiz 6.0 inçlik Sony Xperia T2 Ultra ile yan yana konumlanan cep, ayrıca yine Alcatel OneTouch Idol 2, HTC Desire 610 ve Escort Joye ES501 ile orta noktada buluşuyor.

CPU Prime'a geldiğimizde telefonun puanı 2988 olarak karşımıza çıkıyor. Burada da Alcatel OneTouch Idol 2 ile HTC Desire 610 arasına konumlanan Venus 5.5 V, yine Turkcell T50 ile yakın duruyor. Cebin HTML5 performansını ölçümlediğimiz Vellamo test sonucuna göre ise 1375 skor aldığını ve bu puanla da yine ortalama olduğunu gözlemledik.

Peki, cebin genel kullanım performansı nasıl? Öncelikle stabil bir kullanım sağladığını söyleyebiliriz. Arayüzde, oyunlarda ve çeşitli uygulamalarda yer yer takılmalar dikkatimizi çekti. Telefonla sık oyun oynayanlar Venus 5.5 V'yi beğenebilirler. Subway Surf de oynayabiliyorsunuz Real Racing 3 de. İncelediğimiz süre boyunca bu konuda herhangi bir sıkıntı yaşamadık. Öte yandan telefonun ısı problemi yaratmadığını da söyleyelim.

Venus 5.5 V'nin bataryası 2000 mAh. Bu ekran boyutu için bizce biraz dar bir kapasite tercih edilmiş. Günlük kullanımda oyun ve benzeri uygulamaları sık çalıştırıyorsanız bu kapasite size yetmeyebilir. Fakat düşük güç tüketen işlemci tercihi ve ekranın Full HD yerine HD tercih edilmiş olmasıyla normal kullanımlarda telefonla günü çıkartmanız mümkün.

Yazılım

Venus 5.5 V, Android 4.4 KitKat işletim sistemini kullanıyor. Ancak burada konuşulması gereken başka bir nokta var. Vestel, Venus ceplerinde geniş yazılım desteği sunmuş. Özelleştirilmiş tema seçenekleri, yine Vestel'e özel uygulamalar ve sesler dikkati çeken detaylar.

Vestel, telefonunda iki farklı temaya yer veriyor. Bunlardan biri Mevlevi, diğeri ise Terapi. Ayarlar kısmından Tema seçeneğini kullanarak iki tema arasında geçiş yapabiliyorsunuz. Her iki tema seçeneğini de beğendik. Öte yandan telefonda Vestel Takvim, SmartCenter, Vestek Cloud ve VMarket adında halihazırda gelen uygulamalar da mevcut. Bunlar arasındaki VMarket, Vestel'in uygulama mağazası. Bu mağazayı da kullanabiliyor veya Play Store'dan devam edebiliyorsunuz. Smart Center ile telefondaki video, müzik ve fotoğrafları Vestel Smart TV'ye gönderebiliyor ve yine Vestel Takvim ile eskilerden aşina olduğumuz geleneksel takvime erişebiliyorsunuz. Bunun gibi daha birkaç eğlenceli ve kullanışlı uygulama telefonda bulunuyor.

Vestel Cloud ise dijital dosyalarınıza istediğiniz bir cihazdan erişim imkanı tanıyan bir bulut depolama hizmeti olarak dikkat çekiyor. Toplamda 10 GB'a kadar veriyi ücretsiz olarak Vestel Cloud'a depolamanız mümkün. Ayrıca bazı kullanıcıların ilgisini çekebilecek çeşitli ses ve müzik seçenekleri de telefona dahil edilmiş.

Son olarak Venus 5.5 V'nin kablosuz bağlantılarından da bahsedelim ve incelememizi noktalayalım. Telefonda NFC ve 4G bağlantıları hazır durumda. Temassız içerik aktarımının kullanılabilmesi ve ülkemize geldiğinde 4G bağlantının kullanılabilir durumda olması sevindirici.

Vestel Venus 5.5V Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Vestel Venus 5.5V
Ürün Türü Cep Telefonu
CHIP Online Notu 71
Üretici Vestel
Firma Vestel     (212) 354 09 43
İşletim Sistemi Android 4.4.2
İşlemci Qualcomm Snapdragon 400
Çekirdek (CPU) 4
Ekran Teknolojisi IPS
Ekran Boyutu 5.5 inç
Ekran Çözünürlüğü 720 × 1280 px
Grafik İşlemci Adreno 305
Bellek (RAM) 1 GB
Dahili Depolama 16 GB
Arttırılabilir Depolama 32 GB
Ön Kamera 2.0 MP
Arka Kamera 13.0 MP
Çift Hat Yok
Wi-Fi Var
NFC Var
GPS Var
LTE (4G) Var
HDMI (MHL) Yok
Bluetooth Var
FM Radyo Yok
Boyutlar 77 × 152 × 9 mm
Ağırlık 186 gr.

Alternatifleri

Venus 5.5 V'ye alternatif olarak Asus ZenFone 6'yı gösterebiliriz. Tasarım ve performansının yanı sıra daha uygun fiyatlı olmasıyla iyi bir alternatif.

Okuyucu Yorumları

Toplam 100 Yorum

Çöp çöp çöp

@02 Aralık 2014 18:51 kullandınmı da çöp diyorsun,yolla resimleri bizde çöp diyelim

Bence orta sınıf için ideal bir cep telefonu

İdare eder

Aynı segmentte Asus gibi bir marka daha ucuzken, olumsuz yönleri daha fazla iken fiyatın pahalı olması akıl karı değil..

F/P oranı çok düşük bir cihaz olmuş. Özellikle de 2000 Mah çok komik olmuş.

@02 Aralık 2014 22:28 iphone 6 al istersen 1800 mah :))

Şu vestel biraz daha düşünüp iş yapsa ...

18:51 neden çöp olsun.samsung apple vs gibi markalar senin gibiler yüzünden marka oldu.

2.000 mah sakami bu ustune yerli bir telefon neden bu fiyat samsung lg nokia gibi markalara oranla bence daha dusuk olmasi lazim hem vestelin satislari artmasi icin hemde kullanicilar icin 600 olabilirdi...

Ben zenfone 6 alcam yakinda 5.0 da gelcek uygun fiyat kalite ve mukemmel

Çamur vestelin son maharetini duydunuzmu ekonomi bakanlığına haksız rekabet oluyor bu ülkenin saf insanları benim venüsü almıyor adı bile türkçe değil %53 yerli üretim yapıyorum yerli malı diye kaktıramıyorum cihazı iphone lg samsung htc lere ek vergilşer gelsin sınırlı stoklar gelsin diye başvuruda bulunmuş

venüs 5 inc modeli kullanıyorum, 650 lira f/p için fena değil bence. Bundan sonra başka telefon kullanmam, şimdiden yeni modelini heyecanla bekliyorum...

@06 Aralık 2014 11:05 müzik yükledim fakat nereden açacağımı bulamadım yardımcı olurmusun ??

@27 Mayıs 2015 15:18 ES dosya yöneticisinin içinden bulabilirsin.

harıka bı telefonmu aaba

hmmm iyi telefona benziyor ama ön kamerası düşükmüş diğeri 13 mp ama bu ön kameranın düşüklüğünden kaybettiriyor

@capsserkan iphone 6 nın ön kamerası harika 1.2 mp . hep yanlış okuyorsunuz... on iki değil 1 nokta 2 mp

@28 Nisan 2015 15:54 1.2 mi? Amacım Iphone'u övmek değil ama yanlış bilgilerle kafa karıştırmayın lütfen

yahu zenfone bizim yerli malı yurdun malı venusumuzun yanına bie yaklaşamaz geçiniz efendim.

Ya sanki zorla gelin yorum yapın diyorlar size. Kullanan bir kişi "memnunum" veya "memnun değilim" yazsın, ona göre karar verelim. Telefonun dış görünüşünü beğenmediysen senin bakış açındır. "Özelliklerine göre pahalı" diyorsan alan kişi de zaten bunu böyle değerlendirecek. Buraya gelip yorum bakan insanlar, telefonun performansını merak ediyor. Senin bilge kişilik olarak aklını değil!!

@20 Aralık 2014 13:12 ben telefonu alalı daha 1 hafta oldu... Telefonun hiç bir sorunu yok gayet ideal bir telefon :) ayrıca biraz mantıklı olup internetten araştırarak alırsanız gayet ucuza getirebilirsiniz... Mesela ben 700 liraya aldım 5.5X i :)

@10 Mayıs 2015 11:56 bişey sorucam bn mesengarden sesli mesaj gönderemiyorum yardmcı olurmusun

ben performansından memnunum.

Turkiyede ilk defa uretilen bir cihaz icin iyi temennilerde bulunmak yerine sacma sapan populist yaklasimda bulunan zavalli insanlar..emege saygi biraz

bu fiyattaki rakiplerine göre 900 değil 500 tl bile etmez.

5.0 kullanıyorum emsallerine 5 basar.Ama yabancı olsun da ne olursa olsun zihniyeti var.Samsungdan daha hızlı bir telefon.

arkadaşlar ne emeği ne yerli malından bahsediyorsunuz? belki dış kasası ve vidası haric tamamen çinden getirilip toplanan bir telefon.. kusura bakmayın ama asusau zenphone 6 varken bu telefona o parayı vermek parayı çope atmaktır

daha önce iphone 3 kullanmıştım. sonra iphone 4 alacaktım ama bunu gördüm. bence iphone 4 ten hiç bir eksiği yok üstelik daha ucuz

telefonu aldım sonunda. övdükleri kadar var. telefon için ayırdgım paranın çoğu da cebime kaldı :)

Sen bu telefonu alalli kac gun oldu

5.5 v aldım ve ekran resmen rezalet. Ürün ayıplı ürün olduğu için vestele geri verdim fakat 2 haftadır bana dönmediler. Her gün arıyorum ama ilgilenmiyorlar. Bu telefonu kesinlikle almayın 100 lira fazla verip istediğiniz markada daha kaliteli telefon alabilirsiniz. Ben sadece uyarmak için bunu yazdım çünkü araştırırken bu sitedeki yorumları okumamıştım. Saygılar.

Vestel yerli telefon konusunda zirvedeki markaların 5 yıl gerisinden geliyor.Çıkardığın telefonlarda ne malzeme kalitesi var nede özellik...Satamazsın zarar edersin arkadaş.İnsanlar artık bilinçli.Piyasada rekabet çıtası çok yüksek.Birisi çıkıpta şu Vestel'e artık Snapdragon 810 işlemcilerin Ddr4 ramların full hd ve 2K ekranların piyasanın tozunu attırdığını anlatsın artık.Abi elinde madem imkan var çıkar bir LG-SAMSUNG-İPHONE-HTC-XIAOMİ-ZTE-ONE PLUS ONE vs gibi markaların amiral gemisi kalitesinde ve özelliklerinde uygun fiyata bir telefon göreyim markanın asaletini.Beceremiyorsan ya piyasadan çekileceksin yada çinli bir firmayla anlaşıp onlara yaptırıp üzerine kendi logonu vurdurup şansını deneyeceksin.Bu da yerli marka imajını zedeleyebilir hiç olmaz.O ne öyle kıytırıktan modeller dandik dandik özellikler...

@07 Oca 2015 02:30 sen telefonu kullanmadan yorum yazmışsın adamlar adam gibi yapmış sağ olsunlar herkese tavsiye ederim 2 800 tl ıpon yanınnda hiç boşuna diğir yabancı markalara para ödemeyin

@11 Mart 2015 10:32 aynn bende alacam

vestel gerek beyaz eşya gerek böyle uyduruk telefon kategorilerinde uzak durulması gereken yerli firmalar içinde başı çeker....

@13 Ocak 2015 12:57 vestelin telefonunu bilmiyorum ama diğer ürünleri gayet iyi kullanıcı olarak diyorum

Vestel venusde aradigim teknoloji yok. Hayatta Almam. Gittim galaxy s5 aldim. Gerek islemci gerek kamera gerek . Shealt spor uygulamalari gerek ekran kalitesi alma sebeblerim vestel venusde. Bana kullanabilecigim teknoloji barindirmiyor. .ayriyetten o fiyata cok dusuk teknoloji kullaniliyor ve yerli. Mali diye. 300 tl lik teli 500 tl. Yapiyo. Sozde yerli mali kelimesi bos isler bunlar. :)

Adamlar nexus 5 i amerikada 350 dolara satıyor sonuçta korede üretilip satıkıyor ithal okuyor bu doğrultuda tl karşılığı 750 tl eder vestelede nexus 5 gibi bir telefon yapıp satsında alsın insanlar bu telefon dandik bence arka kapağı açınca yan düğmelere hafif güç uygulayın sallanıyor yerinden oynuyor ayrıca bunların yüzünden ithal telefona daha fazla vergi gelecek ben windows phone alacağım sende varmı windoes phone bir süre sonra şimdi yüzde 10 fazla ödeyeceğim bunlar cebini dolduracak diye kazığı vatandaş yiyor haksızlık diye buna denir 900 tl bu telefon 200 tl daha koyar nexus 5 alırım internetten 13 mp kameraymış sensörüne bakmak lazım neymiş çakma çin mallarındada var o 13 mp ama 3 mp bike etmiyor bunların hepsi aynı beş para etmez casperde böyle via v8 micromax a350 canvasın üstüne casper yazıp yollamışlar çinden bol sioariş vereler varya adamın ebesinin kızlık soy ismini marka diye basıp satarlar.

öncelikle kurduğun mantık çok yanlış. fiyatları kendi ülke standartına göre karşılaştırmak lazım. Özelliklerini de kendi sınıfına göre aynı şekilde. iphone 6 da ABD de 600 dolarken ülkemizde 2500 tl civarı. direk para birimi çevirmekle olmuyor. ayrıca yerli üretim olsa da kendi içinde bile fiyatı tam siz belirleyemiyorsunuz kafanıza göre. vestel piyasada yeni olmasına rağmen gayet güzel bir iş çıkarmış ortaya. Fiyat olarak da olabilecek en uygunu bence.

bence gayet kullanışlı telefon kamerası süper 3g si süper şarz sorunu 3 gün gidiyor daha önce note 3 kullandım bir güne bile çıkmıyordu telefon vestel harikalar yaratmış :))))

20 Oca 2015 07:24# Nexus 5 ayarında telefonu 1000 tlye satsın örnek olabilecek birçok marka var Hindistanda 100 dolara satılan telefon neden burada 600 tl vergi deme bana geçen senenin 2000 lik telefonu şindi 1100 tl Vestel üretici firma 1. Elden satılıyor Ama nexusu veya diğerlerini başkası üretiyor ithal ediyorlar sonra Türkiyedeki perakendeciler satıyor perakendeci çok koyuyor üstüne zaten Vestelin telefonu 900 tl lik bir tel değil.

bana iyi gibi telefon, pek bir kusur bulamadım. alınabilir kullanılabilir

incelemeyi izledim, adamlar yapmış valla daha iyi de olur zaman vermek lazım

abimde var, bende de samsungun eski bir telefonu var değişmek istiyorum vermiyor :/ güzel duruyor uzaktan :/

vestel bekleneni gerçekleştirmiş sonunda. işlemcisi bataryası kamerası hepsi iş görür

yalnız arka kapağı açmak için sol üstte bir çentik var

ya ben oyun için alıcam ama gm discovery hafıza büyütülmüyor bunu alsammıı oyun için ?

@09 Şubat 2015 12:48 şarj acayip çok gidiyor

Ulan sizden ne halt olur marka marka siz hiç fırsat verdiniz memleketimin markalarına yeri gelince sizingibilerin milliyetçiliği nedense zirve yapıyor komiiiik

@13 Şubat 2015 19:35 telefonla milliyetçilik yapan sığırcık kuşu hey allam ya

Meizu MX4'ün 999TL olduğu piyasada fazla pahalı değil mi?

Vvestel 5.0 X telefon aldım fakat sensörü çalışmıyor acaba ayarı mı var yoksa arızalı mı yardımcı olursanız sevinirim

Türkiyede üretilen bi telefon yerli bi marka ve ilk telefonu bence başlangıç için ideal.şans vermek lazım bakarsınız ileride daha iyi modeller gelir.bugüne kadar saçma sapan telefonlara milyarlarca lıra para ödedik de ne oldu.En azından vestel cıty de bızım insanımız çalışıyor.konuya bı de bu taraftan bakmak lazım.

Şuan telefon elımde hıc memnun degılım 2 saatte jarj bıtıyo ve jarjada koydgmz zmn 1 gun beklıyom kamera berbat Gm alın

@28 Şubat 2015 13:13 valla ben samsung kullaniyorum benikide bitiyor ama biz yabanci markalara bise diyemiyoruz. bir hikaye var ama cok uzun anlatsammi bilmiyorum. bir gun osmanli zamaninda musluman adamin biri bir cesme yaptirmis ve uzerine yazmis buradan sadece ve sadece musluman olan su icemez gerisi icebilir helaldir yazmis.tabi bunu duyan vezir hadiseyi pafisaha kadar iletmis. padisah kim bu densiz derhal huzuruma istiyorum alin gelin demis. adami yakalayip padisaha getirmisler. padisah d

Bence güzel bir telefon

telefonu kullananlar yorum yapsın kullanmayanlar neyi anlatıyonuz ....

@09 Mart 2015 22:03 gayet güzel bir telefon dedesi kızıma venüs 5.0 aldı hızı falan çok güzel üstelik ses kalitesi eşimin galaksi 5 ne bin basar

arkadaşlar ben birkaç gün önce Venüs 5.0 aldım.500 tl.nette akakçede var.telefon gayet iyi.emek harcanmış bir telefon.sany m2 ye cok benziyor.dokunmatiği çok güzel.siddetle tavsiye ederim.ben bu telefonu kendi kategorisinde en ucuz telefon diye aldım. .diger telefonlara 2000 tl veriyorsun 1.sene sonra 1000 tl.madem kurtarıyor bastan 1000 tl.ya satsana insanları keriz yerine koyuyorsun.telefonun köşesine ekran koyuyorsun 2500.tl istiyorsun.çoğumuz özelliklerini bilmeden işimizi hangi telefonun göreceğini hesaplamadan kullanmadığımız donanımlara para veriyoruz.adam belki sadece alo diyecek satıcıdan 8 çekirdekli tel.istiyor.8 çekirdeğin ne olduğunu bilmiyor.birde telefon işi çinde aynı bilgisayar gibi toplama olmuş.herkes çinden parça halinde alıp montaj yapıyor.2000 verdiğin telefonun kaynagıda orası.bu tel.ların formülü şöyle:500 tel. değeri+1500 marka değeri=2000 liralık keriz.neymiş 8 çekirdekliymiş.

abi almayın sakın pisman olursunz kesinlikle almayın bukadar kasan bi telefon ben hayatım da görmedim gidi s3 alın daha ıyı

Arkadaşlar, bence almalıyız telefonu, bu nedenle Vestel'i zorlayacağız; geliştirmelerine ve diğerleriyle rekabetine yardımcı olmalıyız. Sonuçta yerli ve bizden. Adam diyor ki Vestel bozuluyor, Samsung S4 aldım eşime, 1 ayda 2 kez değiştirdim, 3. sünde tamire gitti. Elektronik bu, hepsi bozuluyor maalesef. Eğer bunlara katlanacaksak, hiç olmazsa bizden olana, yerli olana katlanım, onlar da geliştirsinler.

Ben daha dün aldım bu cihazı aslında telefon güzel ancak kullanılan malzeme gerçekten çok kötü aldıktan bir saat sonra sim kartı takarken yuva kırıldı parçası yok vs vs

Orta segment bir telefon için beklentileri gayet güzel karşılıyor. Bir Samsung s4 olamaz tabiki ama fiyat/performans olaran on numara diyebilirim. 2 yıl sonra s4 de yavaşlıyor s6 edge de yavaşlıyor. O kadar para verip çöpe atmaktan başka ne işe yarıyor? ucuz al 2 yıl sonra zaten değişecek boşa para vermeyin derim.

vestel=pişmanlık bu telefona iyi diyenler ya art niyetli yada hayatlarında ilk defa telefon kullanıyorlar. 10 gün önce bir hata yaparak Vestel Venüs cep telefonu aldım ama telefon hem çok kötü, hem de sorunlu. Ucuz çin malı replika telefonlardan hiçbir farkı yok. Telefon kendi kendine kapanma yapıyor, aramalarda ve mesaj gönderirken hata veriyor sürekli, şarjı hiç dayanmıyor ve ayrıca kamerası da çok kötü çekim yapıyor 8 mp yazıyor ama hiç alakası yok,malzemenin kalitesi sıfır.

@06 Nisan 2015 21:42 8mp mal 13 mp adam daha bişey bilmeden konuşuyo.

@06 Nisan 2015 21:42 söylediklerinin hepsi doğru ben de Vestel Venüs kullanıyorum ve berbat bir telefon sürekli açılıp kapanıyor. Ayrıca tamamen Çin'den alınan malzemelerin Vestel'de monte edilmesiyle yapılmış beş kuruş etmez bir telefon.

telefon çok iyi aldım kullanıyorum saçma yorum yapanlara lütfen inanmayın bu fiyata hele çok iyi görüşünü sony gibi almanızı tavsiye ederim

@07 Nis 2015 23:54 vestel trolü gelmiş bir tane telefon vestelin resmen elinde patladı siz kimi kandırıyorsunuz servis topu dikti arızalı telefonlar dağ gibi yığıldı

@07 Nisan 2015 23:54 zaten kullanmadan yorum yapıyorlar boş yere yalancılara bak sıf kötülemek için böyle yorum yapıyorlar.

Aynı telefonu kullanıyorum facede gelen aramalara cevap veremiyorum ve arama yapıncada kendiliğinden arama kesiliyor

yeni aldım sim kart okumuyor servise gittim müsteri hizmetlerini arayın ondan sonra arad numara verdiler servise gitti bakmadılar ipal olmuş arayın tekran müsteri hizmetlerini ondan sonra gel varmı böyle bir şirkrt

@13 Nisan 2015 15:17 Arama da yapmıyobarayan da ulaşamıyo sadece whatsapptan arayabiliyosun

hatır için çiğ tavuk yenmez, tamam türk malı telefon da, düzgünse fiyatı uygunsa alınır. yarım yamalak şeylere sırf türk malı diye para verilmez. samsung 650 tl den telefon satıyor.Vestel daha bu işin neresinde ki samsungla yarışıyor? ithalat vergisi yok, gümrük KDV si yok, nereden fiyatı bu kadar artıyor bu telefonun? Üretim yeri manisa, çin değil ,kore değil ,japonya hiç değil. Daha başta fiyattan çuvallıyor. Acilen eksiklerin giderilmesi lazım+ vestel imajını düzeltmeli bence."biz sayı manyağı fasoncuyuz "diyorlardı zaar kafalarına tuğla mı düştü arkadaş son 5 yıldır markaya yatırım yapmaya çalışıyor... 10-15 yıl önce neredeydin a Ahmet Zorlu Efendi?

@14 Nis 2015 10:33 Yerli Sanayimize haksızlık etmeyelim.. Vestel'in yaptığı ürünlerin, mutlaka eksikleri olacaktır. Çünkü işe yeni başlıyorlar. Cep Telefonu elektroniği, Tıp Elektroniğine benzer çok hassas, çok ince çalışılması gereken bir alan.. Elbette, bireysel olarak, hiç olmazsa aynı değerlerde olmadıkça, almayabiliriz. Ama, eleştirirken biraz daha sabırlı ve daha mantıklı olmayı tavsiye ederim. Samsung herhalde 1 telefon modelinden en az 50 milyon adet satıyordur (veya 10 milyon olsun..) Vestel kaç tane üretip satacak ki, aynı fiyat düzeyini bekliyorsunuz daha emekleme aşamasında olan bir üreticiden.. Ayrıca, ithal ettikleri tüm parçalara en az % 5,5 Gümrük Vergisi ödüyorlar. Büyük ihtimalle Çin veya G.Kore'den vs getiriyorlardır.. Ayrıca bir de KDV yok diye yazılmış, KDV'den muaf olan bir ithalat veya satış Türkiye Cumhuriyetinde yoktur.. Bütün ithal edilen ve Türk pazarında satılacak olan mallar KDV öder. Buradaki fark, sadece kendi üretemediği parçaları ithal edip, aradaki işçilik, yazılım vs gibi noktalardan bir katma değer (kar) oluşturabilmektir. Bunun sonucunda oluşacak fiyatın ucuzlayabilmesi için, yapılan ürünün satış miktarlarının rakiplerle denk, hatta yüksek olması lazımdır. Samsung'un 650 TL'ye Türkiye'de sattığı telefonu Vestel'de ondan daha fazla sayıda üretip satarsa, ondan daha ucuza satabilir. Mantığı budur..

Vestel venus 5.5 telefon aldim 3 g yok ben yukleyecekmisim bulursm yukleyecem 40 tane goruntulu gorusme programi var bir ise yaramiyor butun telefonlarda 3g yuklu vesteli ariyorum bana google playden yukle diyorlar bulursam yukleyecem vestelden memnun degilim

Bende vestel venüs 5.0 v var fakat müzik yüklediğimde nereden açacağımı bilmiyorum daha doğrusu öyle bi alanı bulamadım yardımcı olursanız çok sevinirim.

gerçekten kesinlikle tavsiye etmiyorum

telefonu 3 aydır lullanmaya calısıyorum venus 5.0 i aldım 5 gun sonra servıse verdım değişim oldu ve 13,06 da yıne servıse verdım sorun aynı sorun hatta ık degısımden fazlası sorunları var ama servis in verdiği cevap telefonda sorun yokmuş benım işim gücüm yok vestel le uğrasacam arayanlar ulaşamıyor kamerası kötü kendı kendıne kapanıyor pdf yasa herhangı bır program acıkken bı anda kapanıp rapor veryor acma kapanma tusu kendı kendıne kapandıktan sonra batarya cıkarılmadan normale dönmüyo

Venüs 5x Kamerası8 mp yazıyor ama 5 mp bile değil

fm radyo su ve görüntülü araması olmaması kalitesini düşürmüştür

Venüs 5.5V aldım bir haftadır kullanıyorum. Ses kalitesi oldukça düşük müzik dinlemek için almayın. Şarjı da bir gün gidiyor. Onun dışında gayet iyi.

@01 Ağustos 2015 01:56 kardeşim bende aldım da kablosuz wirless çekim gücü çok düşük modemin yanında bile tek çubuk ne yapmam gerek acaba

Gayet iyi hiçbir sorun yok yakında lollipop güncellemesi gelmesi söz konusu

Ben telefonu iki aydır kullanıyorum ve pişman olduğumu da söyleyemem.Eğer telefonu çok zorlamazsanız gayet güzel bi performans veriyor.Ama tabiki telefondan üst düzey bi performans bekleyenlere göre değil.Gerçekten benim gibi telefonunu oyundan çok youtube vine gibi sitelere girmek için kullanıyorsanız zaten görüntü kalitesini fazla artıramıyacağınız için fazla sorun yapmıyor tasarımın sıradışılığı insanlara garip gelse de benim hoşuma gitti.Bence sadece fiyattan kaybediyor ama ben memnunum.

sakın almayı denemeyin !

tam bir çöp, servis hizmeti sıfır. Verdiğiniz parayla ortada kalırsınız

Samsungtan 3 yil boyunca sarj konusunda sıkıntı cektim bu telefonu aldirdim sabah 11 den aksam 12 ye %30 sarj kalıyor. Cok zorlamadikca telefon cok hizli. 4 aydir kullaniyorum hic yavaslamadi ekran parlakligi da cok yuksek yapilmamis sarj konusunda sıkıntı cikarmiyor dengelenmis. İlac gibi geldi...

kesinlikle almayın hiçbir işe yaramıyor kendi kendine kapanıyor aramalar gözükmüyor siz arayamıyorsunuz kendi kendine kapanıyo bu tür yorumlara bnde aldırmadım ama rezalet servis ilgilenmiyor kesinlikle türk malı türke gitsin diye almayın ortada kalırsınız

bende yeni aldım ve çok çok memnun kaldım. bazı yorumlara gülüyorum,çünki marka dedikleri iyi dedikleri telofonlarıda gördük.asıl onlar okadar pahalı etmez.venüs 5.5x süper b itelofon,herkese tavsiye ederim.samsungdanda dahaiyi bundan önce onu kullandım ve hiç mennun kalmadım kaçkere tamire gitti.ve diyorumki ÇOK İYİ...

İki aydır bu telefonu kullanıyorum. Ciddi şarj sıkıntısı var. Geç doluyor çabuk bitiyor. Ayrıca telefon cebinizdeyken kapanıyor açılıyor. Bu sorunun günde en az 20 kere olduğunu düşünün. Uzak durun yoksa vestel servisine laf anlatmakla uğraşırsınız. Bu bahsettiğim problem vestel telefonları için çok yaygın. Almayın değmez.

Ben çok memnunum radyo yok sanırım hala aramaktayız :) ama telefondan memnunum öneririm alıcak varsa. Ben 5.5 kullanıyorum

Venüs 5.0 aldım bir haftadır çok kasıyor cesaretli kapanıyor açılıyo pin girmeden yine kapanıyor hiç tavsiye etmem

Dedem ilk çıktığında bilmeyerek alma gafletinde bulunmuş, dokunmatik telefonada alışkın değil zaten elimde olan bi tane tuşlu samsung'u verdim. Cihaz sonuç olarak bende duruyor. Oldukça çöp bir telefon ancak yedek olarak elinizde bulunur iş görür bir şekilde. Cihaza son güncellemesini yaptıktan sonra güncelleme denetlenme tarihine kendi kafasına göre: 01.06.1970 yazdı. Güncelleme geliyor indiriyor ancak kurulumda Status 7 diyerek hata veriyor. Eski güncellemesiyle rafta duruyor. Çöp,çöp,çöp

Ben gayet memnunum bu kadar çer çöp diyenlere hayretle bakıyorum ne diyeyim

Arkadaşlar bizim millet olarak tek kurtuluş yolumuz bilim ve teknoloji...Bu nedenle kendi çapında birşeyler yapmaya çalışan resmi yada özel kurum ve kuruluşlara çamur atmaktan vazgeçelim,önce kendimizi bir eleştirelim,kendimizi geliştirmek için ne yapıyoruz acaba diye. Hayatında toplamda 10(on) kitap (cin Ali'leri de sayıyorum) bile okumamış vizyonsuz insancıklar gelmiş burada geleceğimizi acımasızca baltalıyor.Koç otomobil üretir çamur atarlar,Vestel cep telefonu üretir çamur atarlar,Aselsan, T

venüs 5570 modelini 708 tl'ye aldım. Gerçekten de müthiş bir telefon. Diğer markalardan çokta bir eksiğini görmedim. estetik olarak ta performans olarak ta gayet yeterli. Ama bizim hala kendimize olan güvenimiz zayıf. Bir arkadaş telefonu eline aldığında ilk söylediği şey 'ağır değil mi' demek oldu. Yahu muadillerine göre kaç gr fark var Allah aşkına. Ama yerleşmiş bir Batı hayranlığı var bir kesimde. İlla ki yabancı marka olacak. Arkadaşlar samimi söylüyorum çok memnunum. Vesselam

Daha bir ay olmadı alalı, kendiliğinden kapanmaya başladı ve açılması için de uzun süre basılı tutmak lazım, normalden çok daha uzun. bataryayı çıkarıp takarsanız açılış süresi kısalıyor. Servise gitmedim yorumlara bakayım dedim önce. Yerli malı yurdum malı, destek olmak falan diyenlerin hepsi bence vestel çalışanı. Böyle bir ahmaklık yok arkadaş, ne yani biz işi gücü bıraktık, bugün de hangi yerli ürüne çamur atalım mı dedik? 650 lira az para mı kardeşim?

Ben de alalı 2 hafta oluyo arayanlar bana ulaşamıyo ve ben de kimseyi arayamıyorum dıtndıt diye arama bitiyo sadece whatsapptan arayabiliyo ve aranabiliyorum

Benim vestel venüs 5.5x arayan ulaşamıyo arama yapamıyorum şok marketten almıştım sanırım iade edicemm

Sen de yorum yaz

Turhost