Western Digital WD LiveWire incelemesi Elektrik hattından

CHIP ONLINE Notu
85
Özetle

Güvenlik konusunda da 128 Bit şifreleme ile şüpheleri ortadan kaldıran LiveWire, zengin portlarıyla çok başarılı bir ürün.

Ek kablolamaya gerek kalmadan internet erişimi sağlayabiliyor.

Evinizde yerel bir ağ kurup her odadan sorunsuzca internete bağlanmak istemez misiniz? Kablosuz ağ sizi çabucak kapsama alanı dışına atacaktır. Öte yandan Priz ağı adaptörleri ile bu işi çok daha hızlı yapabilirsiniz; zira her odaya ethernet kablosu çekmeniz zor iken her odada istisnasız bir priz yer almakta. LiveWire, daha önceki aylarda incelemiş olduğumuz Aztech'in priz ağı adaptörlerinden özellikle 4 adet porta sahip olmasıyla ayrılıyor. 200 Mbps hıza kadar aktarıma izin veren elektrik şebekesini kullanan Western Digital, özellikle TV, Blu-ray oynatıcı, medya oynatıcı ve set-top-box gibi cihazlar için ek kablolamaya gerek kalmadan priz üzerinden hem yüksek hızda veri aktarımı hem de internet erişimi sağlayabiliyor. Satın aldığınızda Kit olarak gelen ürün, toplamda 8 adet porta sahip ve bu portlardan birine interneti bağladığınızda kalan portlar ile 7 adet cihaz ile bu interneti ve ağdaki verileriniz paylaşabiliyorsunuz.

Western Digital WD LiveWire Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Western Digital WD LiveWire
Ürün Türü PowerLine
CHIP Online Notu 85
Üretici Western Digital
Teknik Detaylar
Arabirim 4 x Ethernet
Hız En fazla 200 Mbps
Uyum 240V
Boyutlar YxDxG 32x119x86 mm
Ağırlık 190 g
Çalışma sıcaklığı 5° C ila 35° C

Alternatifleri

Yine priz ağı adaptörü vasıtasıyla fakat bu defa kablosuz olarak bağlanmak istiyorsanız Aztech HL110EW'yu da tercih edebilirsiniz.

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

Elektoroworld dışında nerede satılıyor bulamadık? Ayrıca incleme yetersiz olmuş, bilgiler ve teknik özellikler daha ayrıntılı olmalıydı. İyi günler, saygılar...

Cihazın kullanım,kurulum,ihtiyaç duyulan diğer donanımlar ile ilgili bilgileri yetersiz daha ayrıntılı anlatırmısınız?

daireler arasıda internete bağlanmak mümkünmü.ençok merak edilen konu bence bu.

Sen de yorum yaz

 İlginizi çekebilir