Xilence 550 Watt incelemesi Xilence 550 Watt: Gerçek güç

Oynat Xilence 550 Watt Ekonomik güç üretimiyle cebinizi, PFC ile sisteminizi koruyacak olan XP550 standart güç tüketen bilgisayarlar için ideal bir seçim.
%80'in üzerinde daha verimli çalışarak elektrik faturanızı düşürüyor.
CHIP ONLINE Notu
68
  • Kararlı çalışma
  • Yüksek verimlilik
  • Yetersiz PCI-E çıkış
Özetle

Ekonomik güç üretimiyle cebinizi, PFC ile sisteminizi koruyacak olan XP550 standart güç tüketen bilgisayarlar için ideal bir seçim.

Piyasada vaat ettiği gücü sunan ürünlerden biri.

Güç kaynakları aslında yalnızca bilgisayarımıza güç vermekle kalmaz. Eğer vermesi gereken gücü gerçek performansıyla değil de daha fazla elektrik tüketerek verirse elektrik faturamızda da daha yüksek rakamlar görünmesine sebep olur. Bu da kısa sürede olmasa bile uzun kullanımda daha fazla para ödememiz demektir. İşte bu yüzden güç kaynağı alırken verimliliğe dikkat etmek gerekir. Xilence XP550 özellikle bu yönüyle ön plana çıkıyor. Sistemin temel ihtiyaçlarına göre %80'in üzerinde daha verimli çalışarak elektrik faturanızı düşürüyor. Güç kaynağının ikinci önemli yanı ise üzerinde bulunan 120 mm'lik fan. Bu büyük fan, esnek kanatçıkları sayesinde hem sessiz çalışıyor hem de etkili bir soğutma sağlıyor. Ürünün bir başka özelliği ise aktif PFC korumasına sahip olması. Bu sayede şebekeden gelen voltaj bozulmalarında sisteminizin zarar görmesini engelleyerek hem bileşenleri koruyor hem de daha uzun ömürlü kullanmanızı sağlıyor. Sökülebilir kablolara sahip olmayan ürünün tek eksiği sadece bir adet PCI Express 6 Pin bağlantısına sahip olması.

Xilence 550 Watt Teknik Özellikleri
Ürün Modeli Xilence 550 Watt
Ürün Türü Güç Kaynağı
CHIP Online Notu 68
Üretici Xilence
Teknik Detaylar
Verimlilik %80+
Form faktör ATX 24 pin
Maksimum güç 550 Watt
Fan 1 X 12cm
Soketler 1 x 20+4pin, 1 x 4+4 8pin, 1 x 6 pin PCI-E, 3 x 4 Pin , 4 x S-ATA

Okuyucu Yorumları

Toplam 3 Yorum

pci-e çıkışının az olması gerçekten önemli bir sorun.performans istediği kadar yüksek olsun kullanamadıktan sonra neye yarar?dönüştürücülerle ve çoklayıcılarla pc nin içinde kablo salatası yaratmak hava akışını kestiği gibi görüntüyüde çirkinleşiriyor.

modüler ve ucuz olan bir güç kaynağı incelemesi bekliyorum chipten

xilence güvenmiyorum. önemli bir bileşen olan psu'yu asla xilence almam. önermem. şahsen kullandım.

Sen de yorum yaz

Turhost