Hafıza kartlarını biçimlendirme

Eğer sınırlı haklara sahip bir kullanıcı hesabına sahipseniz, hafıza kartlarını biçimlendirmeniz mümkün değildir. Bu sinir bozucu bir durum. Güvenlik yüzünden her zaman sistem üzerinde yönetici olarak çalışmak istememeniz ise gayet doğal.

Windows XP'nin her iki sürümünde de güvenlik ilkesini ayarlayarak ya da Kayıt Defteri'ne uygun giriş, yaparak kısıtlı kullanıcı hesabında biçimlendirme işlevini etkinleştirebilirsiniz.

XP Professional: Denetim masasında Yönetimsel Araçlara sağ tıklayın. Daha sonra Yerel Güvenlik İlkesine tıklayın. Ardından Yerel İlkeleri açın ve Güvenlik Seçeneklerine girin. Çıkarılabilir ortamların biçimlendirilmesine izin ver seçeneğini devreye soktuktan sonra Uygula ve Tamam ile işlemi sonlandırın.

XP Home: Burada ayarları Kayıt Defteri düzenleyicisini kullanarak ayarlayabilirsiniz. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\WindowsNT\CurrentVersion\Winlogon anahtarını açın. Sağ taraftaki "allocatedasd" karakter dizgisine çift tıklayın. Karşınıza çıkan ekranda değer olarak "2" girin ve değişikliği doğrulamak için çıkmadan önce Tamama tıklayın. Yeni ilke hemen etkinleşecektir.

Okuyucu Yorumları

İlk yorum yapan siz olun
Sen de yorum yaz

 CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir