HUAWEI AX3 Router ile evde internet uçuyor

Huawei AX3 Router ile evde internet uçuyor

HUAWEI'nin yeni WiFi 6 standardıyla geliştirdiği router'ı WiFi AX3 kullanıcılara ulaştı. HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core Router ev-ofis çağında, WiFi 6 standardının sağladığı zengin avantajları evlerimize taşıyarak dijital dünyaya çok daha hızlı ve sorunsuz bağlanmayı mümkün kılıyor.

Evimizdeki internet bağlantısı bir iki sene önceye oranla artık çok daha ağır bir iş yükünü kaldırmak zorunda.

Akıllı televizyonumuzda hiç durmaksızın oynayan filmler, diziler, TV şovları... Çocukların eğitimi için gerekli görüntülü bağlantılar, iş dünyasının hızla değişen ev-ofis standartları nedeniyle evden yürütülmesi gereken işlerin ağırlığı, video konferanslar, dosya alışverişleri... Online oyunlara kesintisiz ve düşük gecikmeyle bağlanmak isteyen çocuklarımız ve hatta oyun sever yetişkinler... Ya da çeşitli ihtiyaçlar için online alışveriş mağazalarında çıkılan uzun gezintiler...

Üstelik, artık evde internete ihtiyaç duyanlar sadece ev sakinleri de değil. Televizyonlar, buzdolapları, kombiler, bulaşık makineleri, çamaşır makineleri, kapı kilitleri, ampuller, lambalar, kahve makineleri, güvenlik cihazları... Tüm akıllı ev uygulamaları çok yoğun ve kesintisiz internet bağlantısına ihtiyaç duyuyorlar.

Evdeki bu yoğun internet ihtiyacını kesintisiz şekilde ve tüm ev halkı için aynı anda sağlayabilmek ise her router’ın harcı değil.

İnternet teknolojilerinde dünyanın lider markalarından HUAWEI'nin geliştirdiği yeni router Huawei WiFi AX3,  WiFi 6 Plus teknolojisiyle üretilmiş, çok gelişmiş bir cihaz ve bu görevlerin üzerinden başarıyla kalkabilecek güce sahip.

2014 yılında kullanıma giren WiFi 5 standardı önceki nesil WiFi 4 standardına göre önemli avantajlar sağlasa da 2022 yılında artık günümüzün ihtiyaçları için zayıf kalıyor ve yerini de WiFi 6 standardı alacak.

HUAWEI’nin AX3 router’ı WiFi 6 Plus özelliği ile WiFi 6’nın da ötesine geçerek, kullanıcılarına çok uzun yıllar ağır iş yükünün altında kalkabilecek bir ürün sunuyor.

 WiFi 5 ile WiFi 6 standartları arasında temel farklar nedir?

  •  Daha büyük bant genişliği ile daha geniş çekim alanı.
  • Daha fazla kullanıcı kapasitesi ile aynı anda daha çok kişiye maksimum internet ulaşımı.
  • Yüzde 66 oranında daha düşük gecikme süresi ile akıcı oyun oynayabilme ve yayın yapabilme başarısı,
  • Yüzde 30 oranında daha düşük güç tüketimi ile daha az ısı ve enerji harcanması ve buna ilişkin uzun ömürlü kullanım imkanı,
  • Yeni çıkan Wi-Fi 6 destekli cihazlardan (Akıllı telefonlar,  tabletler, PC’ler, akıllı televizyonlar, televizyon kutuları, akıllı ev aletleri, vs...) daha yüksek internet performansı elde edebilme olanağı.

HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core Router

Wi-Fi 5 teknolojisi, en yüksek 433Mpbs hıza kadar destek veriyor ve aynı anda sadece 32 cihaz bağlanabiliyor. Ortalama 30ms gecikme sunuyor. WiFi 6 ise 1.2Gbps hızları görebiliyor. Aynı anda 128 cihaza kadar destek veriyor. 10ms'e kadar düşük bağlantı gecikmesi vadediyor. Ayrıca diğer modemlere göre çok daha düşük güç tüketimi ile tam performans çalışabiliyor.

HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core Router’ın gücü bu noktada kendini belli ediyor. WiFi 6 standartlarını bir adım öteye taşıyarak WiFi 6 Plus performansı sunan router 160 MHz frekans genişliği sayesinde 3000 Mbps’ye kadar hızları destekleyebiliyor. Peki bu ne demek?

Sahip olduğu bağlantı gücünü 2.4 GHz ve 5 GHz bantları ile ayrıştırabilen Router, 2.4 GHz üzerinden internete bağlanan cihazlara 574 Mbps, 5 GHz bandı üzerinden internete bağlanan cihazlara ise 2402 Mbps teorik hızlar sağlayabiliyor. Bu da önceki WiFi standartlarından 3 kata kadar daha hızlı WiFi performansı elde etmek anlamına geliyor.

Bu yüksek hızlar sayesinde evden çalışanların ve kalabalık ailelerin yaşadığı evlerde ya da akıllı ev uygulamalarının yoğun olduğu hanelerde ve küçük ofislerde ağırlaşan internet erişimine takılmadan herkese yüksek hızlı internet bağlantısı sağlamak mümkün oluyor.

HUAWEI WiFi AX3 Dual-Core Router’ı incelemek ve satın almak için web sayfasını da incelemenizi tavsiye ediyoruz.