Oynat 2012 2012'de neler olacak? Hükümetler bunu biliyor mu? Biliyorsa önlem alıyorlar mı? Alıyorlarsa bu önlemler kaç kişiyi kurtarabilecek?

2012

2012'de neler olacak? Hükümetler bunu biliyor mu? Biliyorsa önlem alıyorlar mı? Alıyorlarsa bu önlemler kaç kişiyi kurtarabilecek?

Felaket senaryolarıyla ünlü Kurtuluş Günü ve Yarından Sonra filmlerinin yönetmeni Roland Emmerich'ten yeni bir felaket filmi: 2012, bu Kasım'da gösterime girecek.

Okuyucu Yorumları

Toplam 89 Yorum

Müthiş bir görsel şölen bizi bekliyor. Armegeddon gibi balon bişi olmasa bari.

bu senaryo hakkında internette gercektende cok fazla bılgı var ınsan bıraz arastırınca ınanıyor hemen 2012 ye...

Özel efektler gerçekten etkileyici.Güzel bir filme benziyor

Bu yılın filmi olacak.Mükemmel görsel efektler ,sabırsızlıkla bekliyoruz.

Mükemmel bir filme benziyor. Nuh tufanı, küresel ısınma ve kıyamet....

yarından sonra filmini yapan kişiden mükemmel eser olabilir ama görsel efekt sölenine dönüşür aşka da yer verilmiş

insanlığın artık bir dgerekmektedirers çıkarması

herşey tamam da, film ne zaman ?
inşallah 2012 de gösterime girmez... :)

bizdebeklıyorum ama ! ama kasımda gırıyorumnişinkelek yanı bu :Ç(

"insanlığın artık bir dgerekmektedirers çıkarması"

"bizdebeklıyorum ama ! ama kasımda gırıyorumnişinkelek yanı bu"

CHIP niye yayınlıyorsun Türkçe olmayan mesajları? :p

Çeviri yardımı

"insanlığın artık bir dgerekmektedirers çıkarması"

insanlığın artık bir ders çıkarması gerekmektedir

"bizdebeklıyorum ama ! ama kasımda gırıyorumnişinkelek yanı bu :Ç("

Bende bekliyorum ! Ama kasımda girecekmiş kelek yaptı yani bu :(

Yardımcı olabildiysem ne mutlubana :D

film gercekten cok güzele benziyo fragmanından bellii nedense su aralar dünyasın sonu ile ilgili

Amerika dünyanın sonunun geldiğini biliyor ve sonuna kadar bunu sömürmeye çalışıyor. Biz ise herşeyden habersiziz.

2012'de marduk gelecek, herşey bitecek... :) :(

Asıl soru şu aslında, ne oluyor da yer gök birleşiyor, gerçekten görsel efektler için bile seyredilebilecek bir film ;)

kim diyo 2012de dünyanın sonu gelcek diye nerden biliyolar kıyametin ne zaman geleceğini kimse bilemez!!!!

güzel filme benzio yaa

2 temmuz 2009 09:23 te yazan kullanıcı uzaydan bize mesaj yolladılar ışık hızıyla ve adamlar uzaylılar 2567 yıllarında kendi teknolojileriyle bizim dünyamızı uyarıyo

1. Küresel ısınma
2. Radyoagtif atıklar ve teknoloji çöplüğü
3. Dünyanın çekirdeğinin durması veya bir tepkimeye girebileceği mesajı verildi ve araştırmalar devam ediyor. ellerinde 3 ip uçu var bilim adamlarının ve bu sonuca vardığımızda buzullar eriyecek su nükselecek yerkürede çatlamalar olacak magmanın tepkimeleri şiddetli olacak ve lavlar dünyayı saracak kıtalar yerinde cıkma ihtimali bile var dünyanın sonu böyle olacak sonuclara ve tahminlere göre 2012 veya 2028 li yıllarda yok olabilir

bu arada film süüppermiş acaba ne zaman gösterime giriyorlar merak ediyorum

Not:Bu Filmler Bizi bilgilendirmek ve Dünyayı bilinçlendirmek amacıyla yapılıyo farkederseniz

Güzel bir filme benziyor özellikle efektleri yüzünden bu film kaçmaz =)

HER İŞTEN EKMEK ÇIKIYOR UNUTMAYIN. SON DAKİKADA ALACAĞINIZ SİMİT BİLE ÖNEMLİ...FİLM SEYREDERKEN ATIŞTIRMAYIN NEFES BORUSUNA KAÇARSA FİLMİN YARIDA KALACAĞINI VE GEÇİKMELİ İZLENMESİNE NEDEN OLABİLECEĞİNİZİ DE UNUTMAYIN. UYGUNSUZ ŞEKİLDE OTURUP FİLM İZLEYENLER SİZİN YÜZÜNÜZDEN FİLMİ İZLEYEMİYORUZ. GÜVENLİK NOTUDUR. USLU USLU İZLEYİN FİLMİN TADINI ÇIKARIN DİYORUZ. GÜVENLİĞİ MEŞGUL ETMEYİN. :) HANGİ FİLM GERÇEK OLDU Kİ. GERÇEK YAŞAMLARDAN ALINANLAR BİLE GERÇEĞİNDEN UZAK OLUYOR.

TÜM ATIKLARINI YERİN ÇOK DERİNLERİNE GÖMENLER BUNLARI NÜKLEER BOMBALARLA İMHA EDİYORLARMIŞ. FRANSIZ UÇAĞI ATLAS OKYANUSUNA DÜŞTÜ VE ÇOK DERİNLER KİRLENDİ. KİMBİLİR BU DERİNLERE KİMLER NELER DÖKÜYOR.ULAŞILMASI İMKANSIZ DERİNLİKLERE NELER ATILIYORDUR. SIĞ GÖLLER DEN BİLE İNSAN CESETLERİ ÇIKTIĞINI DÜŞÜNÜRSENİZ.

dünyanın sonu diye bişey yoktur...

2 temmuz 2009 09:23 te yazan kullanıcı uzaydan bize mesaj yolladılar ışık hızıyla ve adamlar uzaylılar 2567 yıllarında kendi teknolojileriyle bizim dünyamızı uyarıyo demiş bir arkadaş.

Her yazılana inanmasak iyi olacak akılını kaybedeçek insanımız :)
Telaşlanmayın hiç yaradan yaptığı gibi yıkmasını da iyi bilir.

BİSMİLLAHİRAHMANİRRAHİYM

Allah sizi öyle yaratmış ki . kendinizi çözseydiniz sizin çok büyük bir alem olduğunuzu görürdünüz .ama dünyanın sonu kıyamet olduğu gibi insanın kıyameti de ölünce olur yani ölümdür. kıyamete inanmayan yüce Kuranı inkar etmiş olur.kuranı kabul etmeyen de muhammed 'i (s.a.v) ve Cenabı hakkı (c.c) kalben kabullenmemiş olur.
ve kuran kıyamet için bir ayet değil koca bir sure ayırmıştır.
koskoca göller denizler de kurur
koskocaları seyreden gözler de kurur.
devre devir yapan rüzgarlarda durur.
şu an aldığın nefesin de durur.

Film Güzele Benziyor İzlemek gerek :)
2012 yi merak eden arkileride biraz bilgilendireyim 2012 yılında maya takviminin sonuymuş bazı insanlar buldular ellerine oyuncak geçsinler dalgasını 2012 de kıyamet kopacak diye bişiy yok Kıyametin Kopacağını Yüce Rabbimizden başka kimse bilemez bunu aklınızdan cıkarmayın zaten çıkarırsanız dinden çıkarsınız nese konuya dönelim 2012 yılında maya takvimi sona erecek ve insanlarda değişiklikler olucak hem fiziksel hem duygusal hemde yaşam tarzları değişicek ama bunun ne kadar doğru olacağını bilemem Amerikan saçmalığıda olabilir ne güzel yaşayıp gidiyoruz.. maya zaten amerika kıtasında e adamlar kendi atalarının yazdığı cizdiği şeyleri bütün dünyaya kabul ettirmek istiyor böyle saçmalıklara kanmayın yaşayın hayatınızı siz 2012 yılında dünya sona ericek olsa dünyada delirme oranı kat kat fazlalaşırdı bozmayın piskolojinizi bi takvim biter ötekisi başlar :D

Her insanın kendi kıyameti vardır. Oda kendisinin ölümüdür. Felaket ve diğer senaryolar sadece ölüm için bir sebep, şu anki binlerce sebep gibi.

Kıyamet öncesi Kur'an da yazan bazı alametler gerçekleşmesi lazım..
Bir tanesi insanları saran bir yakıcı açık beyaz duman, sis. Ve kendilerini müslüman sayanlar rablerine yalvaracak bizler müslümanız bizden bu azabı aç rabbim diye. Kur'anda bu azabın sebebinin hz. Muhammed in tebliğ ettiği Kur'ana riayet edilmediğinden bahseder. Ve bu musibet insanlardan açılacak..
İkinci bir taneside yecuc ve mecuc denen varlıklar. Kur'anda bahsedildiği üzere bu varlıklar bir kavme yaptıkları zulümler nedeniyle Hz Zülkarneynin yaptığı bir set(erimiş demir üstüne dökülen bakır) yoluyla hapis olarak tutulmaktalar. Kur'anda bu setin de zamanı geldiğinde yıkılacağı ve her tepeden bu varlıkların insalara saldıracağı belirtlmiştir.
( Bu varlıkların zulüm yaptığı yer güneşin önünde siper olmayan bir yer.. Benim düşüncem ay yada mars olabilir. Ve kendi kanaatim bir şekilde insanlar bu setti bulup bir şekilde bilmediklerinden yıkacaklar)

arkadaşlar sadece marduk olsa iyi bir de foton çağı war biraz araştırma yapın görüceksiniz bütün ülkeler önlemini almış ama gelgelelim bu türk milleti bu anadolu milleti bu necip millet herşeyden habersiz televolelerle magazine takılıp,çakma bilimle hayatını sürdürmeye çalışıyor din kitapları,mayalar,bilim adamları,nostradamus(ki bu adam dünya tarihinin en büyük kahinidir söylediklerinin %98 i olmuştur) hepsi tek bir noktada buluşuyor..bizim yapmamız gereken sadece önlemimizi almak ve olacaklara soğukkanlılıkla yakşaşmak saygılarımla....

ya bırakın bu dediikoduları yaa.hadi nostradamusa bişey demiyoruz da bu maya sacmalığı noluyor.neymiş 2012de dunyanın sonunun gelecegini söylemişler.hadi ordan bu mayalar okadar cok biliyorlar nie bir avuc ispanyol askerinin kıtaya cıkıpda kendi sonlarını getireceklerini görememişler.dunyanın sonuymus peh dunyanın sonunu yaratıcısından baska kimse bilemez.şimdi biz 2012 diyip diyip duruyouz ama yaratıcı inadına otarihte koparmmaz da hiç beklemeyeceğimiz bir tarihte koparır...bellimi olur?

ya bırakın bu dediikoduları yaa.hadi nostradamusa bişey demiyoruz da bu maya sacmalığı noluyor.neymiş 2012de dunyanın sonunun gelecegini söylemişler.hadi ordan bu mayalar okadar cok biliyorlar nie bir avuc ispanyol askerinin kıtaya cıkıpda kendi sonlarını getireceklerini görememişler.dunyanın sonuymus peh dunyanın sonunu yaratıcısından baska kimse bilemez.şimdi biz 2012 diyip diyip duruyouz ama yaratıcı inadına otarihte koparmmaz da hiç beklemeyeceğimiz bir tarihte koparır...bellimi olur?

yönetmen yine kendini tekrarlamış :( 2012 isminden başka yeni bişey yok sanıırsam

nasadan yapılan açıklamaya göre 2012 yılında dünyanın manyetik kutupuları yön değiştitecek ve bizim üniversitedeki serever fizik ders kitabında manyetik kutuplar daha öncede yön değiştirmiş....

arkadaşlar allah tan başka kimse bilemez yaaaaa hem kıyamet kopmadan 40 yıl önce gneş batıdan doğacak

Hic bir sey olmayacak. Cunku bende oradaydim ve sadece seyrettim. 2012 yilinda hayat yine normal seyrine devam edecek, herhangi bir gezegen veya goktasi gelmeyecek, sadece Gunes'in hareketleri farklilik gosterecek ve afetler cogalacak hepsi bu.

Marduk denen gezegen gercek olsaydi eger simdiye kadar gunes sistemimize girmesi gerekirdi cunku sunun surasinda 2,5 sene kaldi hani nerde bu gezegen?

2012 de Neler Olacak dio Yani Garanti Vermio Bu sadece Olabilecekleri Gösterio olayı hemen dinsel yönlere çekmeyelim lütfen

Yorum yapan arkadaşıma cevap olarak; 2.5 sene kalmış diyorsunda bu gezegenin güneş etrafında dönme süresi 3500 küsur yıl :)

siz öyle zannedin bunları insanlar uydurmuyo bunlar bilimsel gerçekler...

bu 2012 adlı çekilen ikinci filim bu bir tesadüfmü yoksa...

merak etmeyin hiç bir şey olmayacak. dünya sonsuza kadar dönecek. düşünsenize bu kadar mükemmmel bi denge kuran yaratıcı allah yada uzaylı yada her neyse. bu eserini bir gök taşının mahvetmesine asla izin vermez...

Arkadaşlar 2012 mayaların ön gördüğü kıyamet tarihidir. ne bilimsel ne de dinseldir :) boşuna kafanızı karıştırmayın :)

Arkadaşlar 2012 mayaların ön gördüğü kıyamet tarihidir. ne bilimsel ne de dinseldir :) boşuna kafanızı karıştırmayın :)

ciddiye almadıgın mayaların takvim bilgisini arastırırsan memnun olurum kardes

illa bir gün insanlar ölecek tek tek ya da topluca(dünya yok olunca herkes ölecek yani topluca) nasıl öleceğimizin bir önemi var mı? Bu tartışmayı yapacağınıza gidip hayatını yaşayın..::))

Vallah bi araştırma yaptım bu şey doğru sadece yıkımlar ve kutuplar yer değiştircek bu şeyler 2012de son bulunmak ya(maya takvimini bahsederken)nibiru adlı gezegen 3.600 yılda bir dünya arasında geçektir bi sonraki geçiş 2012 1 temuzda bu geçiş son bulunöaktadır depremler ve tsunamiller nibiru adlı gezegenin yer çekimin den dolayı depremler tsunamiller artıcaktır. Dünyanın ktupları yer değiştirecektir kutuplar değiştiğinden dolayı . Dünyanın 2.3ü yok olucak ve diğer 2.3ü ise açlıktan yok olucaktır.

ve 2014 1 haziran bu mayalar kalkacaktır ve nibiru dünyadan uzaklaşacaktır bu arada 2011 de nibiruyu çıplak gözle güneşin yanında görücez.

Bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış :) Ya arkadaşlar 2012 Mevzusu Batının körelmiş inanışlarının basit bir göstergesinden başka birşey değil, Hatırarsınız 2000(milenyum) girerken ortaya atılan kehanetleri, yok dijital kıyamet , dünyanın sonun falan filan, ne oldu hiç :) Batı toplumu artık okadar öz inancını yitirmişki her sapkın düşünceyi basit delillere dayandırarak benimser hale gelmiş ve bunla kalmayıp diğer zayıf inanışlı toplumlarada bunun empoze etmeye çalışıyor(başarıyorda:). Daha bu dunyayı yok edecek çok senoryalar çıkacar :)

''Bir deli kuyuya bir taş atmış 40 akıllı çıkaramamış ''

Tabi canım :) Paralı sistemin baş edemediği tek şey doğadır.Çünkü paranla depremleri tsunamileri ve diğer doğal afetleri bi yere kadar engelliyebilirsin(Nicola tesla saolsun).Kaldıki biz kendi doğamızla baş edemiyoruz ve onu bozup yok ediyoruz. 2012 mayaların çok çok önceden verdiği bi tarihtir.'Nibiru' - 'marduk' yada bilimsel adıyla 'x gezegenin' dünya yörüngesine yaklaşması nedeniyle kutuplardaki dengenin bozulacağının hesaplama sonucu ve maya takviminin bitiş tarihidir.Bu gezegen mayalar dışında aztecler ve mısırların yazıtlarındada yer alıyormuş.1950 li yıllarda bu tarih maya yazıtlarındaki şifrelerin çözülmesiyle bizim dilimizce anlaşılmıştır.21 aralık 2012. Ne olur ne biter kimse hiç bir garanti veremez ama gerçek şuki eğer doğruysa 2012 yılında 2.nuh tufanı ile karşı karşıya kalabiliriz.Büyük kayıplarla birlikte.Sonumuz hayrola
Bazı arkadaşlarda ölümden bahsetmiş.Sen ölünce bişi kalmaz filan modunda.lütfen biraz bunlarıda öğrenin! bkz 'kirlian fotoğrafçılığı'
Son olarak 2012 olursa hepimiz çok güzel dersleri çok acı bir yöntemle alıcağız. bkz 'Istanbul depremi' En güçlü,En kötü,en acımasız insan bile o saniyelerde tanrıdan rahmet ve af diliyordu.Niye peki ? baştaki yazı doğa yani korku! Korku var çünkü onu mahvediyoruz.
Son olarak 2012 de hiç bişi olmaz diyen vatandaşlara lafım.Siz barlar,ortamlar, televizyon, sosyal aktiviteler içindeyken yerkürede herşey aynı değil.Rakamlara göre son 20 yılda ozon tabakamızdaki delik %30 ila 35 arası büyüme kaydetmiş. :) Yani 2012 olmasada zaten bu gidişle temiz enerji kaynaklarını kullanmadığımız için'bkz petrol mafyası' ve seri üretimde fabrikalar kendini aştığı için'bkz çin-amerika' 2020 ye gelindiğinde yazın 50-55 hatta 60 derece sıcaklık hiç bir yaşam formu için yaşanabilicek düzeyde olmuyacak.Ama siz bunları anca bilimkurgu filminde görebilirsiniz tabi :) Sizin windowstan farkınız yok çünkü.Açık kaynaklı olmadığınız için bunları kavramak zor olur. Ama kızamaz kimse sizlere çünkü herşeyiniz daha siz doğmadan planlanmış.Uyumaya devam 'bkz klon'
saygılar ranotek<

arkadaşlar sizin hiç bir şey hakkında en ufak bir fikri bile yok... hayatını yaşamayı öneren arkadaşımıza helal olsun diyorum o gün geldiğinde yaşadıklarının hiç bir anlamı olmayacağını bu gün anlamayamazsan emin ol, O gün anlayacaksın...
senin hayatını anlamlı kılan tek şey var o da yaşadığının tersi biçimde öleceğindir...
inan bana dostum zev k ve sefa içinde yaşamışsan azab içinde öleceksin. Dünya hayatında yaşama katmak adına özveri ile yaşamış ve paylaşmışsan ve daha da ötesi, bir kaç kuruş menfaate değişmemişsen insanlığını, yardım için uzanan eli tutmuşsan, bir çift gözyaşına şefkat beslemişsen ve unutulduğunda kimsesizler hatırlamışsan dedirtmişsen seni Allah gönderdi diye her gittiğin yere....
işte ozaman bütün bu yıkımlardan ve kızıl kıyametten hiç haberin olmayacak....
özveri ile yaşayıp huzur içinde dirileceksin.

Yaradan dan dilerim ki... hepimizi huzur içinde doğrulanlardan eylesin...
Hakan Akkuş

Dostum bence filme kendini çok kaptırıp kendi dininizi unutmayın.Sonuçta gerçek bile olduğunu farz etsek Allah o gün sizin düşüncelerinizi yanlış çıkarabilir.Sonuçta her mülkün sahibi Allah'tır.Parayı basıp insanların dinlerinde ve imanlarında kırma noktası oluştuan filmler yapıp insanların akıllarını çeliyorlar.Normal şekilde izleyen bir insan olmaktan yanayım fazla abartmayalım diyorum.

Alıntı; 'Dostum bence filme kendini çok kaptırıp kendi dininizi unutmayın.Sonuçta gerçek bile olduğunu farz etsek Allah o gün sizin düşüncelerinizi yanlış çıkarabilir.Sonuçta her mülkün sahibi Allah'tır.Parayı basıp insanların dinlerinde ve imanlarında kırma noktası oluştuan filmler yapıp insanların akıllarını çeliyorlar.Normal şekilde izleyen bir insan olmaktan yanayım fazla abartmayalım diyorum.'

Açık kaynaklı olmayan bir örnek daha. Ya arkadaş bu filmin herhangi bir dinle alakası yok.Bilmeden anlamadan yazıcağına önce bir araştırma yapsana! O kadar insan bilgileri paylaşmış aşağıda hiç mi okumuyosun? Yok arkadaş bu memlekette 10 sene üniversitede okusa bu tarz vatandaşlar ancak yazabilecekleri yorum bu olur zaten.
Kendi dininizi demişsin birde ne bu siyasi partimi? ...

Din mi? ne dini? 2012'de görürsünüz, o çok işe yarayan dininiz sizlere yardımcı olabilecek mi?

Alıntı'Din mi? ne dini? 2012'de görürsünüz, o çok işe yarayan dininiz sizlere yardımcı olabilecek mi?
07 Eki 2009 00:20'
Ne demek istiyosun

Ne demek ne dini dostum sen ne söylüyorsun bir film izleyip aklını mı yitirdin din her şeydir. bu kainatı inkar edebiliyorsan haşa Allah ı da inkar et. Sözlerin çok uçuk dostum. ayakların yere basmalı gerçek olan ölümdür sana uzak gelebilir ama her gün 30 bin kişi bu gerçekle yüzyüze geliyor Biz dünyaya O'nu tanımaya geldik inkar edip zavallı bir vaziyette gitmek istemezsin bence. Haşir in filmini yapsınlar bakalım. Bu insanlar ölümden kokuyor asla ölümü isteyemeyecekler. Amire (patrona) hesap verip te Allah a vermeyecek miyiz yani. Tevbe etmelisin yanlış yaptım demelisin. Büyük laf etmişsin...

2012 yılında bu soylentıler gerceklesmezse bakalım hangi uygarlıktan bışeylere ınanacaksınız:D:D:D.Bu palavrayı atan da kendılerıne faydası dokunmayan bı uygarlık.Adamlar galaksılerı aşmış dıyolar ama hıç bırı okyanusu aşıp avrupaya gelememıs.Şuanki insanlar da sekıllere bakıp yok şu gezegen yok bu gezegen :D.Resimlerde gezegene benzer olsalar inandırıcılıgı olur :D Hayvan böcek resimleri var.Kim bilir neyi anlatmak istemiştir o resimlerde???İşin komik yanı filme kedini kaptırıp inanan insanlar gider bide camide dua eder:D ALLAH akıl fikir versin nedeyeyım????

"2012 yılında bu soylentıler gerceklesmezse bakalım hangi uygarlıktan bışeylere ınanacaksınız:D:D:D.Bu palavrayı atan da kendılerıne faydası dokunmayan bı uygarlık.Adamlar galaksılerı aşmış dıyolar ama hıç bırı okyanusu aşıp avrupaya gelememıs.Şuanki insanlar da sekıllere bakıp yok şu gezegen yok bu gezegen :D.Resimlerde gezegene benzer olsalar inandırıcılıgı olur :D Hayvan böcek resimleri var.Kim bilir neyi anlatmak istemiştir o resimlerde???İşin komik yanı filme kedini kaptırıp inanan insanlar gider bide camide dua eder:D ALLAH akıl fikir versin nedeyeyım????"

Sizin gibi çoluk çocuk vatandaşlardan böle punk ımsı yazı tipi kullanıp türkçeyi türkche leştirenlerden başkada bişi beklenmez.Deprem olurken korkudan ne yapacaklarını bilemezler böleleri, ama söze gelince hiçbirşeye inanmazlar dalga geçerler.Çevresinde olup bitenden habersiz bitki köklerinde yaşayan bazı canlılar gibi yaşarlar :>

sonuçta bir film bu sadece eylenmek için izlesek, dediğim gibi sadece bir film, gerçeklere dayalı tarih belgeseli değilya. Film lerin amacı izleyip seyircileri eylendirmesi değilmidr. Yorumlarda baya uçmuşsunuz :DD

arkadaşlar yakın bi felaketin geleceğini sizler farkedemiyomusunuz etrafınıza iyice bakarsanız 2. bir nuh tufanının gerekliliğini kendi gözlerinizle görebilirsiniz ALLAH cc her sapıtan kavimlere bir ibret vermiştir sonu nekadar acı olursa olsun zamanımı insanlarınada bir ibret gererkli......... yolcu

bunun dinle ne alakası var?2012 de beklenen olaylar bilimle desteklenen olası bir takım ihtimaller.ama kesin bir şey var o da eğer ülkeler bu aralıkta doğayı korumak için bir takım tedbirlere imza atmazsa geri dönüşü olmayan bir yola girilecek.20 yıl sonra su ve gıda savaşları çıkacak.bu kesin.bir ihtimal bir var sayım değil.2012 den kurtulursanız2032 debu efer insanların bir yudum su için birbirlerini kestiği bir dünyada yaşıyacaksınız ve bu bir ihtimal değil....

"bunun dinle ne alakası var?2012 de beklenen olaylar bilimle desteklenen olası bir takım ihtimaller.ama kesin bir şey var o da eğer ülkeler bu aralıkta doğayı korumak için bir takım tedbirlere imza atmazsa geri dönüşü olmayan bir yola girilecek.20 yıl sonra su ve gıda savaşları çıkacak.bu kesin.bir ihtimal bir var sayım değil.2012 den kurtulursanız2032 debu efer insanların bir yudum su için birbirlerini kestiği bir dünyada yaşıyacaksınız ve bu bir ihtimal değil...."

Gerçekten duyarlı ve farkındalığı benimsemiş mantıklı bir yazı.Bravo

helsing~

Syroah (yaş 42, Age 42)

En başta yaşımı yazdım ki, yorumlarımdan çocuk, ya da genç olduğum sanılmasın diye...Bir kere bilim ile dini bir arada tartışmak çok garip..Her şeyi Allah biliyor.iyi de daha 50 sene öncesine kadar yarın havanın nasıl olacağını da allah biliyordu, ancak şimdi önümüzdeki ayın hava tahminleri raporları ile karşı karşıya kalıyoruz.ve bunlar yüzde 90 ın üzerinde doğruluk payı ile karşımıza çıkıyor.demekki buradaki sonuç nedir, artık yarın havanın nasıl olacağını sadece allah bilmiyor.Adem ile havvanın şurada ben diyeyim 10 bin, sen de 20 bin yıllık hikayesi var.iyide 30-40 bin yıllık insan fosilleri var.bu ne olaki şimdi.Bir yaratıcının varlığına inanmamak ne kadar saçmaysa, koca evrende sadece dünya gezegeninde yaşam olduğuna inanmak, ve yaratıcının SADECE ARAPÇA BİLDİĞİNE inanarak o şekilde dua etmekde o kadar saçmalıktır.yaratıcıya inanın, ancak hurafeleri boşverin..Kelimelerimi, "bunu sadece allah bilir" diyerek geçiştiren çocuklar için yazıyorum.Zira ölüme çare bulmak bile yaratıcıya karşı gelmek değildir, eğer bu beyni bana o verdiyse.......
2012 meselesine gelince, bir kere kıyamet olayı yok (her ne kadar 2012 doomsday filan gibi abartılı yazılar yazılsada){işte bu yazıları yazanlar bu işten gelir elde etmeye çalışan insanlardır}zira; ben Marduk un(ya da nibirunun) ilk geçişi sırasında misyonunu tamamladığını (yani şu andaki güneş sistemimizin oluşumuna [yerleşim anlamında] katkı sağladığını) ve ardından yörüngesinin saptığını, dolayısı ile artık sadece güneş sistemimizin jandarması durumunda (ve yaratıcının güneş sistemimizdeki kontrol sistemi) olduğuna, ve yine yaratıcının eli ile, kurduğu sistemi mahveden insanları cezalandırmak üzere, yakın geçiş yaparak, kelimenin tam anlamıyla kıyamet değil, bir temizleme operasyonu yapacağına inanıyorum.(yolda kedi köpek gördüğünde, fren yerine kornaya basanlardan başlayabilir mesela).Bu gaz gezegen, bize sadece (bütün kutsal sayılan kitaplarda yazdığı gibi{kutsal kitapların hepsinin yaklaşık 3 de 2 si ahlaki güzellik gerekliliği üzerine yazılmıştır}güzel insan olmamız gerektiğini göstermek üzere, ilahi adalet gereği gelmektedir.Şu anda görünmemesi normaldir, zira galaksimize güneyden yaklaşmaktadır.Hubble teleskobunun güneye yerleştirilmesinin sebebide budur.ABD, Rusya gibi ülkeler bunu bilmekte ve hazırlıklarını buna göre yapmaktadırlar.fakat tek tehdit bu değil, schumann rezonansı, 1980 li yıllardan itibaren sürekli artarak, nominal değeri 7.8 iken, yaklaşık 12 lere gelmiştir.13 olduğunda ise kutuplar yer değiştirecektir.Bunuda artık sadece allah bilmiyor, bilim de ölçebiliyor.Son olarak güneş her 11 yılda bir şiddetli fırtınalar yaşamanın dışında, her 5000 küsür yılda birde (gezegenlerin dönüş hızları ile yapılan hesaplamalar doğrultusunda)sıradışı galaksideki gezegenler sıralalanması nedeni ile, çok korkunç fırtınalar yaşamakta ve buda bu sizin aptal dediğiniz sümerler, mayalar tarafında 1000 lerce yıllar öncesinden hesaplanmış olup, gezegenimiz üzerinde yıkıcı etkiler oluşturmaktadır.Neyseki bu aşamada devreye foton kuşağı girmektedir.Bunların hepsini 12. boyutta olduğunu varsaydığımız yaratıcının mükemmel hesaplamaları ile, sadece doğru, evrene faydası olabilecek, gelişime müsait insanları kurtarma planı olarak algılamamız doğrudur.Yani namaz kılıp hacca gitmek emin olun yetmeyecek, yaratıcıyı, yarattığı her şey (başta insan, doğa, hayvanlar olmak üzere)sevmek ile kurtulabileceğiz.Bu korkunç güneş patlamaları Nasa tarafından halka duyrulmuştur.Ayrıca buda Sümerler ve mayaların hesaplamalarına göre bir güneş çağının bitip, yenisinin başlamasıdır.Bizi bunlardan kurtaracak olan (yine yaratıcının eli ile)foton kuşağıdır.Foton kuşağının kör noktasına girdiğimizde(yani schumann rezonansı 13 olduğunda)ilahi adalet bir kere daha çalışacak, ve gezegen üzerindeki gereksiz insanlar, çeşitli yöntemlerle temizlenecektir.Yok 12 sarmallı dna ya sahip olacağız, yok havada yürüyeceğiz falan onlara inanmak çok kolay değil.ancak ben sizlere 20012 de kıyamet değil de, yaratıcının, yarattığı gezegen üzerinde kesin bir temizlik yapacağını, bilimsel verilerin bunu ispatlarıyla ortaya koyduğunu, artık onu allah bilir, bunu biz bilmeyiz gibi duvarlar arasında kalmayarak yine size yaratıcının verdiği beyni, gerektiği kadar kullanarak, gerçekten iyi insan olarak bu geçişe hazırlanmanız gerektiğini söylüyorum.Benim beynimde yaratıcı tarafından oluşturuldu.aklımdan geçen herşey onun eseri.yargılanacak bir tarafım yok.Sizlerinde yargılanmamanız dileğiyle......insanlar sadece yaptıkları ile değil, AKILLARINDAN GEÇENLER için bile yargılanacaklardır.buna emin olun...

Yaşınızı öne sürmüşsünüz o zaman söyleyeyim ben 45 yaşındayım.öncelikle bir felaket gelecekse Allah hiç bir kimseye önceden bildirmez o gün geldiğinde görürsün tabi görebilirsen.hava tahminleri 10-20 gün sonrasını söylüyor doğru fakat 1 yıl öncesini tahmin etseya.acaba onu Allahmı biliyor yoksa bilimmi.hava durumu nasıl tahmin ediliyor.bulutlara veya rüzgarın yönüne vs....fakat 2 gün sonra yada 1 saat sonra debremi tahmin edebiliyorlarmı yada sen 1 dakika sonra öleceksin tahmin edebiliyormusun.Elbette bilim gözle görülen bazı şeyleri tahmin edecektir bu Allahın insana verdiği akıldır.küçük çocuklara Allah bilir derken senin kasteddiğin hava durumu yada ona benzer şeyler söylenmiyor.ölüm hastalık ve buna benzer konular söyleniyor.hiç bir insan yoktan varetme gücüne sahip değildir ve hiç bir insan ileride şu olacak diyemez.Tahminleri bana anlatmayın insanların kesin şu olacak dediği şeyleri ortaya atın hatta o bile tahmindir çünkü bir şeyi bilebilmek için ilerideki o günü görme gücüne sahip olması gerekir.Allahın en sevdiği kulu olan peygamber efendimiz bile Allah istemediği sürece göremez ve bilemez.istersen cevap yazmak yerine biraz düşün.Kuranda göklerde ve yerde ve anne karnındakini ben bilirim diyor Haşa o zaman Allahmı yalan söylüyor.2012 yi bekleyelim bakalım senin sözlerinmi doğru çıkacak yoksa Allah ve peygamberimizinmi.

"Yaşınızı öne sürmüşsünüz o zaman söyleyeyim ben 45 yaşındayım.öncelikle bir felaket gelecekse Allah hiç bir kimseye önceden bildirmez o gün geldiğinde görürsün tabi görebilirsen.hava tahminleri 10-20 gün sonrasını söylüyor doğru fakat 1 yıl öncesini tahmin etseya.acaba onu Allahmı biliyor yoksa bilimmi.hava durumu nasıl tahmin ediliyor.bulutlara veya rüzgarın yönüne vs....fakat 2 gün sonra yada 1 saat sonra debremi tahmin edebiliyorlarmı yada sen 1 dakika sonra öleceksin tahmin edebiliyormusun.Elbette bilim gözle görülen bazı şeyleri tahmin edecektir bu Allahın insana verdiği akıldır.küçük çocuklara Allah bilir derken senin kasteddiğin hava durumu yada ona benzer şeyler söylenmiyor.ölüm hastalık ve buna benzer konular söyleniyor.hiç bir insan yoktan varetme gücüne sahip değildir ve hiç bir insan ileride şu olacak diyemez.Tahminleri bana anlatmayın insanların kesin şu olacak dediği şeyleri ortaya atın hatta o bile tahmindir çünkü bir şeyi bilebilmek için ilerideki o günü görme gücüne sahip olması gerekir.Allahın en sevdiği kulu olan peygamber efendimiz bile Allah istemediği sürece göremez ve bilemez.istersen cevap yazmak yerine biraz düşün.Kuranda göklerde ve yerde ve anne karnındakini ben bilirim diyor Haşa o zaman Allahmı yalan söylüyor.2012 yi bekleyelim bakalım senin sözlerinmi doğru çıkacak yoksa Allah ve peygamberimizinmi."

-Takmışsızsınız düz vitese gidiyorsunuz.Şu şöyle bu böyle vs vs. Demişsinizki depremleri 1 saat önceden bilebiliyormuyuz ? ;Sen sanıyomusunki bilim bunu bilemiyor? Sen sanıyomusunki günümüzdeki bi çok hastalık birden ortaya çıktı ? Sen sanıyomusunki bütün doğal afetler doğalmı gerçekten ? ... Lütfen gidip biraz 'NICOLA TESLA' isminde araştırma yapınız. . .
Ben o 40 yaşındaki yazan kişi diilim ama onun yerine bu cevabı verme gereği duydum hala niye duyuyorsam.Ama insanlık işte
Bu filmden yada bu tarz düşüncelerden çıkarılması gereken olay dünyanın sonu gelicek yada gelmiyecek diil.Siz bunuda kavrıyamıyosunuz sadece.Ne zaman ne olucağı tem belli olmaz işte bu yüzden insan gibi insan olmak her daim daha iyidir.Bunu dinle karıştırmayınız.Sadece insan gibi INSAN.Nedense belgeler şu an dünya üzerindeki en gereksiz organizmanın biz olduğu konusunda.Bi faydamız olmadığı gibi herşeyi yok ediyoruz.Herkezin dini kendine fayda sağlar sağlamaz orasını bilemem.Ama tek bildiğim şey artık gözlerinizi, açın, ezbere yaşamayın, düşünün kurgulayın,
niye yada neden diye sorgulayın '!'
Bilim konusunda şunuda unutmayın, size bugün açıkladıkları bilgiyi, teknolojiyi yada bilimsel bir olayı , bugün açıklandı yada bulundu diye kazımayın kafanıza.kafandan bi 15-20 sene verin.Çünkü inanın herşeyi o derece gizliyorlar.Bizim koyunlardan farkımız yok uyutuluyoruz.Ama bazılarıda inatla uyumaya devam ediyor bu daha ilginç.
-Birde gözle görülen şeyleri açıklıyabiliyor demişsiniz bilime.Lütfen araştırınız ' KIRLIAN FOTOĞRAFÇILIGI' insan gözüyle göremedikleriniz ama bilimin gördüğü bir nokta olarak tarihe geçicektir kendi bazınızda.
-2012 ye gelince photon belt yani 'foton kuşagı' na teorisyenlerin,astronomların ve bazı bilim adamlarının açıklaması durumunda girersek zaten herşey otomatik düzelicek gibi görünüyor.Eh bi zahmet artık şu para hırsı, ahlak gibi yerlerinden fena oynamış taşlarda hiç kaymamak üzere yerlerine otururlar.Çünkü ben burda bunları yazıyorken bile insanlar saçma sapan nedenler yüzünden ölüyorlar, öldürülüyorlar.Çoğu İnsan vergisi nedenler yüzünden '!'
Bu kadar allaha yakın olmak istiyorsak önce gezegenimizi mahvetmeyi bırakalım, doğayı kirletmiyelim, gereksiz yere kürk için hayvan öldürmiyelim ve lütfen ozon tabakasınıda delmiyelim.Çünkü tanrı bize bahşettimiş değilmi yeryüzünü yaşamak için.Ama herkez amann bana ne ben yapayım zaten o kadar sene görmem diyerekten gelecek nesilleri rise atmaya devam ediyor.Ha haşa demişsiniz bide, asıl haşa bunları yapmazsak zaten 2012 ye gerek kalmadan 10-20 sonra bize sağlam bi şekilde dönücektir.
Saygılar helsing~

arkadaşlar öncelikle kıyamet alemetleri diye birşey yoktur ve bu sizin kıyamet alemetleri dediginiz bilgiler tek bir insan dünyada kalmadıktan sonra tekrar dirilişte olacak alemetlerdir yazanlar yer gök dümdüz olacak yer gök ters dönecek denizler yükselecek bunlar insanoğlunun tekrar dirilişinden önce olacak olaylardır ama ne varki kötü olan her kavimin başına gecmişte bir olay meydana gelerek sonunu getirmiştir gökten taş yagma dinazorların sonunu denizlerin yükselmesi (nuh peygamer )zamanı işte o yüzden korkunuz endişe ediniz ama ümitsizlige düşmeyeniz yaşadınız her gün düşünün ölümü ve ibadetinizi yapınız öbür tarafa hazırlıklı olunuz

nekadarda takıntılıymışsınız. okumaya hiç vaktim yok. kusura bakılmasın

"nekadarda takıntılıymışsınız. okumaya hiç vaktim yok. kusura bakılmasın"

*Bence verebilecek mantık çerçevesinde bir cevabınız yok sadece.E normal tabi bilgi sahibi olmadan, araştırmadan ezbere ve direk gözlükle bakılamaz.Kuşlar bile çoğumuzdan daha iyi görüyor :>

helsing~

Syroah

Gecenin bir vakti, gözlerim kapanırken yazdığım bir önceki yazıma destek veren helsing e teşekkür ediyorum.Yazımda ilahi adaletten biraz fazla bahsetmişim..bir daha okuyunca farkettim..Bunu sadece bu işin içine dini karıştıranlar için yaptım..Benden papaz olur ama hoca olmaz parantezde belirteyim :)yani sadece karşı tarafın penceresinden bakarak yorumlamaya çalıştım.Nibiru/Marduk olayını ise 15 seneden beri araştırıyorum (biraz geç kalmışım birkaç bin sene kadar önce başlayanlar olmuş :) )bu konuda profesörlerle bile konuştum..Bilimsel verilere (tahmin de olsa) değer veren insanlar inanın bu konuya çok önem veriyorlar.Olasılıklara göre hazırlanmak gereklidir..Bu yüzden allah bilir diyerek geçiştirmelere kızdığım için bu kadar uzun yazı yazmıştım.Üzerinize doğru koşan bir köpeğin sizi ısırabileceği ihtimali sadece bir tahminden ibarettir.Biz yinede ısıracakmış gibi tedbir alırız.Şu anda bilimsel veriler üzerimize doğru koşan bir köpeği görmektedir.Gerisine inanmak size kalmış..hem 5000 küsür yıllık, hem 26000 yıllık, hem de 104000 yıllık bir döngünün hepsinin üstüste tamamlandığı bir 2012 yi tartışırken, birazcık daha dikkatli ve araştırmacı olmanızı rica ediyorum.Bizi kurtaracak tek şey ise bize herşeyini cömertce, karşılıksız sunan gezegenimize, ve onun üzerinde yaşayan bütün canlı cansız maddeye, moleküle bilmemneye bir insan (10000 lerce yıl önceki oluşturulmuş, kişisel çıkarları için savaşmayan, muhakemeci, araştırmacı kimliğe sahip ilk prototiplerdeki gibi)bilinciyle yaklaşarak, onlara değer vermektir.insanlar evrendeki en barbar canlılardır, Zira; Peygamber sıfatındaki insanları bile öldürebilmişlerdir...

Saygılar , sevgiler...

"Syroah

Gecenin bir vakti, gözlerim kapanırken yazdığım bir önceki yazıma destek veren helsing e teşekkür ediyorum"
Rica Ederim
Yazım tarzınızdan şiirle ilginiz olduğunu anlamıştım :>
Yazınızda mantıksız yada gereksiz hiç bir bilgi yoktu.Bakış açısı herkeze göre değişir tabikide sonuçta yazıyı okuyanların bazı konularda biraz bilgi sahibi olması gerekir anlaması için.Bilmemek değil öğrenmemek ayıp.Ama bazıları ikisinide yapmayıp yorum yapma girişiminde bulunuyorlar.Buda doğal sonuçta çünkü bana göre genel olarak ilkokuldan beri bize verilen eğitimle daha fazlasını beklemek yanlış olur.Ailevi eğitimde dahil buna.İnsanların bazı şeyleri kendilerinin sorgulayıp kendi araştırmalarını kendilerinin yapması tanısındayım.Biraz felsefik oldu ama olsun ^^
2012 ye gelince çıkarılması gereken ders, 2012 de o olur bu patlar şu yarılır kafamıza taş yağar yada bunun gibi olaylar diildir bence.Hatta tarihin bile önemi yok anlamamız gereken msjda.Ben bir kitap okuyucusu değilim.Hayatımda 1 yada 2 tane kitap okumuşumdur.Son okuduğum 1998 yılında Victor Hugo'dan Sefillerin 50 sayfalık özetiydi. :> Ama gereken, düşünmemi,araştırmamı,sorgulamamı sağlıcak bilgileri,mesajları izlediğim filmlerden & belgesellerden aldım bu güne kadar.Pişman da diilim hani mesela kitap okuyupta film koleksiyonu yapmasaydım asla Nikola TESLA adını duyamıyacaktım.Çünkü günümüzde insanlar kullandığımız elektriğin hala Thomas EDISON un sayesinde kullanmaya başardığımız kanısında.Tamamiyle yanlış bir bilgi bence.İnanın görmek zor diil, GENERAL Electric adlı dünyanın en büyük firmasının neden en büyük olmasıda Delilidir yanında:> Bakmak yetmiyor inanın.
Sonuç olarak 2012 diilde 2050 bile olsa düzeltmemiz gereken yığınla hatalarımız var insanlık olarak.Ve bıkmak bilmeden devamda ediyoruz.Yaşadığımız gezegen sadece bizim değil bakın.Bizden yüzyıllar önce evrimini geçirip hayli hazırda sayıları azda olsa tarih öncesi Deniz canlıları var dünyada şuan.Ama biz sanki Başka bi galaxiden tapu almışcasına yağmalıyoruz ve mahvediyoruz yaşadığımız yeri.Ben zeitgeist fanı yada üyesi değilim ancak, gerçektende yakın zamanda önlem almaya başlamazsak başımıza çok büyük dertler gelebilir.Bu günler uzakta diil.Bozuk plak gibi takılmış gidiyoruz hala.Fosil yakıtlı araçlar tek başlarına yok ediyorlar Atmosferi.Durumun farkında olanlar eli kolu bağlı sadece izliyor, daha da kötüsü durumun farkında olmayanlar sayısı çok fazla, en kötüsüde farkında oldukları halde fabrikalarının bacalarına filtre takmayan, hala fosil yakıt kullanmakta ısrar eden dev şirketler.
Bazı zamanlar doğada olup bitenleri gördüğümde kendimden tiksiniyorum inanın nasıl olurda bu kadar vahşi & ilkel bir ırk olabiliyoruz diye.
Ve en kötüsüde bunların tamamıyle 'PARA' yüzünden gerçekleşmesi

saygılar helsing~


helsing~

Yazım tarzınızdan şiirle ilginiz olduğunu anlamıştım :>

Demek rumuzu aratıp şiirlerime ulaştınız...eh eh, işte araştırmacı kişilik bu demek oluyor, tam da yazınızda anlatıldığı gibi.Ayrıca birde roman yazıyorum, rumuzum; yazdığım romandaki kahramanımın adı.Romandaki özel isimleri belirlemek için günlerce google da aramalar yaptım.Bu yüzden rumuzu yazınca direk benimle ilgili bilgilere ulaşıyorsunuz.Bunu araştırmanız, insanlara araştırıp bilgi sahibi olmalarını önermenizi gerçekten takdir ettim.Durmak yok devam, bir bilinçli insan; potansiyel 1000 bilinçli insan anlamına gelir.

sevgiler, saygılar

biz mayalrdanmı konsuuyorsuz

ben çoq korkuyorum diolarkia annenizi bile tanımıcaksnz yha of ama onlar ALLAH diilki =( nerden bilicekler ALLLAHIM sen bizi koru ALLAHM HERŞEY yalan olsun

İşte Bu Amerikan Zekası ;) Artık Sadece Dogu yada Afrika ülkelerini ölümle korkutmuyolar Artık bütün Dünyayı Korkutup Bundan Para yiyorlar ;) Bu filmi yapanlar Sizce Bilinclendirme Kaygısı için mi yoksa
Gişe Kaygısı için mi ?
Yada bu 2012 kıyamet olacak sozlerini kim cıkardı ?
Bazı arkadaşlar bilimsel ve gerçekci bakmış.Nasa nın Aya çıkıp çıkmadığını tartışırken (yalan olabilir) .
Bu konuda yalan söylemiyecekleri ne malum.
Filmi daha izlemedim ama yine amerika kahraman oluyor heralde :).
İnanan inanmayan arkadaslara saygım var ama biraz objectif bakın bence bir şehir efsanesi gişe rekoru kırılması için uygun bir konu bir efsane yarat ustune oyna . Super bişeyy....

Benim masa takvimimde Aralık 2009 da bitiyor ancak ben kıyamet kopacak deyip herkesi velveleye vererek bunu film konusu yapmıyorum. -_-

arkadaşlar dünyayı ve evreni allah yarattı ve allah bozacaktır benim görüşüm budur

valla hiç korkum yok ALLAH verdi ALLAH alır

allaha güvenelimm

ben allahı severim hiç kaç mıcam orda durucan nasolsa cennete gdicez dimi arakadaşlar

VALLAHA KAÇAN KAÇSIN BEN KAÇMICAM

müslümanım diyen kişi bu günden korkmaz..
ancak nasılsa cennete gidecez diyende durumu cok abartıyor. kiminle anlaşma yapmışki o arkadaş nasılsa cennete gidecez diyor merak ediyorum.
en iyisi Allah'a güzenmek ve ona sığınmaktır.

12 Yasındaım çok tırstım doğrusu allah korusun öle bişe inş. olmaz

ben 10 yaşındayım . 2012 2 sene sonra çok tırsıyorrrrruuuummmmmmmm . o terbiyesiz insanlar, 2012 yi beklesinle o zaman anlarlar allah nedir

bu cok kotu bır fılm degıl ama onlara gore 2012 de kopucak dıye bır sey yok alah ne zaman ısterse o zaman alah ıstese yarın kıyamet kopar

korkmayanlara sölüyorum o zaman gelsinde göreyim sizi kaçıomusunuz kaçmıomusunuz??

valla olum benim duyduğuma göre 2012dekıyamet yani o film gibi değildir allah kullarına öle acı çektirmez allah bilir ne zaman olacağını tırsmayın.

çok kötü bi son bekliyo tüm insanlığı...

bence bu film insanlığa iyi bir yardım için yapmışlardın insanlar cimrileşi insanların tekrar bir dost haline gelmesi için yapmış olabilirler

2012'de hiç bir şey olmayacak telaşlanmayın sadece güneşte patlamalar yoğunlaşacak buda Dünya,ya zarar verecek kadar değil.
Yine normal hayat sürmeye devam edecek.Yani insanlar birbirini öldürmeye,aşşağlamaya,savaşmaya,kandırmaya,yalan söylemeye,iftira atmaya,küfretmeye,inkara,eğlenceye ve yemeye,içmeye devam edecekler korkulacak bir şey yok yani.

süper bir film yaa

bencede 2012 de dünya batacak ... sizce bu felaketler ne anlama geliyor?

bence bu film bizim ders almamız çin yapılmış bir film

Sen de yorum yaz