Oynat 4.5G performansını Barcelona'da test ettik! Yakında Türkiye'de de kullanacağımız 4.5G'nin gerçek hayatta neler vaat ettiğini Vodafone Red ile Barcelona'da test ettik.

4.5G performansını Barcelona'da test ettik!

Yakında Türkiye'de de kullanacağımız 4.5G'nin gerçek hayatta neler vaat ettiğini Vodafone Red ile Barcelona'da test ettik.

4.5G performansını test etmek için Türkiye'de kullanmakta olduğumuz Vodafone hattımızı kullanmayı tercih ettik. Hat üzerinde tanımlı bulunan Vodafone Red Tarifesi, yurt içindeki data kotamızı yurt dışında da aynen kullanmaya devam etme imkanı veriyor. Tek farkla: Yurt içinde mobil veri iletişiminde 3G kullanırken, herhangi bir değişiklik yapmadan, sadece bir ayarla (telefonun mobil hat bölümünde şebeke standardını 3G yerine LTE yaparak) 4G veya 4.5G'nin keyfini sürüyoruz. Biz de aynen böyle yaptık. Test programı olarak da herkesin cep telefonuna rahatça kurup kullanabileceği ve bu alanda adeta bir test standardı haline gelen Ookla SpeedTest uygulamasını kullandık. Burada amacımız sizlere de kendi hattınızı test etmek ve bizim sonuçlarımızla karşılaştırma imkânı vermekti.

Okuyucu Yorumları

Toplam 1 Yorum

Windowsphone uvey evlat mı ? İlla microsoftun sizi de satın almasını istiyosunuz sanırım ?

Sen de yorum yaz