Oynat Apple'dan MS'e reklam taşı Apple Microsoft'un 300 milyon Dolarlık Windows reklam kampanyasına öyle bir cevap verdi ki...

Apple'dan MS'e reklam taşı

Apple Microsoft'un 300 milyon Dolarlık Windows reklam kampanyasına öyle bir cevap verdi ki...

Mac'i canlandıran aktör Justin Long, PC'yi canlandıran aktör John Hodgman'a, Microsoft'un reklam kampanyası ile ilgili sorular soruyor. PC reklama ve Vista'nın açıklarını kapatmaya ayıracağı parayı hesaplarken, bütçenin büyük kısmını reklama ayırıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 22 Yorum

ms baya kısmıstır artık

ne diyo bari türkçe karşılığı alt yazı olarak verilseydi
ingilizce bilen yazsın :)

mac daha ucuzmuş yada bedava

Reklam ingilizce, e bizde malum türkçeden bşaka bi şey bilmiyoruz.Keşke chip yetkilileri alt yazı koysalardı.

biri reklam butcesi, diger taraf vistayi duzeltme icin ayrilan butce. en sonunda mac soruyor, bu butce yeter mi vistayi duzeltmeye diye? pc de dogru diyerek hepsini reklama ayiriyor en son :)

Soldaki reklama ayırdığı para oluyo :D:D Kocaman kocaman vistanın açıklarını kapamaya ayırdığı falan diye yapmışlar. Baya da güzel olmuş.

microsoft'un sırf reklamlar icin 300milyon$ ayırmasını ti'ye alıp "sistem geliştirmeye-düzeltmelere ne kadar kaldı? bu yetcek mi?" mesajı vererek kücük düsürmeye calışıyorlar, sizde ayırın kardeşim o zaman. reklama bu parayı veren adam o vista'nın geliştirilmesine milyar dolarlar harcamıştı cabuk unuttunuz herhalde???

kırıldım gülmekten yaav :D:D bakalım microsoft ne yapacak

bu apple kendi iphone nu nu dallandırıp budaklandırarak anlatırken iyi ama başkası bişey yapınca dalgasını geçiyolar.apple kadar kötü bir şirket görmedim

bence hiç zekice değil sonuçta microsoft apple demeden hedefini vurdu ama bunlar vista die die iş yapıyor mac'ten fazla vista duyuyoruz yani microsoftun reklamını yapmışlar hani reklamın iisi kötüsü olmaz ya :D

Tarafsız tercüme edilmiştir: Recep Baltaş:

MAC: Merhaba ben bir Mac'im.

PC: ...ve ben de PC. Reklam, reklam ,reklam, Vista onarımı, reklam,reklam, reklam, Vista onarımı..

Mac: PC?

PC: Haa. Biraz bütçe ayarlaması yapıyorum Mac. Malum bazı Vista kullanıcıları sorunlardan dolayı sinirli. Buna karşı önlem almam gerekiyor.

Mac: Reklama yatırım yaparak mı?

PC: Evet, reklam yaparak. Ayıca yine Vista onarımı için de bütçe ayırıyorum.

Mac: Sence bu kadar para Vista'yı onarmak için yeterli olur mu?

PC: Evet, haklısın, hepsini reklama ayırayım.

Mac hayranı değilim fakat gülmekten kramp girdi.

insanın geninde var hehralde hep aynışeyi görmek felan xp xp diye tuturmuş ulen adam 2 saat pc ye oturuyo mail okumaya linux kullan bedava şak diye açılsın şak diye kapansın no problem ama illa windows ya sonra ya sonra diyo o sorna gelmiyo windows elinde kalıyo :S

Apple ın reklamı çok daha güzel.

Advertising, advertising, advertising fix vista :) süper ya.

HEHE KARDESIM YOK ADAMLARIN RAKIBI.. ADAMLAR ARTIK FENOMENLER....gillette -> jilet olarak dilimize yerleşmiştir..pecet::selpak olmustur..jeep::mesela her 4*4 de deriz...ve bunun gıbı bırcok ornek MICROSOFTTA BOYLE ISTE:d:d:d

"Advertising, advertising, advertising fix vista :) süper ya."

kardes sagolasın en azından ıngılızcesı konusmaları anlamaya yetmeyecek durumdakı arkadasların sozlukten bakarakta olsa reklamı anlamalarına cok yardımcı olmussun :D tesekkurler bende sayende anladım reklamı.

bu kelimelerde anlamayacak birşey yok ki, televizyonlarda reklamlardan sonra gelen küçük reklamların altında zaten advertising yazıyo ...

Apple dışarıdan bakıldığında, Microsoft'un ceketine yapışmış bir SÜLÜK gibi göründüğünün farkında mı aceba?

Ne bileyim yani insanda biraz HAYSİYET olur. "Microsoft olmazsa Apple bir hiç" mesajı mı vermeye çalışıyorlar aceba?

Apple ürünleri dünyanın en pahallı ürünleriyken nasıl olurda böyle bi reklamyapar :) en basit örneği Core 2 duo 5500 1 gb ram 667 mhz Ati rodeon ddr2 256 MB ekran kartı 22 INC monitörlü bi MAC Makinanın fiyatı 6-7 bin YTL :)) yani akıl var mantık var 3-4 bin YTL ye piyasanın en iyi pcsini çok rahat alabiliyorsunuz neden mac'e okadar para vericekmişim ki :))

kardesim apple microsoft bir alakası appleın kendi işletim sistemi var ve bu sebeple ms ve pc karsıtı reklamlar yayınlıor microsoft olmassa bir hic demişsin eger ms olmasaydı apple bir hiç deyil tekelcinin onde gideni olurdu ;)

Ben Amerika'da yasiyorum ve bu dedigin sadece Turkiye'de gecerli bir durum maalesef. TR'deki ithalatcisi her kimse onun fiyatlari yuksek tutusu, talebin az olusu, gumruk vergilerinin yuksek olusu gibi sebeplerden Mac'ler pahali. 1 Mac aliyorsun 3 sene sonra hala guncel donanimin oluyor. 3-4 bin ytl lik PC'nin omru 2-3 sene maalesef, sonrasinda, tekrar upgrade edicem, degistiricem, aman teknolojisi gecti bunun derken. Yine 1 PC kadar daha para harciyorsun :))

Apple ürünleri dünyanın en pahallı ürünleriyken nasıl olurda böyle bi reklamyapar :) en basit örneği Core 2 duo 5500 1 gb ram 667 mhz Ati rodeon ddr2 256 MB ekran kartı 22 INC monitörlü bi MAC Makinanın fiyatı 6-7 bin YTL :)) yani akıl var mantık var 3-4 bin YTL ye piyasanın en iyi pcsini çok rahat alabiliyorsunuz neden mac'e okadar para vericekmişim ki :))

Sen de yorum yaz