Oynat Çok özel bir reklam filmi! John Lennon, ölümünden 28 yıl sonra özel bir reklam filminde rol aldı. Tabi teknolojinin yardımıyla.

Çok özel bir reklam filmi!

John Lennon, ölümünden 28 yıl sonra özel bir reklam filminde rol aldı. Tabi teknolojinin yardımıyla.

Efsanevi Beatles grubunun 8 Aralık 1980 tarihinde evinin önünde öldürülen üyesi John Lennon, ölümünden 28 yıl sonra, çok özel bir mesaj için reklam filmi yıldızı oldu. OLPC (One Laptop per Child) kampanyası dahilinde her çocuğa bir laptop ulaştırmayı planlayan kampanyanın teknoloji yardımıyla çekilen reklam filminde Lennon'ın görüntüleri ve onun ağzından çıkıyormuş gibi görünen özel mesaj dikkat çekiyor.

Reklamda verilen mesaj şu şekilde: "Hangi ülkede olursa olsun, her çocuğun bilgi evrenine ulaşabildiğini hayal edin. Hepsinin öğrenme,hayal etme ve istedikleri her şeye ulaşabildiğini düşünün. Ben bunu müziğimle yapmaya çalıştım ama siz çok farklı bir yolu deneyebilirsiniz. Her çocuğa bir laptop vererek hayal etmenin ötesine geçip Dünya'yı değiştirmeniz mümkün."

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

adamlar yiyecek ekmek bulamıyor sen git laptop ver

tek kelimeyle
REZILLIK!
Bir kere bas bas bagiriyor ben bilgisayar sesiyim diye,
goruntu rezil montaj.
ustune birde LENNON'un adinin konulmasi harika,
YOU! CAN STOP THE INVASION!
YOU CAN STOP ISRAIL.
YOU! CAN STOP KILLING BABIES!
DOESN'T NEED A LAPTOP TO GIVE
GIVE A CHANCE THAT BABIES TO THE LIVE!!!!!!!!!

İnsanlara balık vermek yerine balık tutmayı öğretmek lazım.. dünya ancak bu şekilde gelişir.. ve aç insan kalmaz.. bence gayet güzel bir fikir.. bir insana birşeyler öğretmek yapılacak en iyi yardımdır..

Ne kadar istesemde iyi niyetli düşünemiyorum, sonuç olarak bir reklam ve amacı ürün sattırmak. Ticaretin olduğu yerde insani duygular 2. plandadır.

hocam rezillik ariyorsanız uzaga gıtmenize gerek yokki. evinde su elektrik olmayan yere bilgisayar beyaz eşya dagıtan bir ülkeyiz

Sen de yorum yaz