Oynat Geforce GTX 480 işbaşında Geforce GTX 480: İlk benchmark videosu

Geforce GTX 480 işbaşında

Geforce GTX 480: İlk benchmark videosu

Nvidia'nın pazarlama yöneticisi üzerinde "Heaven Unigine" benchmarkı çalıştırılan, Geforce GTX 480'li bir sistem gösterdi.

Lâkin videodan kayda değer bir sonuç çıkarmak mümkün değil. Örneğin kamera ekran kartının ön yüzünü değil, bilakis platinin arka yüzünü gösteriyor. Seçilen benchmark yazılımı DirectX 11 modunda çalıştığı için Geforce GTX 480'in kullanıldığını varsayıyoruz. Bunun dışında Nvidia benchmark sonucunu göstermekten veya belirtmekten kaçınıyor. Ayrıca benchmarkta FSAA'nın da (kenar yumuşatma) devre dışı bırakıldığını belirtmekte fayda var.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

neden debeleniyorlar acaba :D
ati aldı başını gidiyor. gerçekten diyorum nvidiacı idim. artık ati diyorum . hd6xxx.

kart ve performansından başka her şeyi gösterdiler

Ati bide driver yapabilse.

ati dx11 çıkaralı 1 yıl oldu hemde uygun fiyata, bu nvidia kazıkçısına iyi oldu.

nividayı al 1 sene sonra ölüyo,, ati nin en eskileri bile nerdeyse yenisiyle aynı fx 5200 le ben oyun moyun oynayamıyom artık nerde bunun desteği:D fx 5200 ile ati değişecek varmı?

nvidia şu karlarını piyasaya sürsede rekabet ortamı oluşsa.böylece biz tüketiciler için uygun fiyatlar oluşur.bende gidip bir hd5850 alabilirim.ama nvidia bu kafadayken ati hd5850 nin fiyatlarını biraz zor düşürür.

yaklaşık 2 sene önce ati radeon x1950xtx aldım ve hala gayet güzel kullanıyorum.. dün bad company 2 yi bitirdim high ayarlarda ve halen de memnunum ki iyi ki nvidia almamışım arkadaşın söylediği gibi hemen modası geçiveriyor..

ati kartmı ya kart dediğin geforceler gibi olacak

CHIP Online Ziyaretçisi yazmış:
yaklaşık 2 sene önce ati radeon x1950xtx aldım ve hala gayet güzel kullanıyorum.. dün bad company 2 yi bitirdim high ayarlarda ve halen de memnunum ki iyi ki nvidia almamışım arkadaşın söylediği gibi hemen modası geçiveriyor..

:D:D oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimde olan x1900 serisi ekran kartı ile nasıl high oynuyorsun ? sallama kazım :D hd4850 toxic sahibi olarak high ayarda akıcı bi şekilde oynayamıyorum

:D:D oyunu oynamak için minimum sistem gereksinimde olan x1900 serisi ekran kartı ile nasıl high oynuyorsun ? sallama kazım :D hd4850 toxic sahibi olarak high ayarda akıcı bi şekilde oynayamıyorum

9600GT ile arkadaşım Maks. ayarlarda oynuyor.Yama yüklemediyseniz kasması normal.

ikiside iyi firmalar ama farkları nvidia tüketici memnuniyetini ati cebini düşünüyor ve kaybediyor

Nvdia Merkezinde Tüplü Monitor Var:S Testlerde Neden Berbat Cıkdıgı Belli Oldu:S

Ati ekran kartları her zaman daha ucuzdur. Ben 4890 kullanıyorum aynı ayar nvidia karttan 100 lira daha ucuza aldım gayette memnunum. Ama asıl önemli olan kullandığın işlemci hem amd işlemci hem ati ekran kartı kullanyorsan performansı daha iyi oluyor. Bi de ati desdekli oyun oldumu daha iyi oluyor. Nvidia destekli oyunlarda grafikleri sonuna kadar acçamama gibi problemler oluyor mesela crysis te ati 3870 ekran kartıyla very high grafik ayarına getiremiyorsun ama aynı ayar olan 9800 nvidia kartında very high gafik ayarına getirebiliyorsun :). Tabi ben kendim ayar dosyalarını kurcalayarak en yüksek ayara getirdim ve gayet akıcı şekilde oynadım. Nvidia her zaman daha pahalı satıyor ekran kartını ben atiden şaşma. Ama bu demek değildir ki nvidia körü. Sadece biraz daha pahalı :). Bi de ati alacaksanız sapphire markasını tavsiye ederim. İşçiliği gayet iyi.

Meydan Ati ye kalınca göreceksiniz kullanıcı dostu Ati yi. Umarım toparlanır Nvidia.

GTX 470 ve GTX 480 ile oyunlarda 32x Anti A. kullanılabilirlik durumu aktif hale gelmiş ve 32x kullanıldığında %5 ile %7 performans kaybı yaşanıyormuş, bu durumda nvidia nın eski kartlarıyla kıyaslandığında 8x AA kullanıldığı zaman oluşan performans kaybına eşit.

videoda daki fps Sonuçlarının olduqu yerde GTX 480 ile Ati 5870 i test etmişler fakat Ati 5870 Yine Fark ı ile önDe Birde Ati 5970 ile Test etsin nvidia :)

Bu video da sadece bir ekran kartı kullanılarak ekran kartının kalitesi gösterilmeye çalışılmış. Başka bir ekrandada iki kart arasındaki hız farkı gösterilmiş. Bir kere bağlı olan monitör gerçektende Nvidia kartı takılı olan cihazamı bağlı yoksa başka bir cihazamı bilinemiyor. Kablolarını göstermeleri gerekirdi. Nvidia Atiden gerçekten hızlı ise bunu bir birinin aynı iki sistem ve Nvidia için İntel, Ati içinse AMD işlemcili iki sistem kurarak bunları aynı anda çalıştırıp kamerayla akıcılıklarını ve benchmark test üzerinde o anda gösterilebilen fsb sayısını gösterselerdi daha inandırıcı olurdu bence.

Merhabalar
Size bir sorum olucaktı.Siz bir mimar olsanız ve 3d ile çizim yapsaydınız
Tercihiniz hangi markadan yana olurdu.Gforce cuda işlemcileri met ediyorlar.
yorumunuzu bekliyorum saygılar.

Sen de yorum yaz