Oynat Harika Windows efektleri Zamanın Windows Longhorn için planlanmış grafiksel efektler...

Harika Windows efektleri

Zamanın Windows Longhorn için planlanmış grafiksel efektler...

Okuyucu Yorumları

Toplam 44 Yorum

Bayağı iyiymiş. Longhorn neden yok?

Vista bir hataydı sonu Windows ME gibi olucak...

longhorn kod adıydı. vista pazarlama adı oldu

bunu ben izleyeli çok oluyor ama gerçekten de o efekter harika idi bence microsoft bu efektleri vienna için düşünebilir biraz daha şeffaf olarak.

Başta Elvis'den Mystery Train çalıyor :)

longhorn çeşke çıksaydı süper bir sistem gibi görünüyor ancak xp kullnırken dergilerde gördüümde bunu istiyorum dedim:D ama normalda vista ara ürün olucakken sp2(service pack2) ara ürün oldu ve vistayı daha öne attılar reklam açısından inş vistadan sonra bu tarz efektler görürüz longhorn biraz daha iyileştirilerek çıkarsa kesinlikle vistadan daha fazla satıcaktır.

harika olurdu, geleceğin pc si gibi bir görüntüsü var. erişilebilirlik oldukça üst düzey ve kişiselleştirilebilir duruyor. şahsen böyle bir işletim sistemi ofisimdeki bilgisayarımda görmeyi çok isterdim. ama söz konusu microsoft olduğunda bu bir hayalden öteye geçmiyor.

Bu niye bu kadar hoşuma gitti böle çok sevdim ya varsa yayınlasınklar :D

vista zaten longhorndan cikma neden bahsediyorsunuz arkadaşlar :)

Arkadaşlar bu işte bir terslik var longhorn vistanın kod adıydı ismi daha kesinleşmeden kod adı olarak longhor kullanılıyordu ayrıca longhornun işareti de aynı. bi tuhaflık var ama hayırlısı :))

microsoft takdirimi tekrar kazandı.

bir tane işletim sistemi yapıyorlar başkanları (bill gates)
talkshow cuların programına katılıyor.helal olsun.

Microsoft Windows ME'de olduğu gibi Vista'da da çok fazla sistem tüken bir sistem kullandı. Hata belki yazalımın tamamında.
Windows 7 (seven), geçmişi hatırlarsak elbette daha fazla işlem gücü vs. isteyecek ama umutlarımız Vista'dan çok daha stabil, hızlı ve güvenli olması yönünde. Şahsen XP kullanmaya devam ediyorum. Bir sonraki Windows sürümü çıkıncaya kadar da devam etmeyi düşünüyorum.
Sonraki windows sürümü donanımsal olarak ne isteyecek, hangi gözelliklerdeki pc'lerde rahatlıkla çalışacak bunu zaman göterececk. Ama şu anki durum göz önüne alındığında vistadan çok daha fazla populer bir sistem olacağı gözler önünde. Bunu geçmişteki olayları göz önüne alarak söylüyorum. Windows ME çıktığında kullanıcılar ya Windows 98'e geri döndüler veya Windows 2000 kullanmaya başladılar. Windows XP çıkınca da XP kullanmaya başladılar. Windows Vista, bana kalırsa Windows ME'nin yaşadıklarını yaşıyor.
Bana kalırsa açık kaynak kodu desteklemediğimiz sürece, açık kaynak kodlu sistemleri dikkate almadığımız kullanmadığımız sürece microsoft'un tekeline mahkum alacağız.
Vista ile gelen yeniliklerin birçoğunu zaten yıllar önceden açık kaynak kodlu yazılım kullanan kullanıcılar kullanmaya başlamıştı. Bu durum windows 7 için de aynı olacak gibi gözüküyor.

Longhorn zaten vistaydı, Longhorn'un adı değişti sonradan Vista oldu.

Windows 7 nin gerçeğini görün ve bekleyin ...
Bu Modifiye Edilmiş XP ... Hemde Baya Edilmiş ...

hem linux hem de bir windows kullanıcısı olarak konuşuyorum. Burdaki efektleri linuxte çok rahat görebilirsiniz. Linux açık kaynak kodlu olduğundan da sürekli bu efektlker geliştirilmekte. O açıdan bu windowsun efektleri beni çok etkilemedi. Hem sizce bu efektlerin kullanıldığı bilgisayarlarda ne kadar ram, ne kadar ekran kartı var biliyor musunuz? Linux'te az sistem gereksinimleriyle aynı efektleri sağlayabilirsiniz.

linux görüşlerine katılmıyorum. Açık kaynak kod olarak microsft bunları yayınlasa deişen çok birşey olacağına inanmıyorum. Linux için dünyalarca şey geliştiriliyor bir anca bunlardan otlanan kişiler olarak kalırız. Sonuçta Windows un kendine has bir çizgisi var. Dos düzeyinden yüksek ölçüde kurtulmuş ama Linux hala terminal tabanını çok belli ediyor.
Vista konusundada ben çıktığı günden beri vista kullanıyorum ve oldukça memnunum. Ofisimdeki her bilgisayarda Vista kurulu. Bence Vista ve ME ilişkilendirilmesi tamamen ön yargı başka birşey değil. Bu kadar eleştiren insanlara sorarım Vistayı ne kadar incelediniz. XP'yi daha üstün kılan nedir cidden merak ediyorum. Üst düzey sistemimde bile görülen, sürekli aldığınız mavi ekranlar mı ? Donanım problemleri mi ? Uyumluluk sorunları mı? ayda bir format gereksinimi mi? düzensiz HDD kullanımı mı? Geri yükleme özelliğinin bile düzgün çalışmayışı mı ? Uoksa ekran koruyucusundan çıkarken bile "Ekran bağdaştırıcısı hatalı bir işlem geliştirdi" hatasımı.

Ben windows vista çıktığında beri kullaıyorum bence harika bir işletim sistemi yüksek donanımlarda bir canavara donuşebiliyor...

Windows Longhorn nedir arkadaşlar vistanın diğer ismimi anlamadım gitti yahu biri beni aydınlatsın?

insanların bir os den istediği işlevsel kullanılabilir ve zaman kazandıran bir gui. microsoft da bunu sürekli geliştirmeye çalışıyor yanlız önceden hazırlanmış bir sistem hiç bir zaman insanları tatmin etmiyecekdir.
nasılki önünüze gelen yemeği beyenip beyenmemeniz gibi. microsoft artık kullanıcılara kendi gui lerini yaratabileceği kısaca kullanıcıların bir kaç tıkla oluşturabileceği kendi kendini geliştirebilen yazılımlar üretmesi gerekiyor...

Longhorn vistanın diğer adı

açıkçası longhorn hayalimdeki windows idi. mavi bence çok güzel bir renk. efektlerde gerçekten böyle olsaydı bence harika bir windows olurdu. ama maalesef microsoft efekt konusunda o kadar kendini geliştiremedi. microsoft kullanışlı ile güzel işletim sistemini aynı anda yapmayı beceremedi.
inşallah seven daha güzel bir tasarıma sahip olur. hoş beta resimlerinde vistadan çok fazla farkı yok gibi gözüküyordu (görünüm olarak).

Arkadaslar 2003 yaziyor gormedinizmi.XP`den sonra bir versiyon cikarilcakti LINGHORN diye, bu versiyon bilmedigim bir sebepten dolayi piyasaya hicbir zaman cikamadi, iptal edildi.Saniyorumki bu yuzden XP den sonra yillarca yeni versiyon cikmadi.Daha dogrusu cikacakti ama cikamadi.

arkadaşlar longhorn bir çeşit çekirdek işletim sistemi adı bundan vista ve server 2008 i geliştirdiler ilk betasısını denediğimdeyse xp den bi farkı yoktu. vistadaki efektlerin %99 unu zaten xp de sonradan yapabiliyorsunuz ve xp sp3 ile büyük oranda stabil çalışıyor. vista sadece xpnin media center editionın birazdaha şişirilmişi tabiki linux ubuntu falan çok güzel ama hiç bilmeyen insanlardan bunları kullanmasını bekleyemezsiniz ki pc satıcıları windowsu bukadar dayatmışken.sizin beklediğiniz yeni çıkacak olan windows 7 nin betasınıda kullandım ve vistadan farklı bi tarafı yok bence sadece biraz daha stabil ve hatalar kapatılmış. ama yinede windows windowstur ayna bir değilde 3 ayda bir formatlarız enfazla...

böyle olamaz windows 7 zaten bu hayali birşeydi aslında windows 7 nin kimliği oluşmadan önce xp den sonra çıkacağı planlanıyordu vista diye bişi olmicaktı ama bu efektlerin olması mümkün olmasına rağmen windows yeni sürümünde bunu kullanmayacaktır
eğer windowsun işleri ters gitmeseydi windows 7 diye anlamsuz bi sistem adı oluşturmayacaktı direkt olarak longhorn adını verecekti
ama longhorun türkçesi uzunboynuz ne alaka hiç bilmiyorum vista da vienna da ayrı ayrı iki şehrin adı

Windows 7 sistemini kaldıracak bi pc görebiliyormusunuz?

HAYIR !!!

arkadaşlar bence windows vista windows 7 nin beta sürümü...

Microsoft, güvensiz diye bu linghorn sistemini çıkaramadı

Bence Windows XP Windows'un son 10 senede en çok kullanışlı ve bir önceki sürümüne göre en fazla geliştirlmiş sistemidir.Windows Vista bence görsellikten başka bir şeyde geliştirilmemiş.Eğer görüntü için Windows Vista yapacağıma Windows XP'yi Vista görünümlü yapacak programı yüklerim.

Bence win 7 yi önce yaptılar ve birşeylerini kıstlayarak vista diye yutdurdular ve bundan büyük paralar kazandılar videoyu izledim efekler mükenmel keşke öğle olsa yapabilirler hatta yapmışlar bile videoya bakınca. anlaşılıyor ama bunu parça parça satıçaklar ve efekleri çok beğendim

ya ben başka bişey sorcam videoda en son çıkan müziğin adı neydi :D Çok merak ettim güzel şarkı

Zaym1n yazmış:
ya ben başka bişey sorcam videoda en son çıkan müziğin adı neydi :D Çok merak ettim güzel şarkı
--------------------------------------

Pink - Let's Get The Party Started

Efektler güzel :D Ama Compiz'in ve Beryl'in yanında hikaye kalır :D

16 gb ram destekleyen anakartlar çıkınca kullanılabilir.

benim anlamadığım nokta şu:
bu görüntülerin sonunda ekim 2003'te çıkacak diyor. Ama her nasılsa görüntülerin içinde office 12'den dosya kopyalama işlemi yapıyor? o tarihte office 12 (office 2007) çıkmış mıydı ki? 2003'e bi geri gidelim. o zamanın longhorn videolarına. bence bu video olsa olsa windows 7'ye aittir ve 2003 tarihini de olaya heyecan katmak için vermişlerdir.

benim anlamadığım nokta şu:
bu görüntülerin sonunda ekim 2003'te çıkacak diyor. Ama her nasılsa görüntülerin içinde office 12'den dosya kopyalama işlemi yapıyor? o tarihte office 12 (office 2007) çıkmış mıydı ki? 2003'e bi geri gidelim. o zamanın longhorn videolarına. bence bu video olsa olsa windows 7'ye aittir ve 2003 tarihini de olaya heyecan katmak için vermişlerdir.
-----
dostmu sen işi anlamamışsın.Bunlar win7 e ait değil. bizzat Longhorn'a ait. ve beta diye birşey var değilmi??? Lütfen bilmediğimiz konularda yorum yapmayalaım.
Ayrıca birşey sormak istiyorum çoğu kişi Longhorna Vista diyor ama Longhorn görüntülerine baktığmızda(ister burda ister başka yerde)vista dan farklı olduğunu görüyoruz.Acaba bu longhorn benim düşündüğüm şeymi. yani Windowsun yerine u anda da betsı bulnan bir işletim sistemimi mi? lütfen cevaplarınızı bekliyorum.

tamamen türk yapımı videonun içinde kız kulesi ve galata kulesi var

Vay Canına Mükemmel

4gb ram 1 gb ekran kartıyla çözülebilir ..ama hoşuma gitti şu anki sistemlerimizde tamda bizler (en azından benim için) tam aradığım özellikler içeriyor.

longhorn: Vista adı daha çıkmadan önceki kod adı...
her işletim sisteminin kod adı var. her işlemcinin de var.
http://www.technibble.com/computer-processor-codenames-what-the-processors-are-and-the-inspiration-behind-the-names/

bunlar da işletim sistemlerinin kod isimleri
http://en.wikipedia.org/wiki/Microsoft_codenames

http://www.wellho.net/mouth/1491_Apple-Mac-Operating-System-OS-X-code-names-and-version-numbers.html

evet bilmediğimiz konularda yorum yapmamız lazım gerçekten de...

Bu tamamen bir kullanici tarafindan yapilmis bence yani basarili bir animasyon falan olmali... Cunku eger "bu" planlanmisken ve planlanmakla kalmayip bu noktaya kadar getirilebilmisken (2003 yilindan once ve de) ortaya Windows Vista cikarildiysa (2006 sonunda) Microsoft'a artik hakkaten koca bir alkis ve koca bir "YUH" demek gerekir !

madem yaptınız sürsenize piyasaya!!
2003'te gösterdiğine bak, 2006'da verdiğine bak!

Ver bu efektlerle işletim sistemini piyasaya bak nasıl seviliyor. Vista çıkalı 3 yıl oldu hala eleştiriliyor...

arkadaşlar bu longhorn çıkıcakdı 2003-2004 sezonunda
apple microsoft'a dava açtı efektler macosdan çalıntı diye
ve apple mahkemeyi kazandı
bunun sonuncu longhorndan çoğu efektler çıkarıldı ve vista olarak değiştirildi ismi longhorn'uda kod adı olarak belirttiler...

apple böyle bir sistemin bize gelmesini engelledi
hızlı ve kullanışlı bir sistemi engellediği için apple'ı boykota davet ediyorum

Yıl oldu 2015 ve Windows 10 piyasaya çıktı(aslında betaydı ama çıkarıldı) Şu gösterilen işleri hızlandırma amaçlı tasarımdan iz yok ! Değil üç boyutlu efektler aradan geçen onca zamandan sonra, Windows 7 den sonra görünüm de çirkinleşti. Kişiselleştirme çok çok azaltıldı. Her fonksiyon bir şey lerin arkasına gizlendi. Kullanıcının kişisel bilgilerine firma tarafından erişimin yolu açıldı. Daha sayılabilecek çok şey var fakat en kötüsü tüm bunlara karşın kullanıcılar zerre sesini çıkarmıyorlar.

Hala yaşıyorsanız şu an windows 10 çıktı longhorn ney vista artık öldü

Sen de yorum yaz