Oynat Hava yastıksız Renault Kwid, güvenlik testinde Güvenlik puanı "sıfır" olan bir otomobil kaza yaptığında ne olur? İşte korkutan cevap...

Hava yastıksız Renault Kwid, güvenlik testinde

Güvenlik puanı "sıfır" olan bir otomobil kaza yaptığında ne olur? İşte korkutan cevap...

Güvenlik puanı sıfır olan bir otomobil, kaza sırasında ve sonrasında nasıl görünür? Hindistan'da tasarlanan ve çarpışma testlerinden sıfır alan beş otomobil, sonucun ne kadar korkunç olabileceğini gözler önüne serdi.

Testler, "gelişmekte olan piyasalarda test programlarının gelişimini destekleme" amacını güden Londra merkezli Global New Car Assessment Program tarafından gerçekleştirilmiş. Grup, Hindistan pazarı için geliştirilen otomobillerden yedisini test etmiş ve dördünün, tam olarak Renault Kwid, Maruti Suzuki Celerio, Maruti Suzuki Eeco, Mahindra Scorpio ve Hyundai Eon'nun durumunun pek iç açıcı olmadığını ortaya çıkarmış. Hava yastığı bulunmayan otomobillerin tümü, yetişkin güvenliği alanında beş üzerinden sıfır yıldız alırken, araçların çocuk güvenliğinde biraz daha iyi oldukları ortaya çıkmış.

Okuyucu Yorumları

Toplam 4 Yorum

Bizim buradaki Renault un ürettiği Dacia Sandero'ya ne kadar çok benziyor

@26 Mayıs 2016 19:16 Sandero Stepway aynı testten 4 yıldız almış bir araç, KWID Stepway'e benzeyen bir platform olsa da 4100 dolarlık (12000 TL) bir araç sonuçta, bu aracın Avrupa'da satılması imkansız, Avrupa'da satılan araçlardaki standart zorunlu güvenlik donanımlarını Renault KWID içermiyor -ki zaten Hindistan'da %97 yerlilik oranı ile üretilmiş ve sadece orada satılan bir araçtır Renault KWID

3. sınıf bir ülke için 3. sınıf bir araç

@28 Mayıs 2016 11:28 3. sınıf ülke, uzayda roket gezdirip nükleer enerji ile dans ederken, dünyanın süper gücü olan ülkemizin insanlığa yapmakta olduğu büyük katkılar göz kamaştırıcı gerçekten.

Sen de yorum yaz

Turhost