Oynat İşte Windows 8'in açılış süresi Windows 8'in açılış hızı konusunda oldukça ilerleme kazanıldığını biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.

İşte Windows 8'in açılış süresi

Windows 8'in açılış hızı konusunda oldukça ilerleme kazanıldığını biliyorduk ama bu kadarını beklemiyorduk.

Pili çıkarılmış (Uyku - Hibernation modunda) olmayan bir HP Laptop PC ile Windows 8'in hızına inanamayacaksınız.

Okuyucu Yorumları

Toplam 14 Yorum

Eğer bu kadar hızlıysa iyidir.
Sistem açılsın diye fazla beklemeyiz.
Tabi o makinada temel programlar yüklümü yük bindircek birşeyler varmı oda önemli.

McBay

Makinede hiç bir program kurlu değil ayrıca 160 GB "SSD" var.Hızlı açılması normal.8 GB RAM İntel Core İ7 işlemcisi var.Önemli olan orta düzey bilgisayarlarda ne kadar sürede açılacağı...Kesin olan şey Windows 7'den daha hızlı açılacağı!

o pc de disk olarak ne var? acilan sistem w8 mi? acilan expres yani 1 tus internet yüklemesimi ? bir pc bukadar sürede acilamaz. o pc disk i bile görmeden acildi kesinlikle bir dalavere vardir.

en hızlı ve ssd dikte hiçbir qro yüklü olmadan açılmıştır. teknoloji cahili çok. internette bir iphone 5 videosu dolaşır ama gerçek değil ipon 5 çıktı derler... altnda gerçek olmadığı yazdığı halde....

temel programlarinizdan windows sorumlu degil, microsoft kendi isletim sisteminin performansindan sorumlu, o laptop optimal performansa sahip. dogal olarak isletim sistemini oyle calistiracaktir. ne beklemektesiniz merak ediyorum.

ayrica "ssd" disk bugun super pahali bir donanim degil, bu sene cikan makinelerin pek cogu ssd disk sunuyor. 8gb ram ve i7 1.5 senedir standart zaten.

o laptop uber-konfigurasyona sahip degil kisaca, win8 oldukca iyi seylerle geliyor gibi gorunuyor.,

Windows 7 uyku modundan bile bu hızda çıkamıyor. Sanıyorum bunda da böyle bir olay var.

Bu Windows 8 in açılış hızından ziyade, bilgisayarın açılış hızı gibi olmuş..Yani donanıma elektrik gittiği an ile bios ve anakartın ilk işlemleri yapmasına kadar indirgenmiş..Yoksa meret daha hızlı açılan bi bilgisayar olsa, daha da hızlı açılacak:) Anakarta ek bir bellek takılıyor..Hazırda beklet imajı o bellekten, RAM gibi direk anlık okunarak başlıyor..Zaten uzun zaman önce de konuşuluyordu. Bu katı halli disklerin doğal bazı sorunları aşıldı mı acaba, veri kaybı meselesi..Yok aşılmadıysa, o anakarta entegre edilmiş bellek veri kaybına uğradığı an, sistemin hiç açılmama riski var..Bu durumda alternatif olarak HDD den de açılabilme yeteneği olmalı..

windows 8 yüklü olan laptop tahminen daha yeni formatlanmış ve hiç bir şey kurulmadıgından dolayı çabuk bir sistem açılışı mevcuttur kimse kanmasın buna pc formatlayanlar bilir formattan sonra pc ne kadar hızlı açıldıgını

bu bildigimiz benım eskı dell de de olan sıstem yani multimedia modu herhalde anında açılır

asus express gate le aynı nerdeyse

Bu videonun fake olduğu açıklandığı halde neden kaldırılmıyor? Windows 8'in Windows 7 ile aynı hızda olduğu defalarca kanıtlandı. Daha kaç sefer kanıtlanacak?

bizzat kullanıyorum dünya kadar program kurdum ve aynı bu hızda açılıyor bence deneyin öyle yaznı arkadaşlar.

Benim de w8 sahip olan bir laptop'um (Dell İnspiron 5521) var. Açılırken eski w7 lerden daha yavaş :/

Sen de yorum yaz