Oynat Ne dediysek o: İşte Microsoft'un Mojave planı Microsoft'un daha önce duyurduğumuz "Mojave" planı artık resmi. İşte Vista'ya hayran kalan XP fanları!

Ne dediysek o: İşte Microsoft'un Mojave planı

Microsoft'un daha önce duyurduğumuz "Mojave" planı artık resmi. İşte Vista'ya hayran kalan XP fanları!

Başlangıçta dedikodu olduğu düşünülen bu proje artık resmi... Microsoft, "The Mojave Experiment - Mojave Deneyi" adını verdiği yeni sitesini yayına soktu. Sitede "Mojave" tuzağına düşen ve Vista'nın aslında ne kadar mükemmel olduğunu kabul eden çok sayıda kullanıcının videosuna yer veriliyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 18 Yorum

bir zamanlar dünya bir tepsi şeklinde biliniyordu :)

O tuzağa birkaç dakika içindemi yoksa bir tam günün sonundamı düşmüşler? microsoft buna cevap versin önce.

Microsoft Mojave kod adlı papaz vistayı test ettirir...

Süre: Birkaç dakika...

Süre sonu tester açıklaması:

-10 yıllık pc 'ciyim böyle gö..rsellik görmedim abi
-hayran kaldım doğrusu
-ay çok hızlıııııı

Süre: Bir tam gün...

Süre sonu tester açıklaması:

-rezalet arkadaş! programım çalışmıyor
-donanımıma driver bulamıyorum ya!
-ay çok yavaaaaş

Herkes gibi bende Vista ile ilgili birsürü kötüleme duydum ve geçmeyi çok düşündüm ancak bütün söylenenler yalan kullandigim tüm programlar kusursuz çalışıyor ve hatta 98 yılı üretimi tv kartım çalıştığında şok geçirdim. 4 aydır kullanıyorum çokta memnunum.

her iki sistemıde kullanmakta olan birisi olarak solemeleyımkı vista xp den cok daha ustun, ama sistemınızin ii olması sart tabikide.ornek vermek gerekırse crsis i dx10 istiyor ve ekran kartınız desteklemıyor ama vista sayesınde oyunu oynayabiliyorsunuz.:):)

Yıllar önce Vista ile tanıştım hala kullanıyorum. Hiç bir sıkıntım yok elhamdülillah. Vista 64 bitin Tüm işletim sistemi sürümleri ile kapışacağına inanıyorum. I love Vista

neden daha genç insanlar yok.babamın eline versem sonra bu aslında mojave değil buzdolabı desem oda inanır

O tuzağa birkaç dakika içindemi yoksa bir tam günün sonundamı düşmüşler? microsoft buna cevap versin önce.

Microsoft Mojave kod adlı papaz vistayı test ettirir...

Süre: Birkaç dakika...

Süre sonu tester açıklaması:

-10 yıllık pc 'ciyim böyle gö..rsellik görmedim abi
-hayran kaldım doğrusu
-ay çok hızlıııııı

Süre: Bir tam gün...

Süre sonu tester açıklaması:

-rezalet arkadaş! programım çalışmıyor
-donanımıma driver bulamıyorum ya!
-ay çok yavaaaaş

------
maalesefki bilgisizce ve kulaktan dolma bilgilerle konuşuyorsunuz arkadaşım. Driver bulamıyorum, programım çalışmıyor, ay çok yavaaaş. Vista 8086 lar için tasarlanmadı arkadaşım.
vista xp den kat kat üstün. ben vistaya geçtim sistemimde 10 saat anca bi iş yaparım diyordum ama kullanınca xpden daha hızlı olduğunu gördüm. Ayrıca vista bir ara işletim sistemi değildir... chip te arayın bunu

Allahın belası vista herşeyi soruyor adamı kanser ediyor sinirlerimi zıplatıyor. Microsoftun insanlara vista kullanması için dikte etmesi ayrıca sinir bozucu.

Hemen hemen aynı özelliklere sahip iki bilgisayarda grafik tasarım yapıyorum birinde xp diğerinde Vista yüklü. Tek kelimeyle Vista nın performansı "rezalet" o kadar ince ayar yapmama ragmen!

yahu oda bişeymi ben dedemin eline verdim bu aslında fırın dedim, ertesi gün ne görsem dedem kasayı açmış fan üzerinde tavuk ızgara yapıyor.

vista hem görsellik hem de güvenlik bakımından xp den katkat üstün. yavaş olduğundan şikayet edenler ise donanım eksikliği ni göz önünde bulundurmuyorlar sanırım. çünkü vista kullanacak sanız pc niz de güzel olmalı.

Bilgisayarla Xp'den sonra tanışanlar sürekli kulaktan dolma bilgilerle konuşup duruyor.Sürücü yok,yavaş,programlarla uyumsuz... muhabbetleri Xp için de yapılmıştı.
Vistaya çamur atanlar XP'yi P3 600 işlemcili 128mb ramli makineye kurup birde öyle kullansınlar.Sakın ha antivirüs yüklemesinler yoksa çakılıp kalabilir makine

gayet guzel bir kampanya onyargilar her zaman insanlari boyle kor etmistir iste.

kulaktan dolma denilen bilgi şu: vista iyi neden çünkü son çıkan microsoft os o. farkettik allaha şükür iyi. kullandım, dibine kadar girdim. bi halta yaramaz o kadar gereksiz görsellik, işlevsellikten yoksun arayüz, eksikler o kadar çok ki bakmak ve görmek arasındaki farka kulaktan dolma bilgi demenize de üzüldüm açıkçası.

bakmak : vista güzel
görmek : görsel olarak evet

bakmak : vista hızlı
görmek : xp 15 kat daha hızlı

bakmak : vista sürücüleri tam
görmek : ses kartları ve tv kartını değiştirirsen tamam

bakmak : vista yeni makinamla uyumlu
görmek : gel bi de xp kullandığın makinaya yükle. o zaman konuşalım

bakmak : vista çok iyi
görmek : eğer vista iyiyse siz körsünüz, eğer vista çok iyiyse bilgisayardan zerre anlamıyosunuz o zaman zaten bu maç burda biter...

hani vistayı kullanmasam inanıcam xpden hızlı olduğuna öyle yorumlar var. ben 1gb ramin 600ünü yedirdikten sonra napim vistayı? kusura bakmayın 4 gb ram yok bende hızlı diyen arkadaşlar. p4 2.8le 1 gb ramle 512 ekran kartıyla bu kadar oluyo anca.

Bir yazılımcıyım, grafikerim, animasyoncuyum bilgisayarımı aldığım günden beri vista kullanıyorum bilgisayarım 2 kere sebepsiz yere reset attı oda sıcaktan, bilgisayarımın donduğuna daha şahit olmadım ki bilgisayarıma çok kasar dedikleri antivirusude kurdum sanal makinamda 4 tane xp çalıştırdım onlar aşşagına çalışırken oyunda oynadım bence sorun vista değil onu kullanmayı bilmeyenlerde...

Bende eski pc me vista yüklemıstım tabi doğal olarak cok yavasladı sora tekrar xp döndüm ama su anda hp pavılıon hdx(laptop) ile vista home pre kulanaıyorum hem görsel hemde performans acısından cok memnunum.Vista kullanmak için sisteminizin iyi olması gerekıyo.

windows 7 çok ayrı bir sstem olacakmış bence onu bir okuyun resmi sitede war

Sen de yorum yaz