Oynat Symbian^3 tanıtım videosu İşte yeni Symbian OS: S^3 harikalar yaratıyor

Symbian^3 tanıtım videosu

İşte yeni Symbian OS: S^3 harikalar yaratıyor

Symbian^3 (kısaca S^3 de deniyor), bir sonraki nesil veri aktarım standardı LTE (4G) için optimize edilmiş olacak ki, bu da çok daha yükleme süreleri ve kesintisiz internet bağlantıları anlamına gelecek. S^3 geri uyumluluğu (S60 3.1'e kadar) ve HTML, CSS veya javascript aracılığıyla sunduğu çeşitli programlama imkânları sayesinde geliştiriciler için de çok ilginç olacak. Lâkin ilk S^3'lü cihazlar ancak 2010'un üçüncü çeyreğinden itibaren ortaya çıkmaya başlayacak. Halef sürüm S^4'ün de yine bu sene içerisinde yayımlanması bekleniyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 19 Yorum

5800 a yüklense muhteşem olur ama çoklu dokunmatik falan diyor

Tanıdık geldi bana ;)

altadaki mavi cubuk xp gorev yoneticisi gibi

Manyak derece güzel olmuş symbian zaten dünyada en çok tercih edilen mobil işletim sistemi 6600 dan tut-n97 ye kadar,güzel video chip yoluna devam et:)

eğri oturup doğru konuşalım. Bana iPhone OS'u hatırlattı.

ah bıde vıdeo dakı gıbı calıssa 1 numara olur ama gorundugu gıbı olmuyor

Bir program calistirmak icin 2 gün bekliyeceksek hic yapmasinlar. Nokia telefonlardan sogudum bu yuzden. Formatliyorsun hersey iyi guzel derken, kasilmalar basliyor ki, yükledigimde bir sey yok. Nerdeyse sahip oldugum tum nokia modellerinde bunu yasadim ve bu nedenle baska bir telefon almayi dusunuyorum.

eğri oturup doğru konuşalım. Bana iPhone OS'u hatırlattı.
--------------
evet eğri oturup doğru konuşalım, bana da nedense iphone'un açamadığı flash siteleri takır takır açtığını gösterdi.

Bildiğin iPhone OS. Değişen ana ekranlar bana iPhone Os'un program menülerini hatırlattı, müzik çalar bariz iPod, son çıkan visual multitasking olayı da Safari'nin kayan pencerelerinden alıntı. Ya fotoğraf galerisi, tek tıklama, pinch to zoom olayı hepsi Apple. Yiğidi öldür hakkını ver Nokia 5 yıl geriden gidiyor maalesef :(

evet cok yawas nokia n97 ve mini kulaniyordum ama cok yawasdilar kasilamalar vs vs iphone aldim oh dedim ne takilma ne donma video izlerken donama yok nerdeyse her isdedigini yapa biliyorsun eskiden nokia faniydima am iphoneye gecince nokiada ne dedim valla iphoneyi tafsiye ederim

Bir program calistirmak icin 2 gün bekliyeceksek hic yapmasinlar. Nokia telefonlardan sogudum bu yuzden. Formatliyorsun hersey iyi guzel derken, kasilmalar basliyor ki, yükledigimde bir sey yok. Nerdeyse sahip oldugum tum nokia modellerinde bunu yasadim ve bu nedenle baska bir telefon almayi dusunuyorum.
Dün 22:55

-----------------------------------------------------------------------------

kardeş sana iphone tavsiye ederim kaç aydır kullanıym telefon 1 defa bile takılmazmı arakdaş :)

ya benim anlamadığım işte iphone var önünüzde yapılmış. hedef nedir bunu geçmek geçemiyorsan çıkarma yeni telefon kardeşim. yok 97 yok mini hikaye yıllardır nokia nın kazandığı paranın haddi hesabı yok. her modelde farklı şarj cihazı koyardıki ordan bile kazanmak için, bi sürü eksikliği olan telefon çıkarır, özellikleri olanı ütopik fiyata satar. bu nokia inşallah adam olur. yaşasın iphone...(ama flash olayıda gösteriyorki yaşasın android çünkü tekillik rekabet olmazsa çürütüyor, iphone yakında flashı çıkarmak zorunda kalacak)

Herşeyde de Iphone u taklit etmeyin be kardeşim. Ben iphone kullanıcısıyım. İlk çıktığından en iyi idi. Bunlar iphone u bu şekilde taklit ettikçe en iyininde iyisi haline geliyor.

telefonun önünde de yalnızca bir yuvarlak tuş görürseniz şaşırmayın..;)
iyi günler nokia, iyi günler symbian..

Yahu ne farklılık var bunda.Ama tabi symbian için farklılık!! Arkadaşlar Nokıanın OPazarda Lider olduğu günleri hatırlayın Ne oldu Apple 5 yıl önce bir telefon Çıkardı IPHONE die Ne Sony kaldı ne Nokıa Kaldı Ne samsun Ne htc ne başka bir şey.Gerçekten birşey yapılması gerekiyorsa özentilikten kurtulmaları gerekiyor.Helal olsun apple pek sevmem ama Iphone gibi telefon yapmak herkesin harcı değilmiş bakın hala geçemediler.

rezaletin de ötesinde sanki bütün bu özellikleri sybian kendi bulmuş gibi gerile gerile sergiliyor.Bu arada iPhone'da multitasking özelliği yok yalnız Jailbreak yaptıktan sonra birçok mutlitasking app mevcut yalnız bu iPhone'da tek bir kasılma takılma yok diyen arkadaşlar ya iPhone 3GS kullanıyor yada henüz iPhone larını jailbreak yapmadılar ve tonlarca uygulama yüklemediler.Bu Apple ve iPhone hegomonyasından kurtulun arkadaşlar geleceğin mobil işletim sistemi Android ve geleceğin gözde Mobil telefon üreticiside HTC dir.Hatta ben windows mobile düşmanı olduğum halde şu HTC HD2 yi bir elinize alın ve HTCSENSE ile bir kullanın derim.Ekranın ekran değil ki Sanki cep sineme perdesi :D Ama şu anda favorim Nexus One.Şu anda iPhone 3G ve HTC hero kullanıyorum Hero yu aldığımdan sonra 2 ay boyunca iPhone'nun yüzüne bile bakmadım :D

S^4'un asil harika oldugunu duyduk, bu surum gelisimin ilk basamagi olmasi acisindan onemli tabiki...

Android, Symbian, iPhone, Windows Mobile ve Blackberry. cep dünyasını bu şirketler yönetiyor.Bizi izliyorlar hertürlü bilgilerimiz ellerinde ,birde burdaki yorumlara bakın :))))

Arkadaşım ne iphoneyi geçememesi s3 iphone5 ile kıyaslandırılırken siz neyden bahsediyorsunuz.Birde şimdi 5s misillemesi s4 e geliyormuş bence steve jobs öldü ve iphone bitti.

Sen de yorum yaz