Oynat The International İstanbul'da da şubesi olan Uluslararası bir örgüt... Üstelik hiç de masumca bir bankacılık için kurulmuş değil.

The International

İstanbul'da da şubesi olan Uluslararası bir örgüt... Üstelik hiç de masumca bir bankacılık için kurulmuş değil.

Interpol ajanı Louis Salinger, dünyanın en güçlü bankalarının yasadışı faaliyetlerini keşfeder. Bu faaliyetler arasında, silahlandırma, teröre destek ve hükümetleri devirme dahil bulunmaktadır. Salinger ve Whitman'ın araştırması onları Berlin'den Milan'a, New York'tan Istanbul'a sürükler. Bu takipte hayatlarının en büyük riskini alırlar. Banka, savaşı ve terörü desteklemek için cinayetten asla çekinmeyecektir.

The International'ın 80'ler ve 90'ların başındaki BBCI (Bank of Credit & Commerce) skandalından esinlendiği söyleniyor. BBCI, Hindistan ve Pakistan'a nükleer silahlandırmasında yardımcı olduğu, Arap işadamlarının desteğiyle de, 1. Körfez savaşında büyük rol oynadığı söyleniyordu. Bugün bile Sudan'daki katliamı gerçekleştiren Arap liderlere Çin'in sağladığı silah desteğinin finansörlüğünde parmağı olduğu söylenen BBCI'n modelini üstlenen kuruluşların varlığından şüphe ediliyor.

Filmde ünlü oyuncular Clive Owen ve Naomi Watts oynuyor. 2009 yılı içerisinde ülkemizde de gösterime girecek filmde, İstanbul'daki çekimler oldukça önemli bir yer kaplıyor ve yönetmeni "Koş Lola Koş"tan tanıdığımız Tom Tykwer...

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

personal identification number (PIN) bilmem farkettiniz mi ama enter your pin number diyor.(filmin en başında) bu çok yanlış bir kullanımdır. pin kısaltması zaten içerisinde number kelimesini içermektedir. bu tıpkı bizde kullanılan öss sınavı gibi olmuştur. öğrenci seçme sınavı zaten öss nin açılımıdır ve içerisinde sınavı kelimesi vardır. birde ardından koyarsanız sınavı diye o zaman büyük yanlış olur. veya örnek olarak odtü üniversitesi kullanımı da verilebilir.

ya kimmis bu ziyaretci gelmis burda edebiyat ders veriooo

olm istanbulda var filmde.

Hey gidi eminönü-Beyazıt güzargahı :D
Siz de olmazsanız İstanbulun tadı kalmayacak.
Gerçi İstanbuldakiler pek anlamıyor oraları :)Bizimkiler Taksime gitsinler :) Elin Gavuru anlıyor ya :)

türkiyenin modern yüzünü ne zaman filmlerde görecegiz bizi arap ülkesi gibi tanıtmaya calışıyorlar pöhhhh

bu ne zaman bizde gösterime girer?

"türkiyenin modern yüzünü ne zaman filmlerde görecegiz bizi arap ülkesi gibi tanıtmaya calışıyorlar pöhhhh"

Türkiye'nin modern yüzünden öyle bir örnek ver ki bir yabancı bakınca vay anasını desin?

film bizim nedense pazarlayamadığımız kültürümüzü kendi hayrına kullanıyor. ayrıca sorarım cahilce arap kültürü diye eleştirdiğin mimari şaheserlerin binde biri kalitede mimari eser çıkardı mı modern türkiye?

Birde Amerika daki yerleri de gösterseler fakirlikle mücadele eden insanlar. Gecekonduların olduğu bölgeri de çeksinler. Dünya var olduğu sürece zengin ve fakir olacaktır. Hangi ülke olursa olsun.

Öylebir sahne varki fragmanda arkada tarihi bir Camiimiz var ama diğer kısımda da yıkık dökük varoşları göstermiş, bir yandan överken diğer yandan da bizi çingenemsi göstermiş :S

Türkiye'nin modern yüzü İstanbul, Ankara, İzmir kısaca batı sahilleri diyelim peki gerisi nerde? Sizce Türkiye'nni geri kalan kısmı gerçekten modern mi? Neden bu dağılım Homojen deil? neden 3-5 şehir? ve bu sorular uzar gider.......

Sen de yorum yaz