CHIP Forum
Haber
İnceleme
Makale
CHIP TV
Galeri
Kategoriler
Forum
MWC 2014
Konu Seçenekleri

E: erişilemez yanlış işlev

CHIP Online
UID
41714

Kişisel Sayfası

24 May 2009 17:33     #1
ıglesıas sormuş:
boş cd taktığımda sürücüye e erişilemez yanlış işlev hatası veriyor.googleda biraz araştırdım sürücüyü sağtıkla özellikler kayıt bu sürücüde kaydetmeyi etkinleştir diyor. ama ben sağ tıkladığımda genel otomatik kullan ve donanım çıkıyor öyle bir seçenek yok yani. yardımcı olurmusunuz.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
xp pro sp2

İnternet Tarayıcı: Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; en-US) AppleWebKit/530.11 (KHTML, like Gecko) Chrome/2.0.181.1 Safari/530.11

Bildir
Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
REP: 1773, 4,00
UID
117983

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

24 May 2009 22:48     #2
Sürücüde CD/DVD yokken yapın, boşken yani.

Bildir Teşekkür et Yanıtla Alıntıla
Üye
UID
88465

Kişisel Sayfası
Engelle

25 May 2009 10:24     #3
hayır var. ama boş cd içinde herhangi bir veri yok.sorunum halloldu. kayıt defteriyle ilgili bir problemmiş.ilgilendiğin için teşekkürler

Üye
UID
117983

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

25 May 2009 10:27     #4
ıglesıas
hayır var. ama boş cd içinde herhangi bir veri yok.sorunum halloldu. kayıt defteriyle ilgili bir problemmiş.ilgilendiğin için teşekkürler
Nasıl halloldu; bilgi de verirseniz bu sorunu yaşayan başkaları için arşiv olur.

Son düzenleme: Süleyman. ~ 25 May 2009 10:29

Üye
UID
88465

Kişisel Sayfası
Engelle

25 May 2009 12:49     #5
1. Önce Başlat'ı sonra Çalıştır'ı tıklatın.
2. Aç kutusuna regedit yazın ve Tamam'ı tıklatın.
3. Aşağıdaki kayıt defteri alt anahtarını genişletin:
HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\Curre ntVersion\Explorer\CD Burning\Drives
4. Dosya menüsünde Ver'i tıklatın.
5. Dosya adı kutusuna sürücü anahtarlarının yedek kopyası yazın ve Kaydet'i tıklatın.

Not Bu kayıt defteri alt anahtarını, kaydettiğiniz sürücü anahtarlarının yedek kopyası.reg dosyasını çift tıklatarak geri yükleyebilirsiniz.
6. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, Drives altındaki Volume{GUID} klasörünü tıklatın; burada GUID, 32 karakter uzunluğunda onaltılık bir genel benzersiz tanımlayıcıdır.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM sürücüsü varsa, her sürücü için ek bir Volume{GUID} klasörü listelenir.
7. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sağ bölmesinde, Drive Type öğesini çift tıklatın.
8. Sürücü türüne bağlı olarak, Değer verisi kutusuna 1 veya 2 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü CD-R ise sürücü türü 1, sürücü CD-RW ise sürücü türü 2 olmalıdır.
9. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın.
10. Önce Başlat'ı sonra Bilgisayarım'ı tıklatın.
11. Taşınabilir Depolama Aygıtı altında, CD-R veya CD-RW sürücüsünü sağ tıklatın ve açılan kısayol menüsünden Özellikler'i tıklatın.
12. Kayıt sekmesi görüntüleniyorsa, Windows sürücüyü bir kayıt yapılabilen aygıt olarak tanımlamıştır.
13. İptal'i tıklatın.

Not Bilgisayarınızda birden çok CD-ROM, DVD-ROM veya CD-RW sürücüsü varsa ve Kayıt sekmesi görüntülenmiyorsa, Windows kayıt defterinde yanlış bir sürücü "kayıt yapılabilen" olarak yapılandırılmış olabilir. Bu sorunu gidermek için aşağıdaki adımları izleyin:a. 1. ile 9. adımlar arasını yineleyip, yukarıdaki değerini değiştirmiş olduğunuz Volume{GUID} klasörünün Drive Type değerini düzenleyin.
b. Değer verisi kutusuna 3 yazın ve Tamam'ı tıklatın.

Sürücü türü değeri olarak 3 kullanılması, sürücünün standart bir CD-ROM olduğunu ve yazdırılabilir olmadığını gösterir.
c. Kayıt Defteri Düzenleyicisi penceresinin sol bölmesinde, sonraki Volume{GUID} klasörünü tıklatın.
d. 7. ve 8. adımları izleyip, Değer verisi girdisini sürücü türüne bağlı olarak 1 veya 2 olarak değiştirin.
e. Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nden çıkın ve 10 ile 12. adımlar arasını yineleyip CD-R veya CD-RW sürücüsünün Özellikler iletişim kutusunda Kayıt sekmesinin görüntülendiğini doğrulayın.
ben bu uygulamaları 5. adıma kadar izledim.5. adımıda uygulayınca cd dvd sürücüsünü sağ tıklayıp kayıt bölümünden bu sürücüde cdye kaydetmeyi etkinleştir dedim sorunum halloldu.şunuda belirteyim ben de önceden kayıt bölümü yoktu bu 5 işlemi gerçekleştirdim. kayıt bölümüde geldi.5 adımı uygulamanız yetrli en azından bende öyle oldu.ama olmazsa tüm adımları uygulayın diye hepsini ekledim.yukarıdakiadımlar tamamen alıntıdır. kim hazırladıysa çok teşekkürler

Üye
UID
117983

Blog Sayfası
Kişisel Sayfası
Engelle

25 May 2009 12:53     #6
Size de teşekkürler...

Yeni Üye
UID
80379

Kişisel Sayfası
Engelle

25 Haz 2009 18:19     #7
bende de erişilmez yanlış işlev hatası veriyordu boş cd taktığımda kardeş bir haftadır araştırıyordum bulamıyordum nerdeyse dvd rom sokecektim çok teşekur ederim kardeş yaptım

Yeni Üye
UID
156162

Kişisel Sayfası
Engelle

12 Kas 2009 23:50     #8
konu ile ilgilenen resul takak kardeşime teş ediyıorum. bu siteye takılmayı düşünüyorum uzunca HERKESE TEŞ LER HALLETM SONUNDA CD ROM U

Yeni Üye
UID
169337

Kişisel Sayfası
Engelle

25 Şub 2010 16:09     #9
aynı bende hataaa cıktı benim yasım küçük anlamıyom gs_bolukoglu_10@hotmail.com nolur yardım edinn

Üye
UID
152153

Kişisel Sayfası
Engelle

26 Şub 2010 18:26     #10
Iglesıas arkadaşım Bilgi İçin Teşekkür Ederiz Keşke Kayıt Defterini Kaydetip Upload Ettikten Sonra Linkini Verseydin ÖyLe Daha Kolay Ve Güzel olurdu Hem Yorulmazdın O kadar Yazı İçin .