En iyi Muhasebe Programı Hangisidir?

Lider47
08-07-2011, 09:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj

En iyi Muhasabe programı Hangisidir?Acaba yardımcı Olabilir Misiniz?

Lider47
08-07-2011, 09:41   |  #2  
OP Taze Üye
4 mesaj

Yardımcı Olabiliecek birisi Warmı ?

black_flood
10-07-2011, 17:01   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj

en iyi hizmeti veren şuan için orka adamlar her türlü soruna cevap veriyor. en kötü özellikleri ms-dos  tabanlı çalışmaları halen.

eta - logo ve link yazılımlarının vista ile birlikte ms-dos desteğini kesip windows ortamında çalışabilir yazılım yapmalarına karşın bu firma halen ms- dos tabanında ve sadece 64 bit desteği yok.

windows ortamında kullanmak istiyorum diyorsan zirve mali müşavir yazılımı gayet iyi bu konuda. ota pisliğe ıvır'a zıvıra para istemiyorlar.

ama ETA yada LOGO LİNK yazılımlarını alırsan sürekli yazılım destek 150 tl versiyon yenileme +servis 250 lira gibi çok komik paralar ödemek zorunda bırakılıyor. bu kısmınıda geçtim düzgün destek yok koymuşlar acemi çaylakları programcıyız diye geçinen özel bir durum olduğunda direk tek kelime size banka hesap numaramızı vereli duruma göre 500 dolar duruma göre 2500 dolar para talep ederek sorunu çözmeye çabalayalım diyorlar ve hava cıva hepsi çok denk geldim bu duruma düşene bari sen düşme bu duruma büyük diye aldanıyorsun sonra kocaman parçalar halinde yoluyorlar kaz gibi.

Lider47
14-07-2011, 14:21   |  #4  
OP Taze Üye
4 mesaj

Hmmm teşekürler.. zirveyi nereden bulaibilrim ??

xxjoex
17-07-2011, 15:03   |  #5  
Taze Üye
5 mesaj

SAP

ancak çok pahalı olduğunu  biliyorum.

aksoylar
26-12-2015, 07:35   |  #6  
Taze Üye
1 mesaj

Evet bence de herşeye bu kadar çok para almaları çok kötü bir durum.
Diğer taraftan DOS ortamında çalışan programlar ise artık kullanılabilir değil.
Ben çok uzun süredir (yaklaşık 18 yıl) farklı muhasebe programları kullanıyorum. Bunlar; LOGO, ETA, VEGA, DATASOFT, ZİRVE, MİKRO ve AYMET. Bu programlardan VEGA ve DATASOFT'un DOS versiyonları oldukça iyiydi ancak Windows ortamına geçtikten sonra aynı başarıyı gösteremediler. LOGO ve ETA ise zaten herkesin bildiği programlar o yüzden çok yorum yapmama gerek yok. Sadece şunu söyleyebilirim, özellikle LOGO ticari amaçlı güzel bir program ama hem çok pahalı hem de teknik servis konusunda ciddi problemler yaşayabiliyorsunuz, bazı zamanlarda servis alabilmeniz 3-5 gün sürebiliyor bu da çok ciddi bir sıkıntı. Aslında bu kadar yaygın olan bir programın teknik servisinin bu kadar geç ve pahalı veriliyor olması bence çok can sıkıcı bir durum. Ayrıca ilk satın aldığınızda bile eğitime ücret almasını da bir türlü anlayamıyorum (Bu ücret öyle ucuz da değil).
ETA ve ZİRVE ise daha çok resmi muhasebe amaçlı kullanacaksanız iyi.
Aslında yukarıda saydığım programlarda yaşadığım çeşitli sorunlar beni yeni program arayışına itti ve AYMET programını bu arayışlarım esnasında buldum. AYMET çok bilinen bir firma değil ve internetten araştırırken bulduğum ürünler arasında kullanımının kolay olması dikkatimi çekti ve 3 yıla yakın bir süredir de kullanıyorum. İnanmayacaksınız ama bu ismini pek duymadığım program ticari paket olarak beklediğimin çok üstünde bir performansa sahip. Ayrıca teknik servis konusunda da çok hızlı dönüş alabiliyorum. Bir de LOGO'ya ödediğim teknik servis ücretinin üçte biri fiyatına ve çok daha hızlı çözüm alıyorum.
AYMET programını neden özellikle LOGO ile kıyasladığımı sorarsanız benim Ticari Muhasebe amacıyla kullandığım programlar arasında en başarılı bulduğum iki program LOGO ve AYMET. Elbette piyasada onlarca başka program da var ve ben kullandığım programları (LOGO, ETA, VEGA, DATASOFT, ZİRVE, AYMET, MİKRO) alırken gerek çevremdeki insanların tavsiyelerini dinliyorum gerekse kendim internetten araştırıp programların demolarını indiriyorum veya istiyorum. Bu nedenle başka programlarında demolarını inceledim. Mesela: Yaylasoft, Kursoft, Paraşüt, Turkuaz gibi. Bu programların hiçbirisine kötü diyemem ama benim istediğim pratiklikte ve yetenekte görmediğim için bunları tercih etmedim.

Kısaca size tavsiyelerim şunlar:
Eğer işiniz resmi muhasebe tutmaksa ETA veya ZİRVE'nin Müşavir Programını tavsiye edebilirim. Bu firmaların ticari paketleri de var ama bu alanda pek iyi değiller.
Amacınız ticari işlemlerinizi tutmaksa öncelikli olarak AYMET Ticari Muhasebe programını tavsiye ederim.
Eğer büyük ölçekli bir işletmeniz varsa (250'nin üzerinde çalışan) o zaman belki LOGO'nun kahrı çekilir, yoksa o kadar para verip, bir de zamanında servis alamamak gerçekten insanın canını sıkıyor.

Odun Bükücü
05-01-2016, 16:57   |  #7  
Taze Üye
1 mesaj

merhaba arkadaşlar bahsedilen ofisassist muhasebe programını incelemelerim sonucunda bu gün sitesinden denemek için satın aldım (en fazla 39 liram gider diye düşündüm) çok kısa süre içerisinde bana dönüş yaptılar 1-2 saat sürmeden programı kullanmaya başladım ilgilerinden gayet memnun kaldım destek konusunda sorun yaşamayacağımı zannediyorum kullanımıda gayet kolay verdiği tavsiyelerinden dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum..

incelemek isteyenler için  https://www.ofisassist.com/muhasebe-programi.html