En iyi Muhasebe Programı Hangisidir?

Lider47
08-07-2011, 09:39   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

En iyi Muhasabe programı Hangisidir?Acaba yardımcı Olabilir Misiniz?

Lider47
08-07-2011, 09:41   |  #2  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

Yardımcı Olabiliecek birisi Warmı ?

black_flood
10-07-2011, 17:01   |  #3  
black_flood avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 152
5,190 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: May 2006

en iyi hizmeti veren şuan için orka adamlar her türlü soruna cevap veriyor. en kötü özellikleri ms-dos  tabanlı çalışmaları halen.

eta - logo ve link yazılımlarının vista ile birlikte ms-dos desteğini kesip windows ortamında çalışabilir yazılım yapmalarına karşın bu firma halen ms- dos tabanında ve sadece 64 bit desteği yok.

windows ortamında kullanmak istiyorum diyorsan zirve mali müşavir yazılımı gayet iyi bu konuda. ota pisliğe ıvır'a zıvıra para istemiyorlar.

ama ETA yada LOGO LİNK yazılımlarını alırsan sürekli yazılım destek 150 tl versiyon yenileme +servis 250 lira gibi çok komik paralar ödemek zorunda bırakılıyor. bu kısmınıda geçtim düzgün destek yok koymuşlar acemi çaylakları programcıyız diye geçinen özel bir durum olduğunda direk tek kelime size banka hesap numaramızı vereli duruma göre 500 dolar duruma göre 2500 dolar para talep ederek sorunu çözmeye çabalayalım diyorlar ve hava cıva hepsi çok denk geldim bu duruma düşene bari sen düşme bu duruma büyük diye aldanıyorsun sonra kocaman parçalar halinde yoluyorlar kaz gibi.

Lider47
14-07-2011, 14:21   |  #4  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

Hmmm teşekürler.. zirveyi nereden bulaibilrim ??

xxjoex
17-07-2011, 15:03   |  #5  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
5 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Tem 2011

SAP

ancak çok pahalı olduğunu  biliyorum.

aksoylar
26-12-2015, 07:35   |  #6  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Ara 2015

Evet bence de herşeye bu kadar çok para almaları çok kötü bir durum.
Diğer taraftan DOS ortamında çalışan programlar ise artık kullanılabilir değil.
Ben çok uzun süredir (yaklaşık 18 yıl) farklı muhasebe programları kullanıyorum. Bunlar; LOGO, ETA, VEGA, DATASOFT, ZİRVE, MİKRO ve AYMET. Bu programlardan VEGA ve DATASOFT'un DOS versiyonları oldukça iyiydi ancak Windows ortamına geçtikten sonra aynı başarıyı gösteremediler. LOGO ve ETA ise zaten herkesin bildiği programlar o yüzden çok yorum yapmama gerek yok. Sadece şunu söyleyebilirim, özellikle LOGO ticari amaçlı güzel bir program ama hem çok pahalı hem de teknik servis konusunda ciddi problemler yaşayabiliyorsunuz, bazı zamanlarda servis alabilmeniz 3-5 gün sürebiliyor bu da çok ciddi bir sıkıntı. Aslında bu kadar yaygın olan bir programın teknik servisinin bu kadar geç ve pahalı veriliyor olması bence çok can sıkıcı bir durum. Ayrıca ilk satın aldığınızda bile eğitime ücret almasını da bir türlü anlayamıyorum (Bu ücret öyle ucuz da değil).
ETA ve ZİRVE ise daha çok resmi muhasebe amaçlı kullanacaksanız iyi.
Aslında yukarıda saydığım programlarda yaşadığım çeşitli sorunlar beni yeni program arayışına itti ve AYMET programını bu arayışlarım esnasında buldum. AYMET çok bilinen bir firma değil ve internetten araştırırken bulduğum ürünler arasında kullanımının kolay olması dikkatimi çekti ve 3 yıla yakın bir süredir de kullanıyorum. İnanmayacaksınız ama bu ismini pek duymadığım program ticari paket olarak beklediğimin çok üstünde bir performansa sahip. Ayrıca teknik servis konusunda da çok hızlı dönüş alabiliyorum. Bir de LOGO'ya ödediğim teknik servis ücretinin üçte biri fiyatına ve çok daha hızlı çözüm alıyorum.
AYMET programını neden özellikle LOGO ile kıyasladığımı sorarsanız benim Ticari Muhasebe amacıyla kullandığım programlar arasında en başarılı bulduğum iki program LOGO ve AYMET. Elbette piyasada onlarca başka program da var ve ben kullandığım programları (LOGO, ETA, VEGA, DATASOFT, ZİRVE, AYMET, MİKRO) alırken gerek çevremdeki insanların tavsiyelerini dinliyorum gerekse kendim internetten araştırıp programların demolarını indiriyorum veya istiyorum. Bu nedenle başka programlarında demolarını inceledim. Mesela: Yaylasoft, Kursoft, Paraşüt, Turkuaz gibi. Bu programların hiçbirisine kötü diyemem ama benim istediğim pratiklikte ve yetenekte görmediğim için bunları tercih etmedim.

Kısaca size tavsiyelerim şunlar:
Eğer işiniz resmi muhasebe tutmaksa ETA veya ZİRVE'nin Müşavir Programını tavsiye edebilirim. Bu firmaların ticari paketleri de var ama bu alanda pek iyi değiller.
Amacınız ticari işlemlerinizi tutmaksa öncelikli olarak AYMET Ticari Muhasebe programını tavsiye ederim.
Eğer büyük ölçekli bir işletmeniz varsa (250'nin üzerinde çalışan) o zaman belki LOGO'nun kahrı çekilir, yoksa o kadar para verip, bir de zamanında servis alamamak gerçekten insanın canını sıkıyor.

aksoylar bu faydalı yanıtı için aşağıdaki 2 kişiden teşekkür aldı... [ Göster ]
Odun Bükücü
05-01-2016, 16:57   |  #7  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2016

merhaba arkadaşlar bahsedilen ofisassist muhasebe programını incelemelerim sonucunda bu gün sitesinden denemek için satın aldım (en fazla 39 liram gider diye düşündüm) çok kısa süre içerisinde bana dönüş yaptılar 1-2 saat sürmeden programı kullanmaya başladım ilgilerinden gayet memnun kaldım destek konusunda sorun yaşamayacağımı zannediyorum kullanımıda gayet kolay verdiği tavsiyelerinden dolayı tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum..

incelemek isteyenler için  https://www.ofisassist.com/muhasebe-programi.html

melihaterzi
10-02-2016, 16:04   |  #8  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2016

Öncelikle verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim.

Sizin ve bir kaç kişinin daha tavsiyeleri doğrultusunda bazı yazılımları inceledim. Gerçekten de Aymet Muhasebe Programını beğendim ve satın aldım. Şu anda kullanıyorum çok memnunum.

Ben de diğer arkadaşlara tavsiye ederim.

İyi çalışmalar dilerim.

midyen
15-03-2016, 13:04   |  #9  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2012

Lila Mobil Ticari programını denemenizi öneriyorum. Yeni nesil ön muhasebe programı. Web tabanlı. Tablet /cep telefonları dahil tüm tarayıcılarda çalışıyor. istek kendi pc nize yükleyin isterseniz bulut sunucularda kullanın. ister satın alın isterseniz kiralayın.
Kobilerin ihtiyaçları göz önünde bulundurularak geliştirilmiştir. Stok yönetimi, cari borç- alacak takibi, müşteri analizi, karlılık durumu vb. ticari faaliyetleri ile ilgili sayısız işlem ve hareketleri takip eden web tabanlı muhasebe yazılımıdır. Barkod takibi, Sipariş ve irsaliye takibi vs de yapabilen bir uygulama.
Lila Mobil de CRM, E-fatura, Entegrasyonlar (n11, gittigidiyor veya hepsiburada), üretim, döviz takibi vs. detay modüller mevcut. sitesi www.lilayazilim.com

Neyu2016
29-09-2016, 17:30   |  #10  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
6 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eyl 2016

bence açık kaynak tekir iyidir.

Skytrill
13-10-2016, 19:44   |  #11  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Eki 2016

Netsis İyi Bir Program Tavsiye Ederim

simsekmehmet
04-11-2016, 17:04   |  #12  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Kas 2016

Öncelikle Merhaba
Arkadaşlar uzun süredir muhasebe programları kullanıyorum öncelikle ücretsiz programları denedim (MuhasebeEx, PatroFİN, Turquaz ve adını hatırlamadığı bir kaç program). Ama hiçbirisi isteklerimi tam olarak karşılamadı bende ücretli bir muhasebe programı kullanmaya karar verdim. Kısa bir araştırma sonucu Logo muhasebe programını denedim ama teknik servis ücretleri, versiyon yükseltme gibi hizmetlerinde ciddi ücretler istiyorlar bu ücretler bana çok fazla geldi bu nedenle kullanmaktan vazgeçtim ve yeni bir program aramaya başladım. Araştırma yaparken yorumlarda karşıma çıkan Aymet Muhasebe Programını gördüm ve aradım tanıtım isteğinde bulundum ve tanıtımı yaptılar herhangi ücret talep etmediler. Telefondan  yardım alabiliyorum programda yapamadığım birşey olduğunda bilgisayara bağlanarak sorununu rahatlıkla çözüyorlar. Programın ihtiyaçlarımı karşıladığını gördüm ve Aymet Ticari Paketini  satın aldım yaklaşık 4 aydır kullanıyorum teknik servis ücretleride çok uygun. Tavsiye ediyorum.

melihaterzi
03-12-2016, 12:08   |  #13  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2016

Ben de epeydir Aymet Muhasebe programını kullanıyorum ve memnunum. Size katılıyorum.

İyi günler,

melihaterzi
03-12-2016, 12:12   |  #14  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
4 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Şub 2016
Alıntı: Skytrill  
Netsis İyi Bir Program Tavsiye
 

Netsis üretim yapan büyük fabrikalara hitap eden bir program diye biliyorum, küçük ölçekte çok uygun olmayabilir, ayrıca bildiğim kadarıyla LOGO firması Netsis'i satın aldı! Bence artık Netsis eskisi gibi olmayacaktır! Yine de fabrikalar için bir seçenek olabilir tabii ki.