Modem Reset Programı

BeyazLotus
31-08-2009, 20:46   |  #1  
BeyazLotus avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
180 mesaj

Arkadaşlar benim modemime reset atmak için bir program yada .bat dosyası vamı acaba. Modemim Airties Rt-206.  İnternette biraz baktım ama bulamadım. Chip üyelerinden bilen biri vardır diye düşündüm.

_OnuR_
31-08-2009, 20:52   |  #2  
_OnuR_ avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
890 mesaj

reset atmak için programa gerek yok modemin arayüzünde yapabilirsiniz(airties leri bilmiyorum ama zyxel de nereden yapıldığını biliyorum)

BeyazLotus
31-08-2009, 20:55   |  #3  
BeyazLotus avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 1
180 mesaj

Kardeş öyle reset atmayı biliyorum. Benim işim elle reset değil. Bana bir araç lazım :)

history83
31-08-2009, 21:27   |  #4  
Yıllanmış Üye
758 mesaj

telekomun verdiği combomax pikatel var bende mavi olandan nasıl oluyor bunda reset atmak arayüzden?

BOOMFUNKMCS
19-09-2009, 16:38   |  #5  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 11
3,373 mesaj
Alıntı: BeyazLotus  
Arkadaşlar benim modemime reset atmak için bir program yada .bat dosyası vamı acaba. Modemim Airties Rt-206.  İnternette biraz baktım ama bulamadım. Chip üyelerinden bilen biri vardır diye düşündüm.

reset değil, restart! 
modem ayarlarında zamanlayıcı olmalı,o şekilde yapabilirsin. 

_eFeKenTLi_
20-09-2009, 04:10   |  #6  
_eFeKenTLi_ avatarı
Yıllanmış Üye
716 mesaj

modemın arkasında ufak bır delık var oraya kurdanı sok 10 sn basılı tut . modemıne res atmıs olursun ... yada hızmet programından gelısmıs ayarlardan arayuze gırerırek modemı fabrıka ayarlarına dondurebılırsın .... ne gerek var programa ... herseyde programlara yonelme bence .

ufukdr
11-10-2009, 15:40   |  #7  
Yeni Üye
29 mesaj

arkadaslar kac yerde bole yanlıs yazımlar goruyorum  uyesı oldugum yerde yazmak ıstedım

reset atmak : modemın arkasında kucuk  delıkten ınce bır cısım yardımıyla  modem ısıklarının sonup yanmasıyla  gerceklesır buda modemın hafızasını sıler bu demek olurkı kullanıcı adı ve sıfre kaybolur yenıden  kurulum yapılması gerekır.

restart atmka : bunda ıse modemın  on off butonunu kullanarak  yenıden calıstırılma demektır yada uzak yerlerde duran modemlerı  modemın ara yuzu yazılımıyla yapılır  hıc bır sekılde kullanıcı adı paralo kaybolmaz  bu arayuzlere gırmek ıcın tarayıcı sayfasına  bır kac kodla gırıle bılır yada vısta kullananlar  ag paylasım  merkezınden aygıtları goruntuleye  bakarak ulasa bılırler.