109p4 phılıps monitör menü kilitlenme

HPQ-User
01-11-2008, 14:14   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

asmurat sormuş:
phılıps marka monitör kendi kendine loochteed block menü yazıyor kendi kendine açılıyor gece bir açılıyor bir kapanıyor osd menüsüne ulasınca ben farklı işlem istiyorum o farklı işlem yapıyor kendi kendine bunu birkez daha yaptı bilgisayara format atım monitörün fişini 1 gün çektim yeni windows kurdum 1 sene yapmadı şimdi yine yapıyor virüs yapabilirmi diye düşünüyorum

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Diğer
Sistem Özellikleri:
gigiabyt 8knxp anakart p4 2.4 pentıum HT işlemci 478 pin saphir 1650 pro ekran kartı samsung sata 80 gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 5.1; .NET CLR 2.0.50727; .NET CLR 1.1.4322; .NET CLR 3.0.04506.30)

Blacksmith
01-11-2008, 14:31   |  #2  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

benım bildigim bir virus yada zararlı program moitorun ıcıne sızarak onu kontrol edemez cunku monıtorun kendi yazılımı vardır ayarlamaları yapmak ıcın ama bir isletim sistemi yoktur..bu yazılımlar ancak bir ısletim sıstemi uzerınde etkılı olabılırler..zaten monıtorle pc arasındakı baglantı kablosundan r-g-b ve tarama sinyallerınden baska birsey gecmez..bana mumkun degıl gıbı geldı.

benzer bir durum benım muzık setimdede var ben ses acarken kendı kendıne menuye falan giriyor, cd ye gecıyorum kaset calıyor falan gibi..tam tersı seyler yapıyor yanı..ben monıtorun yazılımından kaynaklanıyordur dıye dusunuyorum..