1700 TL'ye AMD A10 7850K Sistem Toplama

EmnCn2001
22-06-2015, 22:41   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
77 mesaj

Arkadaşlar ben bir sistem topladım arkadaşım için ancak nasıl olmuş diye işin ehline sorayım dedim.Gözünü devirmiş İsteyen yeni sistem önerilerinde bulunabilir. Mümkünse Vatan Bilgisayar'dan olsun. Kullanan kişi ağır oyunlar oynamaz minecraft, CS Nexon: Zombies falan oynayacak. Şimdiden teşekkürler.Alkış

NOT: 1750 TL'nin üstüne çıkamaz. Vatan istememizin sebebi indirimlerle 1500 TL'ye kadar düşmesiMutlu

InnocentRaver
23-06-2015, 16:48   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

İyi günler, tercih ettiğiniz sistem giriş-orta seviye ayarında bir sistem. Tercih ettiğiniz APU, şu an itibari ile erişilebilinecek en iyi APU, fakat sanırım APU'ların sistem belleğinden kullandığını bilmiyorsunuz veya eksik biliyorsunuz. Seçtiğiniz RAM ile kullandığınız APU'dan en yüksek randımanı elde edemezsiniz. Şöyleki, APU kullanıldığında sistem RAM'i kullanılıyor, yani harici ekran kartlarındaki gibi grafik çiplerinin kendi RAM modülleri bulunmuyor. RAM'lerdeki MHz değeri APU kullanılacağı zaman en yüksek önceliklerden birisidir, MHz değeri ne kadar yüksek olursa CPU ve RAM arasındaki bilgi alışverişi o kadar yüksek olur. Aşağıdaki videoda hızın performansı ne kadar etkilediğini izleyebilirsiniz (bazı oyunlarda fazla fark etmiyor, bazı oyunlarda 20-25 fps gibi önemli değerler elde ediliyor.)

https://www.youtube.com/watch?v=FGlnnMNuEHk

İkinci husus ise soğutucu, bana sorarsanız bir kere kaliteli alın rahat edin. CoolerMaster TX3 veya Hyper 212 EVO sizi çok rahat ettirecektir.