2013'ün en iyi 8 Torrent istemcisi!

CHIP Online
07-08-2013, 00:03   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Torrent dosyalarınızı hızlı, sorunsuz ve en kolay biçimde indirecek 8 aracı sizler için seçtik!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/201 ... stemcisi_41884.html

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

BitTorrent yeni bir teknoloji değil, ancak "eşler arası" dosya dağıtımında inanılmaz derecede yaygın olarak kullanılıyor. 12 yaşındaki BitTorrent, dosyaları internet üzerinden dağıtmayı son derece kolay bir hale getiriyor.


Teknolojinin yasadışı, lisanslı içerikleri paylaşmak için kullanıldığına dair tartışma devam ediyor. Dahası BitTorrent, virüslerin hızla dağıtımı için iyi bir yol. Ancak BitTorrent'in çok sayıda yasal kullanımı da var. Örneğin bir Linux dağıtımını BitTorrent üzerinden indirebilir, Internet Archive'daki milyonlarca dosyaya BitTorrent üzerinden ulaşabilirsiniz.


Tek sorun, web tarayıcılarının çoğunun Torrent dosyalarını varsayılan olarak desteklememeleri. Dolayısıyla özel bir Torrent yazılımına ihtiyacınız var. Peki hangisini tercih etmelisiniz? Bu yazımız size en uygun Torrent istemcisini seçmenizde yardımcı olacak.


1. uTorrent: İhtiyacınız olabilecek tüm standartları destekleyen uTorrent, RSS okuma, patron tuşu gibi ek özelliklere de sahip. Basitliğiyle öne çıkan uTorrent, varsayılan ayarlarla sorunsuz çalışıyor; gelişmiş ayarları sadece onlara ihtiyaç duyduğunuzda görüyorsunuz. Bir torrent dosyasını indirmeye başlamak için genellikle ona tıklamanız yeterli.


2. qBittorrent: uTorrent'e kıyasla açık kaynak kodlu bir alternatif sunmayı amaçlayan qBittorrent, Windows, Linux, Mac ve fazlasında çalışabiliyor. Son derece hafif bir program olan qBittorrent, iyi tasarlanmış kullanıcı arayüzü sayesinde yolunuzu bulmanızı kolaylaştırıyor. Dahili arama motoru ile aradığınızı bulmanız da kolay bir hal alıyor.


Tüm Konu: 2013'ün en iyi 8 Torrent istemcisi!

Resimlerle: Windows 8'i hızlandıran 30 ince ayar ve araç!

Kaynak: www.chip.com.tr