Acil toplama

ByNwo
30-04-2013, 23:31   |  #1  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 3
320 mesaj

Herkese iyi akşamlar mobil modemden bağlanıyorum o yüzden hızlı anlatıcam sebebi ise tasınıyoruz da turk telekom bi sebeke kuramadı hale...Bizim sınıfta arkadaş yeni bilgisayar toplayacak Psu var en az 400 w mış kesin bilgi yok açıp bakmış ama yazmıyor...Atx kasası var psuda var dedigim gibi sadece vatanbilgisayardan olmalı ben toplardım ama 1 haftada 4 int paketi bitirince insan AlkışBütçe en fazla 850 TL falan Ekran kartı hd4850 yeterli.... fazlasını düşünmenize gerek yok neyse :) Yorumlarınıa bakacağım hadi bakalım Şimdiden saolun onca işin içinde bide bunla uğraşmıyayım dedim Karizma

DiamondMines
30-04-2013, 23:46   |  #2  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: emre66radar  
Herkese iyi akşamlar mobil modemden bağlanıyorum o yüzden hızlı anlatıcam sebebi ise tasınıyoruz da turk telekom bi sebeke kuramadı hale...Bizim sınıfta arkadaş yeni bilgisayar toplayacak Psu var en az 400 w mış kesin bilgi yok açıp bakmış ama yazmıyor...Atx kasası var psuda var dedigim gibi sadece vatanbilgisayardan olmalı ben toplardım ama 1 haftada 4 int paketi bitirince insan AlkışBütçe en fazla 850 TL falan Ekran kartı hd4850 yeterli.... fazlasını düşünmenize gerek yok neyse :) Yorumlarınıa bakacağım hadi bakalım Şimdiden saolun onca işin içinde bide bunla uğraşmıyayım dedim Karizma

AMD A8 5600K Soket FM2 3.6GHz 4MB Cache 32nm Islemci 225 TL
ASUS F2A85-M LE AMD A85 Soket FM2 DDR3 2400MHz (O.C.) SATA 3.0 USB 3.0 HDMI&DVI Anakart 160 TL
PATRIOT 4GB Signature DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram 45 TL
WD 3.5" 1TB Caviar Blue SATA 3.0 7200Rpm 64MB Cache Harddisk 160 TL
PIONEER DVR-S20LBK 24X ± DOUBLE LAYER LABELFLASH SATA DVD YAZICI SIYAH 53 TL
AOC 18.5" E966Swn GENIS EKRAN LED MONITÖR 170 TL
FRISBY FK-12QU Q TÜRKÇE USB SIYAH KLAVYE 8 TL
FRISBY FM-915K USB SIYAH OPTIK MOUSE 6 TL

TOPLAM: 827 TL (%25 INDIRIMLI FIYATLAR) VATAN@DA

ByNwo
01-05-2013, 11:46   |  #3  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Hocam saolasın ilk senden yanıt geleceğini tahmin etmiştim AlkışLakin en başta hızlı yazayım derken en önemlileri yazmayı unutmuşum :) klavye mouse değişecek ekran var ama yeni alıncak kasalı ekran flatronmuş Beğendim onları yazmışşın zaten :) dvd okuyucusuda bozulmuştu neyse soğutucularınıda eklerseniz sevinirim hocam Kahkaha Sayfada kaldıgım her süre yarım mb gidiyor nerdeyse :D birde size birşey danışacağım benim bilgisayarda benim eski bilgisayarda ısınıp kapanıyor 5 dkda elliyorum yanıyor ekran kartıda işlemcide oyundaki ara ara donmalar işlemcidendi sanırım eskisinde ama yeni updatelerde giderilmiş dedi onuda yaptım düzelmedi bazı i7 bilgisayarlada bile oluyor da onu geçtim kendi kendine kapanıyo dediğim gibi kapatılıyor diyor çok ısındıgında daha win8 açılır açılmaz sifreyi yazarken hemen kapanıyor gerçekten çok sinir edici vatandan zalman termal macun alıcam yorumlarda iyi diyorlar 2 sinide termallicam o eskisini termalliyemedim taşınma işi çıktıda :) soğutuculardan kaynaklanmaz o zaman en baştata kapanırdı bide evde sıcak oluyor hep güneş alan yerler bana denk geliyor neyse fazla uzatmıyayım Zalmanın yorumlarına baktım sizce ikisi için iyimi ? birde yenisinde hdd çok ısınıyor onun için hdd soğutucu almayıda düşünüyorum gerçi hepsi ısınıyoda Sen ne diyosun ? Hasta

DiamondMines
01-05-2013, 11:59   |  #4  
DiamondMines avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 988
10,394 mesaj
Alıntı: emre66radar  
Hocam saolasın ilk senden yanıt geleceğini tahmin etmiştim AlkışLakin en başta hızlı yazayım derken en önemlileri yazmayı unutmuşum :) klavye mouse değişecek ekran var ama yeni alıncak kasalı ekran flatronmuş Beğendim onları yazmışşın zaten :) dvd okuyucusuda bozulmuştu neyse soğutucularınıda eklerseniz sevinirim hocam Kahkaha Sayfada kaldıgım her süre yarım mb gidiyor nerdeyse :D birde size birşey danışacağım benim bilgisayarda benim eski bilgisayarda ısınıp kapanıyor 5 dkda elliyorum yanıyor ekran kartıda işlemcide oyundaki ara ara donmalar işlemcidendi sanırım eskisinde ama yeni updatelerde giderilmiş dedi onuda yaptım düzelmedi bazı i7 bilgisayarlada bile oluyor da onu geçtim kendi kendine kapanıyo dediğim gibi kapatılıyor diyor çok ısındıgında daha win8 açılır açılmaz sifreyi yazarken hemen kapanıyor gerçekten çok sinir edici vatandan zalman termal macun alıcam yorumlarda iyi diyorlar 2 sinide termallicam o eskisini termalliyemedim taşınma işi çıktıda :) soğutuculardan kaynaklanmaz o zaman en baştata kapanırdı bide evde sıcak oluyor hep güneş alan yerler bana denk geliyor neyse fazla uzatmıyayım Zalmanın yorumlarına baktım sizce ikisi için iyimi ? birde yenisinde hdd çok ısınıyor onun için hdd soğutucu almayıda düşünüyorum gerçi hepsi ısınıyoda Sen ne diyosun ? Hasta

Emre çok karışık yazıyorsun, tam olarak anlamak zor ne demek istediğini. Eğer ekran kartın ısınıyorsa, kasayı kapalı tut ve ekran kartı üstüne doğru bir 140mm lik fan al ve tak yan panele. Eğer işlemci de ısınıyorsa iyi termal macun alıp tekrardan sür, stok fan mı kullanıyorsun bu sistem için? Hangi sistem bu? Sabit disk için de aynı fan takarsan ısınmaz o kadar.

ByNwo
01-05-2013, 13:35   |  #5  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Evet Haklısın Hocam Ne diyeyim yazma rekorlarım var ama düşünerek yazmıyorum ve yazdıklarımı tekrar okuduğumda lanet olsun ben bile anlamadım onlar nasıl anlıyabilir diye düşünüyorum Emin değilBende anlamadım doğrusu en son topladıgım arada kapanıyor baktıgımda çok ısınıyor ama gerçekten sıcak oluyor ev ...Yani şuan kullandıgımda pek sıkıntı yok gibi ara ara kapanıyor.Eski bilgisayar vardı ya benim bir de Asus m2av-m y di galiba anakartı o çok kapanıyor ya ısınmadan ya virüsten ama virüsten kaynaklandığdnı sanmıyorum.Salityleri temizledim harici disktekiler duruyor hale...Avg lisanslı sürümüde var.Soğutma sisteminden kaynaklandığını düşünmüyorum geçen yaz kapattığımı bile hatırlamıyorum termal macunları yenileyeceğim işlemcide ekran kartıda ısınıyor gibi işlemci kesin ısınıyor .... Ekran kartınada sürerim belki Yeni toplattığım (yeni sayılır) sadece boştayken bile işlemci ısınıyo Onu hallederim termalle eskisinede termal süreceğim Vatandan Zalman termal soğutucu alacağım yorumlar iyi seninde görüşünü alayım dedim  şuan kullandıgımı alırken gelen soğutucu cool master mi neydi high performance olandan yorumlarına baktım daha kötü yaptı diyenler bile var Her gün termal macun sürmüyoruz ne de olsa Haksızmıyım ? Bir kez sürelim kaliteli sürelim...Göz kırpma

ByNwo
01-05-2013, 13:38   |  #6  
ByNwo avatarı
OP Yıllanmış Üye
320 mesaj

Yine karışık yazmışım noktalama işaretlerini es geçmişim ama eskisine göre biraz iyi yinede :) ZALMAN termal soğutucu demişim macun yani karışıklık olmasın :)