Apple Maps, iOS 8'de yenilenebilir

CHIP Online
12-03-2014, 16:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Apple'ın bir sonraki iOS'u, iOS 8 hakkındaki ilk iddialar gelmeye başladı bile...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... enebilir_45929.html

Resimlerle: Apple'ın ilk on çalışanı!

iOS 6'da ortaya çıkan Apple Maps, çeşitli sorunlarla birlikte gelmiş, birçok kullanıcı uygulamadaki verilerin ve işlevlerin eksikliğinden yakınmıştı. Google Maps ise App Store'da hala Apple'ın harita uygulamasından daha çok rağbet görüyor. Ancak bu durum, yeni bir rapora bakılacak olursa iOS 8'de değişebilir.


9to5Mac'in raporuna göre Apple'ın son zamanlarda satın aldığı BroadMap, Embark ve HopStop gibi firmalar, Apple Maps'in yeni sürümünde daha doğru bilgilerin yer almasını sağlayacak. "İlgi noktası" işaretlerinin sayısı artacak ve bu işaretler, doğru yerlerde olacaklar. İyileştirilen kartografi, navigasyonu daha verimli bir hale getirecek.


Kaynaklara göre iOS 8'deki Maps, büyük şehirler için toplu ulaşım haritaları da sunacak. Son olarak yenilenen Apple Maps'in ilgi noktalarını gösteren bir tür artırılmış gerçeklik işlevi sunacağı da söyleniyor. Ancak bu işlev, iOS 8'de değil "önümüzdeki senelerde" de ortaya çıkabilir. İşlevin Layar'ın bir süredir sunduğu uygulamalarındakine benzeyeceği düşünülüyor.

Tüm Konu: Apple Maps, iOS 8'de yenilenebilir

Resimlerle: Apple'ın ilk on çalışanı!

Kaynak: www.chip.com.tr