Apple, Samsung'a yaptığı itirazı kaybetti

CHIP Online
21-10-2012, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bu kez zafer Samsung'un: Apple, Samsung'a kaybettiği davaya yaptığı itirazı da kaybetti...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/app ... kaybetti_36546.html

Resimlerle: Tabletiniz için en iyi 25 aksesuar

Apple'ın İngiltere'de Samsung'a karşı kaybettiği davada Samsung'un iPad tasarımını kopyalamadığına hükmedilmiş, Apple'dan bunu açıklayan bir reklam yayınlaması istenmişti. Apple ise bu karara hemen itiraz etmişti. Davanın hakimi Birss'in ağzından çıkan "iPad'i Galaxy tabletler ile karıştırmak mümkün değil çünkü Tab'ler Apple'ınkiler kadar 'havalı' değil" cümlesi, çok konuşulmuştu.


Galaxy Tab'in iPad'i kopyalamadığına hükmedilmesindeki neden sadece "hava" farkı değildi, Galaxy Tab aynı zamanda iPad'den daha inceydi. Apple ise yaptığı itirazda inceliğin fark etmeyeceğini söylemiş, teknoloji geliştikçe cihazların incelmesinin beklendiğini ileri sürmüştü. Sir Robin Jacob, alınan tasarım patentlerinin zamanındaki ürünleri korumak üzere olduğunu, gelecekteki farkları kapsamadığını söyleyerek bunu reddetti.


Davada Apple için çıkan tek iyi karar, hakimin Apple'ın ana sayfasnda yayınlaması gereken yazının, yazıya bir bağlantı olabileceğini söylemesi oldu. Yine de yayınlanacak yazının 14pt boyutunda Arial ile yazılmış bir metinden küçük olmaması gerekiyor.

Tüm Konu: Apple, Samsung'a yaptığı itirazı kaybetti

Resimlerle: Tabletiniz için en iyi 25 aksesuar

Kaynak: www.chip.com.tr