ASUS HD AH3650 SILENT AGP8X 512MB

demirxxx
30-10-2008, 18:04   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
9 mesaj

[resim][/resim]ARKADAŞLAR P4 3GHZ,2GB DDR SD RAM,500WATT POWER,OLAN SİSTEMİME UYGUN OYUNLAR YÜKLÜYORUM,OYUNLAR GENELDE RİPLİ ŞİMDİ SORUN ŞU,AÇILAN OYUNLARI MİNİMUM SEVİYEDE 1 SAAT OYNADIKTAN SONRA OYUN KARE KARE GİDİYOR BİLGİSAYAR KASILIYOR,ISI DURUMUNA BAKTIĞIMDA İŞLEMCİ VE ANAKART NORMAL E.KARTI ISISI YÜKSEK GÖRÜNÜYOR BU DURUMA E KARTININ ÜSTÜNE FAN ALARAK ÇÖZÜM BULABİLİRMİYİM KASA İÇİ FANLAR GAYET İYİ ÖN12CM,EGZOS FAN12CM VE KIŞ AYINA GİRDİK KASMAMASI GEREKİYORDU SİSTEMİDE YENİ KURDUM VİRÜSSÜZ VE TEMİZ NOD32 SON SÜRÜM KULLANIYORUM ÇARE NEDİR ARKADAŞLARE.KARTI BİLGİLERİ AŞAĞIDADIR BİRDE RAMSİNK KULLANSAM NEKADAR FAYDA EDER CEVAPLARINIZI BEKLİYORUM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER

AH3650 SILENT/HTDI/512M
Gigantic 512MB memory on board & 0dB V-Cool® Silent Solution
- Gigantic 512MB memory on board
- 0dB Noiseless V-Cool Silent Solution
- HDMI Output Supported  
Gigantic 512MB memory on board & 0dB V-Cool® Silent
Solution
ASUS Exclusive Innovations
ASUS Features
Gigantic 512M memory on board
V-Cool® Silent Heatsink:
0dB noiseless powerful heat dissipation with V-engine & Intercooler design concept
HDMI output support:
Built-in multi-channel 5.1 surround audio over DVI-HDMI Adaptor

ASUS Splendid:
Watching movies on PC is as good as on Top-of-the-line consumer television

ASUS Gamer OSD:
Real-time overclocking, benchmarking and video capturing in any PC game!

ASUS SmartDoctor:
Your Intelligent hardware protection and overclocking tool.

ASUS Video Security Online:
Keep an eye on your home at all times no matter where you are

Graphics GPU Features
AGP 8X Interface

Powered by ATI RADEON® HD3650 GPU

ATI Avivo™ HD Technology—Enjoy hardware based H.264/VC-1 decoding of Blu-ray™ and HD DVD movies on your computer

Full support for Microsoft DirectX10.1 and Shader Model 4.1 enables stunning and complex special effects

HDCP Compliant: Allow playback of HD DVD, Blu-Ray Disc and other protected content at full HD resolutions

Built for Microsoft® Windows Vista™

OpenGL®2.0 support

Single dual-link DVI output which supports 2560 x 1600 at 30Hz resolution displays

I/O Specifications
AGP
HDCP Compliant
HDTV-out
Dual DVI-I
VGA
HDMI

SYSTEM FAN in chassis is recommended for using the Silent graphics card.
For the best heat dissipating results, please place the PC in a location with good ventilation.

* All specifications are subject to change without notice. Please check with your supplier for exact offers. Products may not be available in all markets.
* PCB color and bundled software versions are subject to change without notice.
* Brand and product names mentioned are trademarks of their respective companies.

demirxxx
31-10-2008, 15:36   |  #2  
OP Taze Üye
9 mesaj

cevap yoksa anlayanda yok demektir,soru zor herhalde yazan yok

Reborn91
02-11-2008, 11:53   |  #3  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

Ekran kartındaki silent fansız oluşunumu söylüyor. Kasa içi havalandırmanı iyi tut derim. Ekran kartının aşırı ısınması olası bu durumda. Ekran kartının ve P4 işlemcinin termal macunlarını yenile. Arctic silver 5 öneririm. Tabi bu işten anlamıyorsan yapma. Teknik servise götür. Gene aynı problemi verirse değişimini iste ekran kartının.

demirxxx
02-11-2008, 23:55   |  #4  
OP Taze Üye
9 mesaj

tşk yorum için,sürücüde bir sorun vardı herhalde bidaha yükledim sorun düzeldi,ama karta ramsink kullanıcam artı termal macun iyi fikir,sanırım makınayı alalı kullanmadım, ama işlemcim anakartım ısınmıyor,kısacası ucuz etin yahnisi bu kadar oluyor,oyun oynarken e.kartı 45-50 derecelerde ramsinkle 40 dereceye düşürebilirsem tıkanmaz heralde,bu e.kartı için en uygun ısı derecesi nedir oyun oynarken yada performansı iyi olabilecek stabil derece nedir cevaplarsan sevinirim en azından bu dereceyi bulursak soğutma gereklimi değilmi bilmiyorum örneğin stabil derece 30 ise buna göre işlemler uygulayacağım mesela ramsink veya artı yakınına fan buda olmadı başka yöntem kısacası stabil dereceyi bulmam lazım cevap beklicem

Reborn91
03-11-2008, 00:59   |  #5  
Reborn91 avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
3,307 mesaj

ekran kartları 110C ye kadar yanmadan çalışırlar. Ancak max. stabil çalışma sıcaklıkları 75-85C arasıdır. Eğer yük altında 80C yi geçmiyorsa ekran kartına hiçbir şey yapmana gerek yok. Sorununun düzeldiğine de sevindim benim aklıma sürücüler gelmemişti. Kolay gelsin Saygılar.

demirxxx
03-11-2008, 17:26   |  #6  
OP Taze Üye
9 mesaj

yorumların için çok teşekkür ederim durum anlattığın gibi ise şimdilik bişey kullanmıcam ama termal macun önerdiğin markadan bulursam hemen kullanıcan hoşçakal yine teşekkürler saygılar.BeğendimBeğendimBeğendim