Bağlantı hatası acil

bybilgix
11-12-2006, 17:47   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

İyigünler bende gagabytega-81945gmf anakart var onbord ethernet kartıyla internete bağlanmak istiyorum( marvell yukon 88w8053 PCI-e Gigabit ethernet controler) ama modem le arasın da ağ sorunu oluşuyor. hem modemdeki hem bilgisiyardaki ağ kablosu takılı değil işareti bir yanıp bir sönüyor. bilgisayarın arkasındaki ışıkların ikiside yanıyor turuncu ve yeşil.(modem loopcom)diğer bilgisayarlarda internet var.Yardım ederseniz sevinirim.

mdk
25-12-2006, 09:39   |  #2  
Taze Üye
1 mesaj
bybilgix
İyigünler bende gagabytega-81945gmf anakart var onbord ethernet kartıyla internete bağlanmak istiyorum( marvell yukon 88w8053 PCI-e Gigabit ethernet controler) ama modem le arasın da ağ sorunu oluşuyor. hem modemdeki hem bilgisiyardaki ağ kablosu takılı değil işareti bir yanıp bir sönüyor. bilgisayarın arkasındaki ışıkların ikiside yanıyor turuncu ve yeşil.(modem loopcom)diğer bilgisayarlarda internet var.Yardım ederseniz sevinirim.
egemengiga
25-12-2006, 09:55   |  #3  
Yıllanmış Üye
4,298 mesaj

4 portlu mu modem? digerleri baglaniyor yazdigin icin...
oncelikle kablonun saglamligini teknik servislerden birisinde test cihazi ile kontrol ettir. eger kablo saglamsa DHCP otomatik IP atayamiyor olabilir. otomatik atama yapmiyorsa ag ayarlarindan diger PC lerin yerel IP lerinden farkli bir IP ata otomatik olarak.

OR: diger PC lerin IP leri, (10.0.0.8), (10.0.0.10) gibi ise sen de 10.0.0.12 olarak ata.

bunun icin: "ag baglantilarim"->soldaki menuden "ag baglantilarimi goruntule"->hangi ag baglantisini kullandigini sec->İnternet erisim kurallari (TCP/IP)->ozellikler->genel->asagidaki IP adresini kullan

buradan DNS IP sini modemin IP si, IP adresi yazan yere senin bilgisayarin yerel IP sini gir.