Bios güncelleme sonrasında laptop açılmıyor

Porta
21-12-2014, 23:55   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
2 mesaj

Başlıktan anlayabileceğiniz gibi bios güncelleme yaptım, özellikle de kendi sitesinden indirerek yaptım. Yükledi failed dedi reset yeri geldi, attıktan sonra bir daha açılmadı pc. Daha önce laptop sökmediğim için içini açıp kafama göre bios pilini çıkartmayı da istemiyorum, şuan açma tuşuna bastığımda ufak bir ses gelip gidiyo daha sonra öylece bekliyo sadece açık olduğuna dair ışıklar var ama ses falan da gelmiyor. 4 mblık bir olayın buna yol açacağı aklıma gelmezdi. Servise götürmeyi düşünüyorum ancak işi üstüme yıkıp ücret istemelerinden endişe duymuyor da değilim, ilgili çözümü olan var mı, öncelikle sizin fikirlerinizi değerlendirmek istiyorum.

setam357
22-12-2014, 17:17   |  #2  
Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 1
9 mesaj

Öncelikle bios güncellemesi çok riskli ve çok dikkatli yapılması gereken bir işlemdir. Bios bilgisayarın marş motorudur bütün sistemi başla emrini veren veritabanıdır. Bunlardan dolayı sorunuzun cevabına gelirsek bilgisayarınıza ne sizin yapacağınız bir şey var ne de bizim tavsiyelerimiz var. Biosunuz çökmüş durumda bundan dolayı kesinlikle açılmayacaktır. Servise götürmelisiniz ve servis ücreti vermelisiniz. Neden diye sorarsanız çünkü bu sizden kaynaklı bir sorun bios güncellemesi yaptığınızdan dolayı sistem açılmamaktadır. Eğer şanslı iseniz ve bir ufak yalan bulabilirseniz servis ücreti vermessiniz.

Son Düzenleme: setam357 ~ 22 Aralık 2014 17:17