biostan beep dııt sesleri

murat arslantas
17-03-2016, 15:49   |  #1  
murat arslantas avatarı
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
7 mesaj

Merhaba saygı değer bilişimci arkadaşlar. Format atarken biosun ayarlarını karıştırdım eski halınede getıremedım default vs yaptım  pc açılırken 1 kısa beeb 1 kısa çok kısa dııt 1saniye bekliyor 2 kısa dııt ve pc açılıyor windows7 beklenmedik kapatılmadan kurtarıldı diyor çözüm ara vs yapıyorum pc kullanılıyor çok kasıntılı googleye 40 sn açıyor bilgisayarımı 6 sanıyelerde. diriverler hepsi yüklü hiçbir şekilde sorunu yok usb ekran ses.Çocuklar flaş oyunları oynarken çat kapanıyor tekrar açılıyor sıstem onarmaya geçıyor.     
Pc detaylarını verıyorum aşşağıda.

1) Ana Kart:  MSI N1996  P4M900M2-L Not:Bios en son sürümde updateli orjinalinde. 2 Ram slotlu
2) İşlemci: Pentium D 3.0 (Çift Çekirdekli) işlemci Not Hiç Oynanmadı orjinali.

3) Ram: kingston 1g Not: Hiç Oynanmadı orjinali kasılmasın diye bende 2 gb ekleme yaptım kasılmasın diye. Eklediyim Ram:  Elpida 2 gb

4)Hdd: Sata samsung 120 gb Not: Sorunsuz format atıldı.

5)Power suple: model ATX3030P Not: Hiç Oynanmadı orjinali.

Son Düzenleme: murat arslantas ~ 17 Mart 2016 16:03 Neden:
murat arslantas
17-03-2016, 17:50   |  #2  
OP Taze Üye
7 mesaj

üstadım bütün fanlar çalışıyor işlemci ısınmasındanmı kaynaklanıyor yani ama biosu karıştırıp format atmadan önce ses vs yoktu ramları sokup denıyorum şimdi birde öyle deyeyıp yazıyım üstadım bukez yapayım şu işi ya çocuklar benı kesıcek yaben onları 1 haftadır sıkıntı var evde ne sorunlar buluyorsa benı tamirciler afallıyor zaten buyuk servısler ıstanbul pc malıyetını gecer. saygılarımla.

Son Düzenleme: murat arslantas ~ 17 Mart 2016 18:05
murat arslantas
17-03-2016, 17:56   |  #3  
OP Taze Üye
7 mesaj

üstadım ramlerın yerlerını degıstırdım pc goruntu gelmedı slotları degiştirdim sırasını beeb seslerıde gıttı ama ekran yok herşey calısıyor 1 slottan 1 gb cıkarıp 2 gb ile tek remle calıstırdım bu kezde 3 kısa beeb verdi pc acıldı.  Her 2 ramlede 1 slottan goruntu alamıyorum 2 slota 1 gb ram yerleştırınce 2 remde calısıyor goruntu alıyorum win7 sistem bılgısındede okuyor ramları ama pc kasılıyor. Çok kısa 1beeb sesi beklıyor 1 sanıye sonra  3 kısa dıt sesi  win 7 ramleri okuyor Ne yapcam abi şimdi en yakın çöpmu

Son Düzenleme: murat arslantas ~ 18 Mart 2016 09:00