Bir dedikodu daha yalan çıktı

CHIP Online
05-02-2014, 17:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Teknoloji dünyasında her gün ortaya atılan sayısız dedikodudan bir daha, resmi olarak yalanlandı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/bir ... an-cikti_45209.html

Resimlerle: Xbox One'dan ve Xbox tanıtımından resimler!

Teknoloji dünyası dedikodularla, varsayımlarla hayatta kalan, farklı bir platforma dönüştü. Bundan sadece bir süre önce ortaya çıkan, optik sürücüsüz yeni Xbox One modeli hakkındaki haberi sizlerle paylaşmıştık. Bu haberin üzerinden çok geçmeden gelen yeni bilgilere göreyse böyle bir cihaz söz konusu değil.


Microsoft'un ürün müdürü olan Aaron Greenberg'in yaptığı açıklamaya göre, optik sürücüsü olmayan Xbox One gibi bir ürün dedikodudan başka bir şey değil. Ayıca bir süredir bahsi geçen fiyat düşürme politikasının da sadece hurafeden ibaret olduğu, Greenberg'in açıklamaları ile kesinlik kazandı. NeoGAF forumlarda büyük bir tartışma platformuna dönüşen konu başlığı, temelde Xbox One'ın 2014 yılı içerisinde neler yapacağını gösteriyordu ki birçok kişi optik sürücüsü olmayan ve beyaz tonda üretilecek olan yeni Xbox One'ı çoktan kabullenmişti.


Greenberg, kendisine Twitter üzerinden; "399 dolarlık Xbox One dedikodusunun doğruluk payı var mı?" şeklinde sorulan soruya, "Hayır, yok. İnternet üzerinde okuduğunuz her şeye inanmamalısınız" gibi bir cevap vererek, bir süredir ağızdan ağıza dolaşan dedikodulara son verdi. Her ne kadar mevcut Xbox One ve oyunları hakkında yazılanların doğruluk payı bulunuyor olsa da ucuz fiyata satılacak bir Xbox One'dan söz bile edilemeyeceği kesinlik kazanmış durumda.

Tüm Konu: Bir dedikodu daha yalan çıktı

Resimlerle: Xbox One'dan ve Xbox tanıtımından resimler!

Kaynak: www.chip.com.tr