dosya paylaşımı

superfolder55
12-10-2008, 19:16   |  #1  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

buda başka bir sorun :P

(işletim sistemi windows xp professional tr sp2, cihazda antivirüs veya firewall yoktur, windows firewall kapalıdır.)
adsl router modem kullanıyorum, bağlanmak istediğim cihazın ip adresi şu an 192.168.0.6(60.4x.xxx.xx:xx). cihazıma ev dışındaki bir bilgisayardan bağlanmak istiyorum.

www file share pro isimli program ile D: sürücümü paylaşıma açıyorum. program port olarak 80. portu kullandığından netgear routerin port forward sayfasından 80. portu 192.168.0.6 ya yönlendiriyorum (yada 80. portu açıyorum artık nasıl deniyorsa..)

aynı evin içinde olmayan bir bilgisayardan

veya http://60.4x.xxx.xx:xx:80 yazarak bağlanmaya çaıştığımda. hiçbir şekilde bağlantı kuramıyorum. sayfa bulunamıyor.

aynı problemi üstteki resimde gördüğünüz gibi uzak masaüstü bağlantısındada (remote desktop connection)
yaşıyorum. nedense bağlantı kuramıyorum.

yardımlarınızı bekliyorum, şimdiden teşekkür ederim.

stern
13-10-2008, 12:09   |  #2  
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 2
1,453 mesaj

Bu tür paylaşım işlemleri için özellikle web üzerinden bağlantı kurmak için IIS kullanman gerekiyor. kullandığın program ile ilgili bir sorun olabilir. ilk olarka remote bağlantı problemini çözmelisin tabi. remote bağlantı altında bilgisayarım sağ click özelliklere uzak tabında bulunan kutucukları işaretlemen gerekiyor ve administrator accountuna şifre vermen gerekiyor bunun dışında modem üzerine yaptığın bağlantı doğru görünüyro bunları test edip remote bağlantıyı tekrar kontrol edermisin. sonrasında dosya paylaşımı ile ilgili olan olaylara bakabiliriz

superfolder55
14-10-2008, 14:35   |  #3  
OP Yeni Üye
Teşekkür Sayısı: 0
42 mesaj

olayı çözdüm buraya yazmayı unutmuşum kusura bakmayın :P denediğim bilgisayarın interneti sınırlıydı (bakanlık koruması vs.) arkaraşım kendi bilgisayarından ikisi ilede bağlantı kurabildi. genede teşekkürler :P