Dünyanın en zengini yine Bill Gates!

CHIP Online
05-03-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Ve Bill Gates, uzun zamandır yaşanan tartışmaya noktayı koydu; listenin en tepesine yerleşti!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/dun ... ll-gates_45765.html

Resimlerle: 1987'den bu yana Bill Gates!

Forbes ve Bloomberg, her yıl dünyanın en zengin kişilerini listeliyorlar. Ancak iki dev, uzun süredir kimin en zengin olduğu konusunda bir türlü ortak isimde buluşamıyordu. Aradan bir yıla yakın süre geçmiş olmasına rağmen bir türlü anlaşamayan iki dev firma, sonunda Forbes'in de Microsoft'un kurucu ortaklarından Bill Gates'in dünyanın en zengin adamı olduğunu dile getirmesi ile ortak payda da buluşmayı başardı.


Forbes tarafından yakın zamanda yayınlanan dünyanın en zengin 500 kişisi listesinin başında Bill Gates bulunuyor. Bundan önce Meksika'da bulunan telekomünikasyon devi Telmex ve America Movil'in sahibi olan Carlos Slim, Forbes'in son dört yıldır birincilik tacına sahipti. Yine de geçen yıl içerisinde Microsoft'un attığı emin adımlar, hem bilgisayar ve hem de akıllı telefon pazarındaki büyüme payı, Bill Gates'i ufak bir farkla da olsa 76 milyar dolarlık net hacmi ile birinci sıraya yerleştirmeyi başardı. Bu arada Gates, Forbes'in son 20 yıllık diliminde 15 defa en zengin insan seçilmişti...


Pek tabi bu haber sektörü yakından takip edenler için yeni değil zira Bloomberg Billionaire Index listesi, Mayıs 2013 tarihindeki yayınında Bill Gates'i çoktan en zengin insan sıfatına layık görmüştü ki onlar da Gates'in ufak bir farkla birinci sıraya çıktığını beyan etmişlerdi. Her ne kadar kendisi, Bill and Melinda Gates Foundation ile ilgileniyor olsa da aldığı son karara göre Microsoft'un yeni CEO'su Satya Nadella yanında, firmasına teknoloji danışmanlığı yapacak.

Tüm Konu: Dünyanın en zengini yine Bill Gates!

Resimlerle: 1987'den bu yana Bill Gates!

Kaynak: www.chip.com.tr