E Ticaret Sitesi Kurmak İstiyorum.

emreceylo
06-10-2011, 00:04   |  #1  
emreceylo avatarı
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
87 mesaj

Arkadaşlar E-Ticaret sitesi kurmak istiyorum ama şimdiden söyleyim hiçbir bir bilgim yok bu aylık trafik tir nede disk alanı hiçbişey anlamıyorum nasıl tasarımlar yapcam onuda bilmiyom ama satcağım ürünler hazır 1 tane firma buldum onun ürünlerini satcam nasıl kurabilirm nasıl tasarım ederim? Ve bide bu Windows (Server 2008) - IIS 7.5 & .Net 3.5 / Linux (Debian)  - Apache & Php 5.3 bunlar ne oluyor?

kurbak
06-10-2011, 07:09   |  #2  
kurbak avatarı
Üye
Teşekkür Sayısı: 1
96 mesaj

Web Trafiği limitli ADSL gibidir. Limitli ADSL de nasıl 3 GB veriyor ve bu limiti dolduruyorsun. Trafikte aynı şeydir. Mesela trafiğin 10 GB Sitenden sitenden 10 GB lik doküman indiği veya gösterildiği zaman trafiğin bitmiş oluyor.

200 – 300 kişi siteye girerse ne kadar trafik olur demişsin. 300 kişi kadar ziyaretçin olursa bu ziyaretçiler başka sayfalarınıda ziyaret edebilir. Bu hesabı yaparken sayfa gösterimi üzerinden hesaplama yapacaksın. 300 tekil ziyaretçin varsa ortalama 900 sayfa gösterimin olabilir. Her bir sayfanızın boyutu 80 KB diyelim.
900 x 80 = 72. 000 KB Yapar
72.000 KB / 1024 KB  = 70.5 MB yapar
Yani 900 Çoğul Sayfa gösterimin varsa ve sayfaların ortalama 80 KB likse 70 MB Trafik bitmiş olur.

ama şunu belirmekte yarar var.o 3gb lık limit dolunca birisi siteden çıkarsa çıkan kişinin kullandığı yer kadar boşluk açılır
bunu söLe diyelim 30x30 bir kuyu var.Her bir kullanıcı sadece ana sayfayı kullansın ve herbirinin boyutu yani anasayfanın 3x3 olsun
böLece o kuyuya sadece ana sayfaya bakan 100 kişi girebilir .Sonra biri çıkar diğeri girer bunun gibi bişey
umarım anLamanda yardım olmuştur (alıntıdır)
Web Hosting paketlerinde disk alanı, web siteniz için sunucu depolama alanı içinde ayrılmış olan kapasitedir.
Bu alan FTP programları ile web sitenize yükleyebileceğiniz maksimum toplam dosya boyutunu ifade etmektedir.
Örnek Olarak ;
100 Mb disk alanınız mevcut.
Ortalama bir web sayfasının boyutu 100 Kb şeklindedir. Buda web sitenizde ortalama 1000 farklı sayfa barındırabileceğiniz anlamına gelmektedir.(alıntıdır)

alıntılarla cevap verdim umarım yardımcı olmuştur

Son Düzenleme: kurbak ~ 06 Ekim 2011 07:11
emreceylo
06-10-2011, 10:48   |  #3  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

peki bunlar ne oluyor? Windows (Server 2008) - IIS 7.5 & .Net 3.5 /  Linux (Debian)  - Apache & Php 5.3

kurbak
06-10-2011, 21:27   |  #4  
kurbak avatarı
Üye
96 mesaj

bunlar bildiğim kadarıyla uyumluluk yani mesela bazı hostlarda(hepsinde olur mu bilmiyorum) asp linuxta çalışmaz, php de windowsta çalışmaz anlatabildim mi neden çalışmaz filan dersen diyebileceğim bişey yok çünkü bazı hostlar her işletim sisteminde çalışıyor bildiğim kadarıyla daha soruların varsa sorabilirsin

emreceylo
06-10-2011, 21:43   |  #5  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

Web Alanı
        Sınırsız       

E-Posta
        10 Adet       

Bandtwidth (Trafik)
        130 GB Yıllık Trafik       

Sınırsız Ürün Ekleme
        Sınırsız        
Database Alanı
        Sınırsız        

7/24 Teknik Destek
        Ticket ve E-mail Desteği        

Size Özel Tasarım
        Opsiyonel ( Sorunuz )        

Hazır Tasarımlar

(110 + Adet)

Ürün Giriş Hizmeti
Opsiyonel

Sence Bunlar Nasıl?

Son Düzenleme: emreceylo ~ 06 Ekim 2011 21:44
kurbak
06-10-2011, 22:03   |  #6  
kurbak avatarı
Üye
96 mesaj

kısıtlı buldum senin verebileceğin fiyat ne kadar ben sana göre host siteleri önereyim ve bu site hangi site

Son Düzenleme: kurbak ~ 06 Ekim 2011 22:06
emreceylo
07-10-2011, 10:15   |  #7  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

bende fiyat diye bişey yok bana sanal post makinesi olcak kapıda ödeme sistemi olcak bide mobil ödeme sistemeleri olmasını isterim para sorun değil bide Logo, Banner, Animasyon Desteği lazım.

kurbak
07-10-2011, 18:06   |  #8  
kurbak avatarı
Üye
96 mesaj

arkadaşım ben sana belli bi yere kadar yardım edebilirim. bende web işine dair bilgi topluyorum ama daha bi sitem yok. bu ticaret konularına pek bişey diyemiyeceğim ama bişeyler bulabilirsem ben seni bilgilendiririm. host siteleri olarak önereceklerim daha doğrusu aradıklarımdan en iyileri;
http://www.natro.com/webHosting/ (bu site konusunda diyebileceklerim 7/24 yardım, sorunsuz kullanım ve güvenilirliği, bana gelen tavsiyeler böyle)
http://doruk.net.tr/hizmetler/de ... 4dqVaC4q3xjEw%3d%3d (bilgim yok)
http://www.superni.com/ (bilgim yok)
http://www.alastyr.com/ (tavsiyem burasıdır buradaki gibi fazla imkan sağlayan başka bi firma bulamadım yardım konusunda gayet başarılılar ama mesai saatti diye bişey var telefon ile yardımda onun haricinde bu kadar imkana acayip ucuz)
verilen program imkanları ve extralar hakkında tam bi bilgim yok o konuda bazı eksiklerim var
umarım yardımcı olmuşumdur
ve son olarak "Türkiye'nin en büyük ticaret ve açık artırma sitesi gittigidiyor.com php kullanıyor." böyle bi yorum buldum bu sitede belki bi etkisi olur.

Son Düzenleme: kurbak ~ 07 Ekim 2011 18:09
eFq4N
12-10-2011, 18:05   |  #9  
Üye
50 mesaj

Host , Domain , Tasarım (logo,banner,header,bg,minibg) gibi şeyleri makul fiyattan ben üstlenebilirim e-ticaret ile ilgili bi bilgim yok ama hazır sistemler var. onları denemeni tavsiye ederim.

emreceylo
12-10-2011, 23:20   |  #10  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

Tamam ozaman.

coxdige
03-04-2012, 08:24   |  #11  
Taze Üye
3 mesaj

Henüz çok acemisiniz bu yüzden sizin en sağlıklısı profesyonel bir hizmet almanız yönünde olacaktır. Siz hosting ile ilgili bazı teknik terimlere yer vermişsiniz. Sayfanızın barındırılması ile ilgili bilgiler bunlar, yani kullanacağınız web sayfanısın barındırılacağı yer açısından teknik terimler. Sizin bundan sonra birde web sayfasına ihtiyacınız var. Bu konuda Türkiye'de bir çok eticaret sağlayıcısı firma var.

başta olmak üzere bir çok sayfa var.  Bu firmalardan eğer hizmet alırsanız bu hosting paketleri ile uğraşmazsanız, bu hizmeti dahil veriyorlar çünkü . Yanlız bu firmalardaki ücretlerde bir ömür organik bağa göre düzenlenmiş durumda. Söz değimi yazılımı size kiralıyorlar. 

Yada bir web hosting firmasından servis alıp, daha makul yayınlama bedelleri ile anlaştığınız bir yazılımcıyada sayfanızı hazırlatabilirsiniz. Bu durumda yazılım size ait olduğundan dolayı sadece yayınlatma bedeli ödersiniz.  Yazılım ile ilgilide bir kaç bilgi vereyim, Dünya'da bir çok ücretsiz e-ticaret yazılımlarıda var, sizde bu yazılımlardan faydalanabilirsiniz, örneğin oscommerce, magento, opencart olarak google'da arattığınızda karşınıza çıkacaktır.   Bu yazılımları ücretsiz indirerek hosting firmanızdan aldığınız alana yükleyebilirsiniz. Gerçi günümüzde bir çok hosting firması bu yazılımları ücretsiz hosting paketleri içerisinde sunuyorlar. Bir kaç örnek vermek gerekirsede.

Galatron Web Hosting
Daha Net
Turhost
gibi firmalardan hizmet almanızı tavsiye edebilirim. 

Sorularınız olursa gerekli yönlendirmeleri yaparım.

programmers
12-10-2012, 11:06   |  #12  
Taze Üye
16 mesaj

Size proticareti öneririm :)

emreceylo
13-10-2012, 11:04   |  #13  
emreceylo avatarı
OP Üye
87 mesaj

logo gibi çalışmalar ?

merveceylan
12-03-2013, 12:12   |  #14  
Taze Üye
3 mesaj

E-ticaret olarak kuzenimden biliyorum http://www.netgir.com ve http://www.hemenal.com sitelerini öneririm. Başkaları da vardır ama bu ikisiyle konuştuğunu hatırlıyorum kuzenimin.

serlatts
13-06-2013, 18:30   |  #15  
Taze Üye
1 mesaj

güvenilir bir e ticaret sitesi kurulumu bana ne kadara maal olur acaba?

englesson@yahoo.com

hearst
14-06-2013, 09:51   |  #16  
Taze Üye
1 mesaj

minimum 200 bin

alisverisinkrali
26-01-2014, 00:40   |  #17  
Taze Üye
2 mesaj

E-ticaret sitesi kurmak hiç bu kadar kolay olmamıştır.İnceleyiniz,

En iyi ETicaret sitesi yazılımı,ETicaret sitesi kurmanın en iyi yolu,buradanda inceleyebilirsiniz

Son Düzenleme: alisverisinkrali ~ 07 Kasım 2014 14:51
kayhan22fb
26-01-2014, 00:43   |  #18  
Taze Üye
2 mesaj

Son yıllara hızla gelişen ve büyüyen,teknoloji ve ekonomi gibi kavramlar, medeniyet ve kültülerin de yenilenmesine ve yeni bir kabuğa bürünmesine yardımcı oldu.İnsan ihtiyacı olan hemem hemen her sektör değişerek kendi zamanına uygun olarak büyümeye devam ediyor.Bu sekörlerden bir tanesi Tesettür giyimdir.Giyim,insanoğlunun temel ihtiyaci gereksimleri arasında olup,çok tüketilen bir ürün sınıfıdır.Tesettür giyim ise,daha çok kapalı giyime önem veren,İslam kültür'ü ne uygun bir moda olarak son yıllardaki hızlı artışını devam ettirmektedir. Tabiki bu artış,  birçok tasarımcının ortaya çıkmasına, ve yeni yeni modellerin geliştirilmesine sebep oldu.Bu rekabetin için de sektöre profesyonel olarak giren modameyra, tesettür giyimin en önde gelen tasarımcıları ile çalışmakta ve müşterileri ile yakından ilgilenmektedir.www.modameyra.com2014 yılına girerken kendisini birçok müşteriye ulaştırmayı başarmış,kapalı giyim ile ilgilenen kadınlarımızın gözdesi haline gelmiştir. www.modameyra.com web sitesinde, giyim,abiye giyim,takım,pardesü,ferace,pelerin,mont,kaban,eşarp,şal,bone,tülbent,tunik,bluz,gömlek,pantolon,elbise,hırka yelek,tesettür eşofman,tesettür mayo ve birçok aksesuar çeşidi bulunmaktadır.Ve tüm bu ürünleri,Saliha , Pınar Şems,Minel Aşk,Kuaybe Gider,Mustafa Dikmen,Pınar Akşam,Pembe Pırıltılar,Betül Işık,Gamze Polat,Som Fahin gibi Türkiye'nin en önde gelen tesettür tasarımcıları ile çalışarak tedarik etmektedir.modameya 'nın diğer firmalardan en önemli farkı ise yurt dışına özellikle doğu ülkelerine büyük ölçüde ihracat yapması ve ülke ekonomisine katkıda bulunması olmuştur.Ayrıca firmada,hediyeler ve %70 ile %80 e varan indirimler yer almaktadır.moadmeyra'nın tüm ürünlerine www.modameya.com web sitesinden ulaşabilir, http://www.modameyra.com/index.php?B=UyeGiris linkinden üye olup, Ürünleri,indirimleri ve kampanyaları yakından takip edebilirsiniz.

alisverisinkrali
26-01-2014, 00:44   |  #19  
Taze Üye
2 mesaj

Güvenilir,üstelik bütün angaryalardan sizi kurtaracak bir e-ticaret sitesiburada inceleyiniz.

Son Düzenleme: alisverisinkrali ~ 07 Kasım 2014 15:02
TuFaN13
24-02-2014, 23:47   |  #20  
Taze Üye
8 mesaj
Alıntı: emreceylo  
Arkadaşlar E-Ticaret sitesi kurmak istiyorum ama şimdiden söyleyim hiçbir bir bilgim yok bu aylık trafik tir nede disk alanı hiçbişey anlamıyorum nasıl tasarımlar yapcam onuda bilmiyom ama satcağım ürünler hazır 1 tane firma buldum onun ürünlerini satcam nasıl kurabilirm nasıl tasarım ederim? Ve bide bu Windows (Server 2008) - IIS 7.5 & .Net 3.5 / Linux (Debian)  - Apache & Php 5.3 bunlar ne oluyor?
  merhaba Size  E-Ticaret Sitesi kurabilirim. Ayrıca Sınırsız Web alanı sınırsız trafik - sınırsız domain barındırma - Alan adı
Logo - Banner - Tasarım - Sanal Pos gibi işler icinde uygun fiyata Güzel Calısma ile Yardımcı olabilirim

bangaleo
24-06-2014, 21:53   |  #21  
Taze Üye
5 mesaj

Merhaba ; www.EticaretKiti.com'un yeni tasarımını ve yazılımını aşağıdaki bilgiler ile inceleyebilirsiniz.
Eticaret sektörüne atılmak isteyenler için en azından fikir vereceğini düşünüyorum.

- Ekonomik Fiyat
- Şık Tasarım
- Profesyonel Yazılım
- Hızlı Kurulum
- Kolay Kullanım
- Sınırsız Destek

Örnek Demo Site : www.markazo.com

Yönetim Paneli : www.markazo.com/yonetim 
Kullanıcı adı : demo
Şifre : eticaretkiti

bilgi16
27-05-2015, 17:15   |  #22  
Taze Üye
4 mesaj

En iyi hosting hangisi? Sınırsız hoting planı, e-ticaret altyapısı, SSL güvenliği hazır binlerce tema/şablon seçeneği barındıran bir web hosting sunucu hizmeti ile e-ticaret sitesini kurmak için ücretsiz seo eğitim rehberi de bir arada bulacağınız bu  www.sitenasilkurulur.net web sitesinde bulabilirsiniz.

Mert Kurtoğlu
09-11-2015, 11:46   |  #23  
Taze Üye
1 mesaj

Size güzel bir eticaret platformu tavsiye edebilirim, http://www.kmk.net.tr/eticaret.html KMK Bilgi Teknolojileri Anonim Şirketi güzel bir eticaret yazılımı hazırlamış kullanıcı dostu kontrol paneli ve mobil uyumlu eticaret sitesi ile fark yaratabileceğiniz bir eticaret yazılımı diyebilirim.

mertcn87
12-07-2016, 13:11   |  #24  
Yeni Üye
26 mesaj

Merhaba, mobil uyumlu tasarımları ve sınırsız desteğinden dolayı RGS Yazılımı öneririm. Birçok e-ticaret firması yıl içerisinde bant genişliği web alanı gibi bahanelerle ek ücretlendirme yapıyorlar. RGS Yazılımda limitleri aşsanız dahi hiçbir ücretlendirme olmuyor. Birde tasarımsal destek hizmetlerini ücretsiz yapıyorlar. Güler yüzlü personel ve Seo altyapısı için kaliteli bir e-ticaret yazılımı düşünüyorsanız kesinlikle öneririm.www.rgsyazilim.com

Son Düzenleme: mertcn87 ~ 12 Temmuz 2016 13:31
seckiny
29-01-2017, 18:29   |  #25  
Taze Üye
16 mesaj

E-ticaret sitesi yazılımı konusunda http://ticaretgo.com adresini de inceleyebilirsiniz. E-ticarette önemli olan yazılımın sizin ihtiyaçlarınızı karşılamasıdır. Önce ihtiyacınızı belirleyin sonra da tercih seçiminde bulunun. Kolay gelsin.