Eski oyunlara servet döktüler

CHIP Online
14-07-2012, 20:45   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Artık tarih öncesinde kalan bu oyunlara şimdi sahip olmak için ödenen "küçük servete" inanmak zor!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/esk ... doktuler_34761.html

Resimlerle: Efsane oyunlar

Eğer eski tarz oyunları seviyorsanız Ebay'de pek çok oyun kartuşu, hatta jetonlu oyun makinası bulmanız mümkün. Hatta gelmiş geçmiş en kötü oyunlardan biri olan E.T.'nin bile bir sürü kopyası mevcut. Kısacası, her ne kadar bazı oyunları bulmak zor olsa da, eğer eski günlere özlem duyarsanız istediğiniz oyuna ulaşabiliyorsunuz. Bu oyunları bulmak bu kadar kolayken, bir eski oyun koleksiyonunun Ebay'de 1.2 milyon dolara satıldığını görmek bizi oldukça şaşırttı.


L.A. Times'ın haberine göre Fransa'da yaşayan bir kolleksiyoncuya ait 7.000 oyunluk bu seçkide şimdiye kadar çıkmış bütün Sega oyunları, bütün NEC oyunları ve pek çok Nintendo oyunu bulunuyor. Koleksiyondaki nadide parçalar arasında Nintendo Virtual Boy ve 550 Sega Dreamcast klasikleri var. Ayrıca dünyada sadece sekiz kopyası olduğu düşünülen Kunio-Kun Dodgeball Gold ve sadece iki kopyası olduğu düşünülen Go-Net de koleksiyona dahil.


İşin daha da ilginç yanı ise, koleksiyoncunun elinde halen satmayı düşünmediği binlerce oyun olması. Gazetenin haberine göre koleksiyon 1,230,699.99 dolara alıcı bulmuş. Nakliye masrafları ise 1.230,70 dolar. Galiba eski kolileri kurcalamanın zamanı geldi.

Tüm Konu: Eski oyunlara servet döktüler

Resimlerle: Efsane oyunlar

Kaynak: www.chip.com.tr