Excel 2003 te değişen linkler... Acil... Lütfen...

Pennyland
11-04-2007, 08:50   |  #1  
OP Üye
Teşekkür Sayısı: 0
55 mesaj

Merhaba arkadaşlar,
konuyu detaylı bir şekilde özetleyeceğim,uzun bir süredir buna çözüm bulamadım.Şirkette çalışanlardan birinin bir klasörü full control yetki ile diğer kişilere açık..o klasördeki bir excel dosyası hazırlanmış, ve kullanıcı kendi linkler vermiş, kendi bilgisayarındaki o share etmiş olduğu klasördeki diğer dosyalara. Haliyle bu linkin detayı nasıl gözükür, "Örn : c:\ortak\....xls " gibi.. ve bu linkler çalışır bir durumda kaydediyor. ancak diğer makinadaki kullanıcı bu dosya ile çalışıp kaydettiğinde, dosyanın asıl sahibi olan Pc deki çalışan bu linklerin detaylarının değişmiş olduğunu görüyor ve çalıştıramıyor. örn: \\peker\ortak$\...xls " gibi...
Bunun nedeni ne olabilir geçrekten uzmanlık sorusu..  Bana bu konuda yardımcı olabilirmisiniz?? Acil..
şimdiden teşekkürler...

akmaN
13-04-2007, 11:26   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
86 mesaj

Linklerin değişmesi normal. Sanırım bunu önlemek için bir yol bilmiyorum ama bu sorunu çözmek için başka önerilerim olabilir. Bunun içinde bu linklerin ne sebeple verildiğini bilmem gerekiyor. Yani yaptığınız dosyanın mantığını daha geniş açıklarmısınız?

Not: Sanırım bunu Ftp ile halledebilirsiniz.