Facebook Home neden sınıfta kaldı?

CHIP Online
19-05-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook Home'un inanılmaz derecede kötü eleştiriler almasının altında yatan gerçek sebep ne?

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... ta-kaldi_40368.html

Resimlerle: Facebook, Home ile Android'in içine işliyor!

Facebook'un geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunduğu Home uygulaması, yüklendiği Android telefonun kimi özelliklerini kullanılamaz kıldığı için eleştirilmişti. İlk anda çok fazla olumsuz eleştiri alan Home, yüklendiği telefonu merkezinde Facebook olacak şekilde yeniden biçimlendiriyor. TechCrunch sitesi, kullanıcılardan olumsuz eleştiriler alan uygulamanın başarısızlığının ardındaki nedenin, geliştirici ekibin Android işletim sistemini tanımıyor olmasına bağlıyor.


Android işletim sisteminin temel özellikleri arasında yer alan widget ve uygulamaları kullanılmaz hale getiren Home'un başarısızlığının nedeninin, geliştirici ekip üyelerinin Android'i bu kadar kapsamlı bir uygulama geliştirecek kadar tanımıyor olmaları olduğu iddia ediliyor. Çünkü Android'i tam olarak kavrayamamış olan ekip üyeleri iPhone kullanıyor!


Home ile ilgili diğer duyumlar Facebook düşkünlerini sevindirecek cinsten. Gelen eleştiriler doğrultusunda güncellenen uygulama artık Android'e çok daha az müdahale edecek. İşletim sisteminin temel özelliklerinin çalışmasını engellemeyecek olan uygulamanın yeni sürümünün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Tüm Konu: Facebook Home neden sınıfta kaldı?

Resimlerle: Facebook, Home ile Android'in içine işliyor!

Kaynak: www.chip.com.tr