Facebook Home neden sınıfta kaldı?

Facebook Home'un inanılmaz derecede kötü eleştiriler almasının altında yatan gerçek sebep ne?

Home sınıfta kaldı çünkü Android'i anlamamışlar!

Facebook'un geçtiğimiz haftalarda kullanıma sunduğu Home uygulaması, yüklendiği Android telefonun kimi özelliklerini kullanılamaz kıldığı için eleştirilmişti. İlk anda çok fazla olumsuz eleştiri alan Home, yüklendiği telefonu merkezinde Facebook olacak şekilde yeniden biçimlendiriyor. TechCrunch sitesi, kullanıcılardan olumsuz eleştiriler alan uygulamanın başarısızlığının ardındaki nedenin, geliştirici ekibin Android işletim sistemini tanımıyor olmasına bağlıyor.

Android işletim sisteminin temel özellikleri arasında yer alan widget ve uygulamaları kullanılmaz hale getiren Home'un başarısızlığının nedeninin, geliştirici ekip üyelerinin Android'i bu kadar kapsamlı bir uygulama geliştirecek kadar tanımıyor olmaları olduğu iddia ediliyor. Çünkü Android'i tam olarak kavrayamamış olan ekip üyeleri iPhone kullanıyor!

Home ile ilgili diğer duyumlar Facebook düşkünlerini sevindirecek cinsten. Gelen eleştiriler doğrultusunda güncellenen uygulama artık Android'e çok daha az müdahale edecek. İşletim sisteminin temel özelliklerinin çalışmasını engellemeyecek olan uygulamanın yeni sürümünün önümüzdeki aylarda kullanıma sunulması bekleniyor.

Ender Duman

Okuyucu Yorumları

Toplam 10 Yorum

Neden adam gibi dağıtmıyorlar. Experia T'lerde yok.

@19 May 2013 16:38 Sadece Xperia T değil şimdilik sadece S III, Note 2, HTC one x+ ve htc first*te var. *htc first zaten facebook home yüklü olarak gelen bir telefon

@19 May 2013 16:38 *Xperia olmasin o?

adamlar android uygulama geliştiriyor iphone kullanıyor :D

Facebook'un zaten tüm uygulamaları android de iyi değil,normal facebook uygulamasını bile güncellemelerle batırıyorlar,o da çok fazla eleştiri alıyor google play'de..

Facebook son çırpınışlarını yapıyor.O sektör seni bıraktı bir kere bırakamazsın

@ahmettopal38 facebook batıyor batmasına o ayrı bir konu ama batsa bile elde edeceği şeyi zaten elde etti. şuan elinde milyonlarda kişinin bilgisi var zaten amaçta buydu ayrıca kazandığı milyon hatta milyar dolarlar ayrı bir konu.

çok fazla şarj yiyor !!

çok eğlendırıcı bır haber

Facebook' un yapması gereken sade bir css tasarımı içeren ve data paketi değiştirebilen(Facebook paketleri dahil olması için) bir android uygulaması yapması ve Facebook uygulamalarını düzeltmesi gerekir ayrıca HTC First telefonunu Global olarak pazarlayıp kullanıcının ihtiyacısını karşılayarak f/p açısından mükemmel bir düzeyde sunması gerekir bu da yüksek maliyet o yüzden data kullanımından gelirini götürmeye çalışacaktır yani biz burda Facebook cebi sınıfta kaldı haberleri okuyacaz ve Facebook ise hiçbir işe yaramayan çabalarla uğraşacaktır...

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda

İlginizi çekebilir