Facebook, Monoidics'i satın aldı!

CHIP Online
20-07-2013, 13:30   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Facebook, sosyal ağ içindeki hataları avlamak için bakın şimdi de ne yaptı...

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/fac ... tin-aldi_41608.html

Resimlerle: 2013 model Facebook!

Facebook, yazılımlardaki hataları bulmak üzere yazılım geliştiren İngiltere merkezli Monoidics firmasını satın aldı. Anlaşmanın finansal detayları açıklanmadığından sosyal ağın bu iş için ne kadar para harcadığı bilinmiyor.


Mark Zuckerberg ve ekibinin amacı, Monoidics'in doğrulama ve analiz teknolojisini mobil geliştirme işlemi içerisine entegre etmek. Bu satın alma, Monoidics programcılarının eski ofislerini terk ederek Londra'daki Facebook ofislerine taşınmaları anlamına geliyor.


Facebook'un Londra mühendislik takımından Philip Su, satın almayla ilgili açıklamayı Facebook zaman tünelinde yaparken Monoidics, duyuruyu bu adresteki blog'unda yaptı.


Monoidics takımı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Facebook'un mühendis takımı üyeleriyle tanıştığımızda ne kadar çok ortak noktamız olduğunu fark ettik: kaliteye insafsızca odaklanmak, hızla ilerlemek ve yeni şeyler denemek ve patlama yapma arzusu." Takım, Facebook takımına katılarak teknolojisini yeni bir seviyeye taşıyacağına gönülden inanıyor.

Tüm Konu: Facebook, Monoidics'i satın aldı!

Resimlerle: 2013 model Facebook!

Kaynak: www.chip.com.tr