Facebook, Monoidics'i satın aldı!

Facebook, sosyal ağ içindeki hataları avlamak için bakın şimdi de ne yaptı...

  • Zeynel A. Öztürk
Facebook, Monoidics'i satın aldı!

Facebook, yazılımlardaki hataları bulmak üzere yazılım geliştiren İngiltere merkezli Monoidics firmasını satın aldı. Anlaşmanın finansal detayları açıklanmadığından sosyal ağın bu iş için ne kadar para harcadığı bilinmiyor.

Mark Zuckerberg ve ekibinin amacı, Monoidics'in doğrulama ve analiz teknolojisini mobil geliştirme işlemi içerisine entegre etmek. Bu satın alma, Monoidics programcılarının eski ofislerini terk ederek Londra'daki Facebook ofislerine taşınmaları anlamına geliyor.

Facebook'un Londra mühendislik takımından Philip Su, satın almayla ilgili açıklamayı Facebook zaman tünelinde yaparken Monoidics, duyuruyu bu adresteki blog'unda yaptı.

Monoidics takımı, yaptığı açıklamada şunları söyledi: "Facebook'un mühendis takımı üyeleriyle tanıştığımızda ne kadar çok ortak noktamız olduğunu fark ettik: kaliteye insafsızca odaklanmak, hızla ilerlemek ve yeni şeyler denemek ve patlama yapma arzusu." Takım, Facebook takımına katılarak teknolojisini yeni bir seviyeye taşıyacağına gönülden inanıyor.

Okuyucu Yorumları

Toplam 12 Yorum

windows phone için program yapsa bari insafa gelip. o kadar yazılım şirketi almış...

Windows Phone için Facebook uygulaması var zaten. @20 Tem 2013 14:42

@20 Tem 2013 15:46 windows 8 demek istemiş. bozma hemen adamı. ;)

@20 Tem 2013 14:42 adam haklı windows phone daki program facebook'un programı değil microsoft facebook program yapmadığı için kendisi yaptı. programı indirirken yayımcıda da microsoft yazıyo zaten.

@20 Tem 2013 15:46 windows phone'un uygulaması microsoft tarafından yapıldı facebook yapmadı.

@20 Tem 2013 23:01 zaten microsof %1 de olsa facebook'un sahibi bir zahmet onlar yapsın

Hataların yerine de reklam gelecek mi Mark reyiz?

hala bu facebook denen ucubeler sirkini kullananlara şaşıyorum gerçekten. artık piyasada daha kaliteli onlarca sosyal ağ alternatifleri var. biraz uyanık olmak lazım...

@20 Tem 2013 17:56 mesela? içinde hemen herkesin olduğu, aktif olduğu, hemen herkesin olduğu, kullanımı +'a göre kolay, hemen herkesin olduğu, cıvıldamaktan daha fazla imkan olan, içinde hemen herkesin olduğu? var mı böyle bildiğin bi ağ?

Facebook arayüz hala değişmedi bende, yalan mı oldu bu tasarım değişikliği acaba?

bi de takiplen mevzusu vardı...

hala facebook da mısınız :)

Sen de yorum yaz

 

CHIP'i Takip edin
E-Posta listemize katılın
CHIP Dergi Mobil Cihazınızda
Apple Store
Google Play