film izlerken ekran donuyo ses devam edi

HPQ-User
22-10-2008, 23:19   |  #1  
OP CHIP Online
Teşekkür Sayısı: 29
30,996 mesaj

kirik_cocuk_35 sormuş:
film izlerken ister cde yüklü ister cdden ister internetten izleyeyim farketmio ekran donuyo ses devam edio sonra görüntü hızlı bi şekilde sese yetişio. ilk formatından sonra böle oldu . 2 senedir 2 format attım. ilkini servis attı ondan beri film izleyemiom. codec falan fayda etmio. bi arkadas biostan bi bak dedi ama yine de sorayım dedim.şimdiden elinize saglık kolay gelsin.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows Vista
Sistem Özellikleri:
1gb ram, 256 mb onboard ekran kartı, windows vista home premium, intel(R) pentium (R) d cpu 2.80 GHz işlemci, 32 bit işletim sistemi, 80 gb harddisk

İnternet Tarayıcı: Mozilla/4.0 (compatible; MSIE 7.0; Windows NT 6.0; SLCC1; .NET CLR 2.0.50727; Media Center PC 5.0; .NET CLR 3.0.04506; InfoPath.2)

Banned
22-10-2008, 23:30   |  #2  
Banlandı
Teşekkür Sayısı: 2
5,024 mesaj

sorun ekran kartından kaynaklanıyor bence, ilk önce ekran kartını pc'e yeniden tanıt ardından sürücüleri güncelle sorun devam ederse başka bir ekran kartı takıp onunla dene aynı hatayı yapacak mı diye takılma olmazsa kartında bir arıza var demektir.

Blacksmith
23-10-2008, 03:56   |  #3  
Blacksmith avatarı
Yıllanmış Üye
Teşekkür Sayısı: 0
312 mesaj

sanırım servis format attıgı dogal olarak senın eskı ekran kartı driverini sılmıs yerıne de guncel olanını yuklemıs..yenı drıverde boyle bır sorun yaratıyor olabılır.eger elınde anakartın cd sı varsa ekran kartı driverini kaldır eskısını kur yada netten daha guncelını cek o versıyonu problemlı olabılır..bunlar benım tahmınlerım daha farklı sebeplerde olabılır ama denemende fayda var.