Google Play'de önemli kural değişiklikleri!

CHIP Online
26-08-2013, 15:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,771 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Android mağazasında yapılan bu değişiklikler, sadece geliştiricileri değil hepimizi etkileyecek!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/goo ... klikleri_42251.html

Resimlerle: Android 4.3'ten ekran görüntüleri!

Google, üçüncü parti Android uygulaması geliştiricilerine yolladığı e-postada Geliştirici Program İlkeleri'nde yaptığı önemli değişiklikleri açıkladı. Söz konusu değişiklikler, uygulamaların kendisini etkilediği kadar reklam kullanımını da etkileyecek.


"Anında geçerlilik kazanacak" olan değişikliklere geliştiricilerin 30 gün içinde uyması gerekecek. 30 gün sonrasında en son ilkelere uymayan uygulamalar tespit edildiğinde bu uygulamalar Google Play'den kaldırılabilecek.


Değişiklikler arasında kullanıcıları ilgilendiren maddeler var. Örneğin Google, uygulamaların artık sistem uyarıları ve giriş ekranlarına reklam eklemesini istemiyor. Bunun yanında tüm oyunlarda ödeme işleminin açıkça belirtilmesi, uygulamaların onlara puan vermemiz için bizi zorlamaması, uygulama indirme sayısını "şişirmeye" çalışmaya girişilmemesi gibi yeni kurallar da var.


İçerik ilkeleri bölümünde göze çarpan bir değişikliğe göre Google Play'den indirilen bir uygulamanın, kullanıcının isteği veya bilgisi dışında uygulamanın dışında herhangi bir değişiklik yapmaması gerekiyor. Buna uygulamaların ve widget'ların varsayılan sıralarını ve ayarlarını değiştirmek dahil bulunuyor. Bunun yanında uygulamaların reklamlarını giriş ekranlarına, tarayıcı yer imlerine eklememesi gerekiyor.


Değişikliklerin tamamı için bu sayfaya göz atabilirsiniz. Google, bu değişiklikleri gerçekten uygulayabilir ve onları denetlemeyi sıkı tutarsa, Android'li cihazımızda uygulamalar tarafından daha az rahatsız edileceğimizi söyleyebiliriz.

Tüm Konu: Google Play'de önemli kural değişiklikleri!

Resimlerle: Android 4.3'ten ekran görüntüleri!

Kaynak: www.chip.com.tr