Hangi program gerekli, hangisi gereksiz?

CHIP Online
17-07-2013, 16:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Bir programı PC'nizden sileceksiniz ama gerekli olup olmadığını bilmiyorsunuz. İşte size çözüm!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/han ... gereksiz_41514.html

Resimlerle: 30 bedava yazılım bir arada!

Yeni satın aldığınız bilgisayar, kutusunda sizin ona kurmadığınız sayısız işe yaramaz yazılımla çıktı. PC'nizi rahatlatmak için bu yazılımları tek tek kaldırmak istiyorsunuz, ancak bazılarının sisteminiz için gerekli olup olmadığından emin değilsiniz.

Ücretsiz bir araç olan Should I Remove It? sahip olduğu veritabanına başvurarak hangi uygulamaların kullanıcılar tarafından ne sıklıkla kaldırıldığını veya sistemde tutulduğunu size gösteriyor. En sık kaldırılan programların hangi nedenle kaldırıldığını da görmeniz mümkün. Tahmin edebileceğiniz gibi çoğu durumda bu neden, yazılımın birçok reklam, teklif gibi rahatsız edici içeriklerle dolu olması.

Windows XP, Vista, 7 ve 8'de çalışan Should I Remove It'i yükledikten sonra sisteminizde yüklü programları taraması için ona birkaç dakika izin verin. Bunun ardından program, karşınıza yüklü programların bir listesini çıkaracak. En çok kaldırılan programlar listenin en üstünde, en az kaldırılan programlar ise listenin en altında yer alacaktır.

Listedeki bir uygulamayı kaldırmadan önce "What is it?" düğmesine basarak onun hakkında daha ayrıntılı bir bilgi almanız mümkün. Bu sayfada yazılımın ne kadar bellek ve işlemci kullandığından, hangi IP adresleriyle bağlantı kurduğuna bir çok detaylı bilgi elde edebilirsiniz.


İndirin: Should I Remove It?

Tüm Konu: Hangi program gerekli, hangisi gereksiz?

Resimlerle: 30 bedava yazılım bir arada!

Kaynak: www.chip.com.tr