Haswell'leri hızlandıran yeni yonga setleri!

CHIP Online
15-05-2014, 00:02   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Intel, Haswell işlemcilerin daha da hızlanmasını sağlayan yeni yonga setlerini resmi olarak tanıttı!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/has ... -setleri_47115.html

Resimlerle: 25 canavar Intel işlemcisi kapışıyor!

Hatırlayacak olursanız Intel'in dördüncü nesil işlemci ailesi Haswell, bundan yaklaşık bir yıl kadar önce tüketicilerle buluşmuştu. Şimdiyse Intel, hızlandırılmış yeni Haswell işlemcilerini ve bu işlemcileri destekleyen iki yeni yonga setini tanıttı. Intel'in yeni yonga setleri ile Haswell işlemciler daha hızlı saat hızında çalışarak daha yüksek bir performans grafiği elde edecek. Tabi bun


Intel'in Z97 ve H97 yeni yonga setleri, Haswell, Haswell Refresh ve Devil's Canyon ürün gruplarını destekliyor. Yüksek performans getirecek olan bu yonga setleri ile güçlü oyun bilgisayarları ve multimedya eğlence merkezi sahibi olmak isteyenlere hitap eden Intel, özellikle depolama hızları anlamında da yenilikler sunuyor. Yeni M.2 depolama teknolojisini destekleyen yonga setleri, transfer hızını saniyede 1 GB'a taşıyor. Yeni depolama özelliği, bunu Intel'in güncellenen Smart Response teknolojisi ile sağlıyor.


Peki ya Broadwell? Intel'in yeni nesil Core işlemcilerinin üretimine 2014 yılının ilk çeyreğinde başlaması gerekiyordu. Ancak şirket bu konuyla ilgili sessizliğini şimdilik koruyor. 14 nanometre mimarisiyle hazırlanan Broadwell hakkında son sızıntılar ise ondan 2014 sonu veya 2015 başına kadar haber alamayacağımız yönünde.

Tüm Konu: Haswell'leri hızlandıran yeni yonga setleri!

Resimlerle: 25 canavar Intel işlemcisi kapışıyor!

Kaynak: www.chip.com.tr