Haswell'leri hızlandıran yeni yonga setleri!

Intel, Haswell işlemcilerin daha da hızlanmasını sağlayan yeni yonga setlerini resmi olarak tanıttı!

  • Ercan Uğurlu
Haswell'leri hızlandıran yeni yonga setleri!

Hatırlayacak olursanız Intel'in dördüncü nesil işlemci ailesi Haswell, bundan yaklaşık bir yıl kadar önce tüketicilerle buluşmuştu. Şimdiyse Intel, hızlandırılmış yeni Haswell işlemcilerini ve bu işlemcileri destekleyen iki yeni yonga setini tanıttı. Intel'in yeni yonga setleri ile Haswell işlemciler daha hızlı saat hızında çalışarak daha yüksek bir performans grafiği elde edecek. Tabi bun

Intel'in Z97 ve H97 yeni yonga setleri, Haswell, Haswell Refresh ve Devil's Canyon ürün gruplarını destekliyor. Yüksek performans getirecek olan bu yonga setleri ile güçlü oyun bilgisayarları ve multimedya eğlence merkezi sahibi olmak isteyenlere hitap eden Intel, özellikle depolama hızları anlamında da yenilikler sunuyor. Yeni M.2 depolama teknolojisini destekleyen yonga setleri, transfer hızını saniyede 1 GB'a taşıyor. Yeni depolama özelliği, bunu Intel'in güncellenen Smart Response teknolojisi ile sağlıyor.

Peki ya Broadwell? Intel'in yeni nesil Core işlemcilerinin üretimine 2014 yılının ilk çeyreğinde başlaması gerekiyordu. Ancak şirket bu konuyla ilgili sessizliğini şimdilik koruyor. 14 nanometre mimarisiyle hazırlanan Broadwell hakkında son sızıntılar ise ondan 2014 sonu veya 2015 başına kadar haber alamayacağımız yönünde.

Okuyucu Yorumları

Toplam 5 Yorum

8 nm' ye de düşseler oyun oynarken mavi ekran hatasını alacaksın ayrıca 6 çekirdek faslı ne oldu onu da belirtir misiniz sayın Ercan Uğurlu?

Yeni bir islemci mi geliyor yani yoksa anakartlar icin yeni chipset mi cikacak adam akilli aciklayin su haberleri

İntel kullanmaya devam ettikçe böyle yeni yonga için 3-4 sene bekletir. Bir ara da Nvidia öyle yapıyordu. AMD den Allah razı olsun. Sırf desteklemek için sistemimi Amd kurdum ve her tanıdığıma aynını yapıyorum.

Intel işlemciler güçlü, ama aşırı pahalı. Ev/ofis uygulamaları için AMD alınır (oyun da dahil). Ancak 3D render, grafik tasarım vs gibi işlemler için Intel daha iyi performans veriyor.

Yeter ya su yeni islemcileri ayni anakarta taksak hep bi pin degistirme cabasi isteyen de gider alir yeni anakart her sene pc topluyoruz resmen

Sen de yorum yaz