hdd konusunda acil yardım

erhan35gs
11-05-2008, 16:33   |  #1  
OP Taze Üye
Teşekkür Sayısı: 0
1 mesaj

slm arkadaşlar benim bir sorunum var
geçenlerde sabit disk imde bi sorun oluştu ve işletim sistemi açılmadı uzun zamandırda formatlamamıştım format atmayı düşündüm işletim sistemi açılamadığı için verilerimi D ye kaydetmek için arkadaşımın bilgisayarına takıp kendi verilerimi sabit disk imin diğer sürücüsüne kopyaladım.

eve gelip format atmak için hdd yi bilgisayarıma bağladığımda bilgisayarım açılmadı ide ve güç kablosunu çıkarttığımda bilgisayar açıldı ve haliyle hata verdi.
yani hdd nin kablolarını bağladığımda bilgisayar hiç açılmıyor çıkardığımda açılıyor ancak öylede bi işe yaramıyor jumperler master olarak ayarlı slave cable olarakta denedim ama yinede aynı hdd nin bozulduğundan şüpheleniyorum sizcede öyle olabilirmi

yeni harddisk aldım 160 gb lık onada aynı şey oldu ilk başta açtı bilgisayarı windows yüklemek için taktım cd yi tam yeni bölüm oluşturacaktım hdd de ama klavyede sadece caps look ışığı açıktı gerçi sönmüyoduda klavye işlevsiz gibiydi hiç bir tuş işlemiyodu c ye basın diodu yeni bölüm oluşturmak için basıyorum basıyorum işlemiyo bende yeniden başlattım sonra üstte bahsettiklerimin aynısı yeni hdd de de oldu

upgradeyourlife
16-05-2008, 22:30   |  #2  
Üye
Teşekkür Sayısı: 0
65 mesaj

ıdemı satamı?