Hırsız telefonunu olay mahalinde bırakırsa...

CHIP Online
15-07-2013, 21:00   |  #1  
CHIP Online avatarı
OP www.chip.com.tr
Teşekkür Sayısı: 26
36,772 mesaj
Kayıt Tarihi:Kayıt: Oca 2004

Sıcaklardan mıdır bilinmez ama, hırsızların bu aralar biraz "dalgın" oldukları kesin!

Okumak için: https://www.chip.com.tr/haber/hir ... irakirsa_41460.html

Resimlerle: Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!

<span style="line-height: 1.6em;">Son zamanlarda, hırsızlara bir haller olduğu kesin.&lt;span style="text-decoration: underline;"> iPhone'ları çalarken kendi Samsung telefonunu olay mahalinde bırakan hırsızdan</span> sonra, benzer bir vaka haberi daha geldi...</span>


<span style="line-height: 1.6em;">Arabasına bindiği zaman bir şeylerin yanlış olduğu hissine kapılan </span>Eliza Webb<span style="line-height: 1.6em;">'in yerine koyun kendinizi... Güneş gözlükleri olması gereken yerde değil, koşu ayakkabıları da kayıp. Ayrıca araba tamamen dağılmış durumda. Bunu yapan kesinlikle kocası olamaz. Ve bu eşyalar </span>Seattle<span style="line-height: 1.6em;">'da oturan biri için son derecede önemli.</span>


Bu durumda bulunan Webb, ABC News'in haberine göre, o sırada koltuğun üstünde siyah bir cep telefonu fark ediyor. Düşündüğü ilk şey ise, telefonun hırsıza ait olduğu oluyor.


Telefonu kısa bir süre inceleyen Webb, telefonun kilitli olmadığını farkediyor ve "Anne" başlığı altında hızlı arama tuşuna atanmış bir numara buluyor. Belki de kendisi de gençlerle uğraştığı için, bu "Anne" kaydını aramanın yerel polise haber vermekten daha etkili olabileceğini düşünüyor.


"Dedim ki, 'Bu, yapması son derecede rahatsız edici bir telefon görüşmesi. Oğlunuzun telefonu şu anda elimde duruyor ve arabamda bazı eşyalar eksik, sanırım bu ikisi alakalı şeyler olabilir." Webb'sin yaptığı görüşmeyi ABC News'e anlatırken kurduğu cümleler bunlar.


<span style="text-decoration: underline;">...Ve sonrasında yaşananlar. Haberimizin ikinci sayfasında...</span>


Tüm Konu: Hırsız telefonunu olay mahalinde bırakırsa...

Resimlerle: Hırsızları kandıran en yaratıcı icatlar!

Kaynak: www.chip.com.tr